1. Ana Sayfa
  2. DİĞER KREDİLER
  3. Ev Hanımları İçin Kredi

Ev Hanımları İçin Kredi

Ev Hanımları İçin Kredi

Ev Hanımları İçin Kredi

Kredi alabilecek kişiler arasında ev hanımları da yer alıyor. Özellikle iyi bir kredi notuna sahip olan kadınlar, güvenilir bireyler olarak nitelendirilirken, bu kişilerin kredi alabilme ihtimali diğerlerine nazaran biraz daha fazladır. Bunun yanında çeşitli vakıflar ve devlet kurumları, kendi işini kurmak isteyen kişilere destek olmasının haricinde, SGK’sı olmayan kadınlara kredi imkanı vermez. Ancak bu durumu geçersiz kılacak kira geliri, annenin veya babanın emekli aylığının olması, bankada birikimin olması, ipotek ettirilecek mal varlığına sahip olunması ve kefilin bulunması gibi konular bulunmaktadır.

Ev Hanımları İçin Kredi

Ev Hanımlarının Kredi Kullanabilme Şartları

Ev hanımlarına kredi konusunda pek çok banka, kredi ürünü sunuyor. En kolay kredi veren bankalar arasında ise Cepteteb, Enpara, Aktif Bank, Denizbank, Garanti Bankası ve İş Bankası gibi isimler bulunuyor. Ancak bu bankalardan kredi alınabilmesi için bankalar tarafından belirlenen bazı şartlar vardır. Bu şartlar ise, daha önceki zamanlarda kullanılan krediden dolayı açıkta veya mevcutta idari veya yasal bir takibin olmaması, talep edilen kredinin aylık gelir oranının yarısını geçmemesi, resmi olarak gelirin belgelendirilebilmesi, eğer ipotek ile kredi alınacak eş rızasının yazılı olarak iletilmesi gibi şartlar aranmaktadır.

Aynı zamanda kredi başvurusunda bulunacak olan kişinin kefil veya ipotek gösterebilmesi, bankalar tarafından güvenilir bir izlenim oluşturacağından dolayı kredi alınma ihtimalini biraz daha yükseltebilir. Fakat sigortalı olarak çalışmayan kişilerin kredi alabilmesi için sadece bu konu yeterli olmayacaktır.

Ev Hanımları İçin Kredi

Ev Hanımları Kendi Adları Üzerine Kredi Kartı Alabilir mi?

Bankalar, kredi hizmetinde olduğu gibi, kredi kartı konusunda da kişilerin Sosyal Güvenlik Kurumuna bağlı olarak çalışma şartını aramaktadır. Ancak kredi kartı başvurusu sırasında bu şart, olmazsa olmaz bir şart olarak görülmez. Özellikle kredi başvurusunda bulunan kişinin kredi notunun iyi bir seviyede olması ve ödemelerin düzenli bir şekilde yapılabileceğine dair bankalara güvence sağlanması yeterli olacaktır.

Ev Hanımları İçin Kredi

SGK’ya Bağlı Çalışmak Kredi Almayı Sağlar mı?

Kadınlar için kredi konusunun en önemli şartlarından biri düzenli gelirin olması ve gelirin kredi için yeterli seviyede bulunmasıdır. Ancak hali hazırda SGK’lı olmayan kişilerin krediyi geri ödeme konusu biraz daha sıkıntılı olarak görülür. Özelikle kişilerin aktif olarak SGK’nın bulunması, iyi kredi notunun olması ve düzenli gelirinin bulunması bu konuda bankalar tarafından aranan konular arasındadır.


Yorum Yap

Yorum Yap