1. Ana Sayfa
 2. EK GELİR
 3. Evde Çanta Dikim İşi Yapmak

Evde Çanta Dikim İşi Yapmak

Evde Çanta Dikim İşi Yapmak

Evde Çanta Dikim İşi Yapmak

Evde vakit geçirmeyi seviyorsanız ya da çalışma hayatından yorulduysanız artık hobilerinizi yapma vakti… Ama bir şekilde hobileriniz yaparken ek gelir elde etmeyi de istiyorsanız, özellikle de çantalara karşı özel bir ilginiz varsa, evde yapılabilecek işlerden değerlendirebileceğiniz bir iş olarak çanta dikim işini yapabilirsiniz. Sıkıldığınız ve keyiflenmek istediğiniz zaman hayal dünyanızı kullanarak, çanta tasarımları yapabilir ve farklı modeller üreterek ciddi paralar kazanabilirsiniz.

Evde Çanta Dikim İşi Yapmak

Evden Çanta Dikim İşi Yapmak İçin Hangi Firmalara Başvurabilirim?

Evde canınız sıkıldı ve ne yapacağınızı bilemediniz, çantalara karşı özel bir ilginiz ve merakınız var; bu durumda evden çanta dikim işi yapmak istiyorsanız fakat nereden ve nasıl başlayacağınızı bilmiyorsanız, işte bu durumda çanta dikim işi sunan firmalar size gerekli desteği sunabilir. Çünkü firmalar işin ehli olarak, size basit dikim teknikleri öğreterek farklı ve güzel çantalar yapmanıza yardımcı oluyorlar. Aynı zamanda diktiğiniz bu çantalara toplu bir ödeme yapıp, sizden belli sayıda farklı çantalar tasarlamanızı isteyerek, ödemelere devam edebiliyorlar.

Çanta yapımı için faaliyet gösteren bu firmalara ulaşabilmeniz için, adreslerine bireysel başvuru yapmanız gerekmektedir. Üretici firmalar büyük ya da küçük şehirlerde şubeler açarak, çantaların satılmasını sağlayabiliyor. Siz de bu şubelerle iletişime geçerek, üretim alanında çalışmak istediğinizi belirterek; çanta örneklerinizden göstererek ikna etmeyi başarabilirsiniz. Şayet mağazalara ulaşamazsanız ve bu iş fikirlerinden olan evde çanta dikim işi yapmak istiyorsanız, internetten firma rehberlerine ulaşarak, iletişim adreslerine ulaşarak bu sayede firmalara ulaşabilirsiniz.

Evde Çanta Dikim İşi Yapmak

Evde Çanta Dikim İşine Nasıl Başlanır?

 • Hedef kitlenizi belirleyin.

Çanta daha çok kadınlar tarafından kullanılan bir aksesuar olmakla birlikte, yine de sizin bir hedef kitlesi belirlemeniz gerekmektedir. Böylelikle en iyi iş fikirleri içerisinde olan çanta dikim işinde daha başarılı olursunuz. Mesela iş kadınların kullandığı çantalar ile genç kızların kullandığı çantalar arasında farklar vardır.

 • Çantalarla ilgili en son trendleri araştırın ve hedef kitlenize yönelik çantalar için ayrı bir özen gösterin.

Çanta yapımına başlamadan kullanacağınız malzemeleri araştırın ve malzeme fiyatları hakkında araştırma yaparak, fikir sahibi olun.

 • Rekabeti gözden geçirerek, farklı neler yapabileceğinizi araştırarak öğrenin.

Hedef kitleniz için uygun olan çantaları satanlara yönelik başarı hikayelerinden ne kadar haberdar olursanız, siz de o kadar az hata yaparak en karlı iş fikirlerinde o kadar başarılı olursunuz. Aynı zamanda çanta türleri ile birlikte pazarlama yöntemlerinizi de belirleyin ve öğrendiklerinizle ilgili yeni fikirler geliştirin.

Evde Çanta Dikim İşi Yapmak

 • Size her konuda yol gösterici olması için iş planı hazırlayın.

Yapacağınız işin büyük ya da küçük ölçekli olması önemli olmaksızın, mutlaka bir iş planı hazırlayın. İş planınızda işlerinizi nasıl yürüteceğiniz, ne kadar bir yatırım yapacağınız ve ortaya çıkabilecek problemlere yönelik çözüm yollarınız ile ilgili net fikirlere yer verin. Zaten sermaye için kredi başvurusunda bulunacaksınız bir iş planı mutlaka istenecektir.

