1. Ana Sayfa
  2. EK GELİR
  3. Evde Anket Doldurarak Para Kazanma

Evde Anket Doldurarak Para Kazanma

Evde Anket Doldurarak Para Kazanma

Evde Anket Doldurarak Para Kazanma

Son zamanlarda sürekli olarak karşımıza çıkan evde anket doldurarak para kazanma yöntemi ile karşılaşıyoruz. Hızla gelişen teknolojinin de işi ayağımıza getirmesi harika bir şey. Şimdi evde ek gelir sağlamak isteyenler için evde anket doldurarak para kazanma yöntemlerini sizler için paylaşacağız. Bu yazımızı okuduktan sonra sizler de bu iş ile ilgili olarak aklınızda bulunan tüm soru işaretlerine yanıt bulmuş olacaksınız.

Evde Anket Doldurarak Para Kazanma İşi Nasıl Yapılır?

Genelde yürüyüş yaparken, alışveriş yaparken anket şirketleri ile hayatınızda en az 1 defa karşılaşmış olabilirsiniz. Fakat internetten anket doldurma işi son günlerde oldukça popüler bir hal aldı. Birçok firma müşterilerinin fikirlerini merak edip, onların istekleri doğrultusunda çalışabilmek adına anket yaptırmaktadır. İnternetten anket yaptırılmasının en büyük sebebi maliyetinin az ve içeriğinin çok geniş olması olarak görülüyor. Böyle bir sektör oluşunca da evde ek iş olanağı isteyenler için evde anket doldurarak para kazanma işi insanlara yeni bir kaynak oluşturdu. En az 15 ile 20 dakika sürecek olan anketleri ne yazık ki birçok insan keyifli bir şekilde doldurmayı tercih etmiyor. Bu sebeple online anket firmaları ile anlaşmalar düzenlenerek sizlerin vereceği yanıt ile kazanç elde etmenize yardımcı olur.

Evde anket doldurarak para kazanma işi artık o kadar çok yaygın hale geldi ki bu durumu maalesef suiistimal eden bazı firmalarla karşı karşıya kalmanız mümkün. Çoğu anket firmaları artık eskisi gibi sokak sokak gezerek anketörlerini çalıştırmayı tercih etmiyor. Daha önceleri gezmeye çıktığımızda aniden önümüzü kesen anketörlere sık rastlıyorduk. Ancak şimdi internetin de hızla gelişmesi sayesinde anket firmaları da buna göre hareket etmeye başladı. İşte tam da bu noktada anket firmaları evde ek iş fırsatı olarak sizlere evde anket doldurarak para kazanma işi için çalışacak kişiler aramaya başladı.

Evde Anket Doldurarak Para Kazanma

Anket firmaları internet üzerinde ilgi alanlarına göre hedef kitlesine ulaşarak evde ek iş olarak anket yaptırıyorlar. Sizler de sosyal medya da internette gezinirken mutlaka bu anketlere rastlamışsınızdır. Sizde bu anketleri doldurarak evde ek gelir imkanı sağlayabilirsiniz. Sadece yapmanız gereken şey reklam ajanslarının sizlere mail olarak yollayacağı link ile anketlere katılmak ve işte bu kadar kolay. İlgi alanlarınız doğrultusunda size yönlendirilen soruları bilgisayarınız üzerinden işaretleyerek anketi tamamlamak. Daha sonra cevapladığınız anket başına para kazanma şansı yakalarsınız. Size yöneltilen tüm soruları verilen süre dahilinde cevaplayamazsanız veya sorulara yanıt vermeden atlarsanız sistem bunu otomatik olarak algılar. Dolayısıyla bu anketten para kazanmanız mümkün olmaz.

Evde Anket Doldurarak Nasıl Para Kazanabilirim?

Evde anket doldurarak para kazanma işi çok yaygın olmasının yanı sıra çok fazla da suiistimal eden firmalar da ortaya çıktı. Bu gibi firmalar sizlere paranızın 100 TL olduğu zaman çekebileceğinizi belirterek şartlar ortaya sürerler. Bu sebeple sizde içerideki paranızın 100 TL olana kadar anket doldurmaya devam edersiniz. 100 TL altında olan ücretinizi ne yazık ki çekemezsiniz. Bunun için ilk olarak iyi araştırıp güvenilir siteler ile ek iş yapmaya başlamalısınız. Bazı firmalar yalnızca üye olduğunuz zaman bile ufak bir tutarı hesabınıza hemen yatırıyor. Genelde bu işi yapan yabancı firmaların sayısı daha fazla… Evde anket doldurarak para kazanma işinde tek yapılması gereken şey bununla ilgili olan sitelere üye olmak. Ardından evinizde oturduğunuz yerden, yolda yürürken devamlı olarak bu anketleri yapabilirsiniz.

