1. Ana Sayfa
  2. EK GELİR
  3. Ev Hanımlarına Ek Gelir

Ev Hanımlarına Ek Gelir

Ev Hanımlarına Ek Gelir

  Günümüzün ekonomik dünyasında artık her birey çalışmak zorunda kalabilmektedir. Ataerkil toplum yapımızda evin erkeği çalışır evin kadını evinde çocuklarına bakar anlayışı artık tarih olmaya başlamıştır. Ancak ev hanımıysanız ve herhangi bir mesleğe sahip değilseniz oturduğunuz yerden yani evinizden para kazanmanız yine de mümkün olabilmektedir. Elleriniz el işleri yapmaya yatkınsa para kazanmanız aslında hiç de zor değil. Evde yemek, süs eşyası gibi şeyler yaparak para kazanabilirsiniz.

Başlıklar

Nasıl Yapılır?

         Ev hanımlarının uzmanlık alanı olan bu tarz işler doğrultusunda para kazanmaları hiç de zor bir durum olarak karşımıza çıkmıyor. Hatta ev hanımları bu tarz işlerden memnuniyet duymaktadırlar. Kendilerini daha sosyal hissetmekte ve belki de evde oturmanın psikolojik sıkıntılarını gidermektedirler. Bu sebeplerden dolayı bu tarz süs eşyası ve yemek yapma eylemi hem sizleri evin içerisinde daha rahat zaman geçirmenize sebep olacak hem de aile bütçesine katkı yapmanıza neden olacaktır. Sizleri uğraştıracak tek nokta yapacağınız ya da üreteceğiniz ürünün satışını nasıl yapacağınız noktasıdır. İşte tam bu noktada devreye çevrenizdeki güvenilir birebir tanıdığınız işletme sahipleri devreye giriyor. Butik veya tuhafiye tarzı küçük işletmelere yaptığınız el işlerinizi satabilirsiniz. Ya da evin içerisinde yemek pişirerek bazı farklı şirketlere bu yemekleri satabilirsiniz. Sahillerde, otobüs duraklarında veya çeşitli kalabalık ortamlarda ev yemekleri satan tezgahlar ya da dükkanlar mutlaka görmüşsünüzdür. Bu mekanlarda ıslak keklerden tutun böreklere kadar birçok ürün satma imkânınız bulunmaktadır. Ben tezgâh üzerinden satış yapamam diye düşünüyorsanız en azından satış yapan birileriyle anlaşıp yaptığınız bu el emeği göz nuru birbirinden güzel yemekleri satabilirsiniz. Bu şekilde yapılan satışlar hem sizi psikolojik açıdan rahatlatacak hem de aile bütçenize belki de yüklü bir katkıda bulunacaktır.

Evde yapılan yemek veya süs eşyalarının güncel piyasadaki değeri emin olunuz ki diğer hazır yapım ürünlerden daha değerlidir. Sokakta yürüyen bir insan temiz bir ev yemeğini mi yoksa hazır gıdaları mı tercih eder diye düşündüğümüzde aslında sorunun cevabını hemen vermiş oluyoruz. Bu sebeplerden kaynaklı olarak bu tarz bir iş size ek gelir sağlayabilir.


Yorum Yap

Yorum Yap