1. Ana Sayfa
  2. KREDİ KARTLARI
  3. Ev Hanımlarına Kredi Kartı

Ev Hanımlarına Kredi Kartı

Ev Hanımlarına Kredi Kartı

Ev Hanımlarına Kredi Kartı

Ev hanımları da bazı sosyal kampanyalar ve el becerileri ile aile bütçesine katkı sağlayabiliyor. Ancak yapılan bu işlerden gelir elde edilse dahi sigorta kapsamında olmadığı için kayıtlı gelir statüsünde değerlendirilmiyor. Bu nedenle ev hanımları kredi çekmek istediklerinde ya da kredi kartı kullanmak istediklerinde sorun yaşayabiliyor. Ancak ev hanımlarına kredi kartı şeklinde kampanya başlatan bankalar bu sorunu biraz olsun aşmaya niyetli. Özellikle eşleri sigortalı işte çalışan kadınlar çok daha kolay kredi kartı alabiliyorlar. Ancak evli olmayan ve yakını üzerinden kredi kartı kullanmak istemeyen hanımlar elde ettikleri kazançları belgelemek durumunda kalabiliyor. Yani hesaba giren tutarların hesap hareketlerini bankaya ibraz edebiliyorlar.

Ev Hanımlarına Kredi Kartı

Eş Üzerinden Ek Kart Çıkarmak

Eşi sigortalı bir işte çalışan kadınlar kolaylıkla ek kart sahibi olabiliyor. Bu karta sahip olmak için öncelikle çalışan eşin bir kredi kartına sahip olması gerekiyor. Yani çalışan eş kendi kredi kartına bağlı eşine bir ek kart yönlendirebiliyor. Ana kart ve ek kartın harcamaları tek bir ekstrede yönlendiriliyor. Bu sayede ana kart sahibi eşinin harcamalarını görebiliyor. Aynı zamanda ek kartın limitini de ana kart sahibi yükseltip düşürebiliyor. Yani tüm yetkiler ana kart sahibinde toplanmış oluyor. Ana kart sahibi isterler ise çocuklarına ya da sevdiklerine de birden fazla ek kart çıkarabilirler. Ancak ek kart sayısı toplam 5’i geçemez.

Ev Hanımlarına Kredi Kartı

Ek Kart Avantajları

Ek kartlar özellikle hanımlar için oldukça avantajlıdır. Örneğin ana kart hangi özelliklere sahip ise bu özelliklerin aynısı ek kart ile de kullanılmaktadır. Eğer ana kart kozmetik harcamalarına indirim sağlıyor ise bundan ek kart sahipleri de faydalanabilir. Aynı zamanda hanımlar kredi notlarının oluşması için de bu kartları kullanmayı tercih etmekteler. Yine ek kart ile puan kazanmak ve bu puanları para gibi harcamak da mümkün. İsterler ise bu puanları ek karttan, isterlerse ana karta aktarıp ana karttan kullanabilirler. Tabi bir nakit güvencesi olarak yanlarında da bu kartı taşıyabilirler. Çünkü ek karttan da ana kart sahibi kısıtlama getirmediği sürece nakit avans çekilebilmektedir.

Ev hanımlarına müjde! Ek gelir elde etmek için yazılarımıza göz atabilirsiniz. Yazılara gitmek için BURAYA TIKLAYIN!

Kredi kartları ile ilgili tüm sorularınızın cevapları BURADA!


Yorum Yap

Yorum Yap