Evde Anket Doldurarak Para Kazanma

Reklam firmalarının internet sitelerine üye olarak panelinizde bulunan anketleri doldurarak günlük belirlenen tutar karşılığında ödeme yaparlar. Fiyatlar yapılan anketin büyüklüğüne bağlı olarak değişkenlik gösterir. Mesela 1 sorulu olan yanıtlı anketlerden anket başına 10 kuruş veya 20 kuruş kazanç elde edebilirsiniz. Ancak 10 ya da 20 soru yanıt şeklindeki anketlerde anket başına 2 TL ile 5 TL evde ek gelir imkanı sağlayabilirsiniz. Bu da günde ortalama olarak 50 TL ayda ise 1500 TL para kazanma şansınız olacak. Ancak unutmayın ki her anket firması bu fiyatları vermiyor, bu sebeple güvenilir yerler ile çalışmaya özen gösterin. Şimdi sizler için evde anket doldurarak para kazanma fırsatı sunan güvenilir siteleri paylaşacağız.

  • Swagbucks: Özellikle öğrenciler için yurt dışında anket doldurarak evde ek iş arayanlar için güvenilir sitelerden biridir. Burada doldurmuş olduğunuz anketler için puanlar elde edersiniz. Her anket yaklaşık olarak 10 dakika gibi bir zaman alır. Almış olduğunuz 70 puanla da saatlik ortalama kazancınız 2,5 Euro civarındadır.
  • Toluna: Ürün test sitesi olan Toluna, 10 milyonun üzerinde üye sayısına sahip bulunur. Site sizlere yalnızca internet üzerinden deneyimlemeniz açısından videolar izleterek 15 dakika süren anketler yapar. Ardından puanları toplayarak nakit paraya çevirme şansınız bulunuyor. Toluna’nın Türkçe dil desteği de vardır ek iş fırsatı arayanlar için iyi bir alternatif olabilir.
  • YouGov: Çoğunlukla sosyal anketler düzenleyen bir internet sitesi olan YouGov, sosyal deney ve toplumsal olaylar gibi konularda sizlere soru sorar. Konuları daima günceldir ve anket başına 3 Euro gibi para öder. Ek gelir sağlamanızda önemli bir rol oynar.

Yukarıda örnek olarak verdiğimiz isimler sadece bazılarıdır. Bunlar gibi onlarca anket firması mevcuttur. Sizde evde anket doldurarak para kazanma işini yapmak istiyorsanız uymanız gereken bazı kurallar vardır. İlk olarak anket firmalarının sitelerine üye olmalısınız. Anket firmaları her zaman sizlere anket çıkarmaz ve 15 dakika anket doldurduktan sonra 3 saat yeni anket beklemek istemezsiniz. Bu yüzden boş vaktinizde internetteki anket firmalarına üye olup anketleri doldurarak 200 dolar gibi paralar elde edebilirsiniz. Hatta işi benimseyip daha fazla anket yaparak 500 Dolar gibi ek gelir kazanan kişiler mevcut…

Evde Anket Doldurarak Para Kazanma

Sizde bu kadar paralar kazanmak istiyorsanız öncelikle dürüst olun. Anket firmaları yanıltıcı bilgiler ile anket yapılmasını elbette ki talep etmez. Bu konu anket firmaları için büyük önem taşır. Eğer her anket firmasına farklı e-mail adresi ile kayıt olursanız filtrelemede farklı kullanıcı olarak görünürsünüz. Bu da daha fazla anket seçeneklerinin karşınıza çıkmasını sağlar ve evde ek gelir imkanı daha çok olur.

Elbette ki evde anket doldurarak para kazanma işine başlamadan önce firmaları iyice bir süzgeçten geçirin. Anket firmaları hakkında yapılan yorumları dikkate alın ki dolandırıcılar ile karşılaşıp emeklerinizi çöpe atmayın. Son olarak anket firmalarının en az para çekme sınırlarına dikkat edin. Parayı zamanında çekmediğinizde bazı siteler nakit paranızı alışveriş çeki olarak değiştirebiliyor. Tabi ki bunu sözleşmede ufak yazılar ile sizlere sunuyorlar ancak yazıların hepsini okumadan imzaladığımız için bu ayrıntı gözümüzden kaçabiliyor. Dolayısıyla bakiyenizi her zaman kontrol edin ve limite ulaşınca paranızı çekin.

Evde Anket Doldurarak Para Kazanma

Evde Anket Doldurarak Para Kazanma İşine Nasıl Başvurabilirim?

Yukarıda detaylı olarak anlatmış olduğumuz evde anket doldurarak para kazanma işi tam size göre olduğunu düşünüyorsanız eğer evde ek iş ilanları için sizde başvuruda bulunabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken aşağıda yer alan yorum kısmına il-ilçe ve e-mail adresinizi yazarak evde ek iş başvurusu yapabilirsiniz. Uygun bulunan yorumlar tarafımızdan değerlendirilip onaylanacak ve ek iş veren firmaların incelemesine bırakılacaktır. Yorumunuzun uygun bulunması halinde e-mail adresinize ek iş veren firmalar dönüş sağlayacaktır.


Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. Evde anket doldurarak para kazanma fikri gayet güzel, çünkü herhangi bir beceri yada uzmanlık gibi bir durum gerektirmiyor. Bence değerlendirilebilir, fakat anket başı ücret veya firmanın koşullarını iyi öğrenmek gerekir ki mağduriyet yaşanmasın. Çünkü bu firmalar genelde toplu iş sonrası ödeme yapıyorlar. Kurar ihlalinden emeğiniz yanmasın.