 • Çantalarınızı tasarlayarak, numuneler yapın.

Çantalarınız hakkında geribildirimler almak için arkadaşlarınıza ve ailenize gösterin. Özellikle hedef kitlenizdeki kişilerden fikir almaya çalısın ve önerilerini dikkate alarak, çanta tasarımlarınızda yeniden düzenlemeye gidin. Gösterdiğiniz ürünler mükemmel oluncaya kadar geribildirimlere devam edin. Kusursuz geribildirimler aldığınızda satmak için sürece başlayın.

 • Çantalarınızı nerede satacağınıza karar verin.

Tasarladığınız ve diktiğiniz çantaları internet siteniz üzerinden satabileceğiniz gibi, farklı siteleri kullanarak da satabilirsiniz. Aynı zamanda fuarlarda, butiklerde ya da yerel etkinliklerde ürünlerinizi satabilirsiniz. Geniş bir müşteri kitlesi oluşturduktan sonra kendi dükkanınızı açarak yeni iş fikirleri açısından değerlendirme yapabilirsiniz.

 • Fırsat buldukça tanıtım yapın.

Facebook ve Twitter, Instagram gibi sosyal medya platformları kullanarak reklam vermeyi ihmal etmeyin. Hatta küçük el ilanları bastırarak, yaptığınız işin duyulmasını da sağlayabilirsiniz.

Evde Çanta Dikim İşi Yapmak

Evde Çanta Dikimi Yaparak Nasıl Para Kazanırım?

Evde çanta dikimi yaparak, ek gelir elde etmeye çalışırken; aklınıza gelen bir çanta modelini düşünerek, kıyafetlerle nasıl kombin edilebileceğinizi de tasarladınız. Hemen elinize bir kalem ve kağıt alarak, çanta modelinin kabaca çizin ve ufak bir model olacak şekilde tasarlayın. Çevrenizde çanta meraklısı olan kişilere göstererek, fikirlerini alın ve onay aldığınız zaman firmalara çanta modelinizi sunun ve modeliniz beğenilirse, en kazançlı iş fikirlerinden biri daha olan çanta tasarımcılığına başlayın. Siz de hazırladığınız özel tasarım çantanızın birkaç yüz TL’ye satılmasına şahit olarak, çok da zahmetli olmayan ve keyifli bir işten iyi kazançlar sağlayın. Çalışmalarınız ve tasarımlarınız size özel ise emin olun iyi paralar kazanacaksınız.

Evde Çanta Dikim İşi Yapmak

Evde Yapmayı Planladığım Çanta Dikim İşinden Ne Kadar Ek Gelir Elde Edebilirim?

Evde çanta dikimi işinden para kazanmayı planladığınız andan itibaren, icraata dökmek için gerekli çalışmalara başlayın.  Çünkü çanta yapımı kolay gibi bir iş gibi görünse de çok kolay değildir ama iyi bir gelir elde edilmesinde katkısı büyüktür. Bu nedenle kadınlara hitap çanta dikimi işi ile aylık yüksek gelirler elde edebilir. Çanta başına 15-20 TL kazanılabileceği gibi, tasarımı da size ait olursa, çok daha yüksek ücretler kazanılabilir.

Evde yapılabilecek işlerden olan evde çanta dikimi ile ilgili yazımızın altına yorum yapabilirsiniz. Böylelikle firmalarda sizinle iletişime geçebilir. Aynı zamanda bir önceki

Evden çalışarak para kazanabileceğiniz 5 meslek isimli yazımıza ulaşmak için BURAYA TIKLAYIN!


Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (4)

 1. Annemde uzun bir zamandır evde çanta dikimi yaparak geçimini sağlıyor. Güzel bir sektör…

 2. Bende çanta dikim işi yapmak istiyorum. Bana ulaşır mısınız?

 3. 3 ay önce

  Hello.This article was extremely motivating, particularly since I was searching for thoughts on this topic last couple of days.

 4. Evde çanta dikişi yapmak annemin yaptığı bir iştir, bu işi gerçekten yapabilirseniz iyi bir ekstra gelir elde edebilirsiniz, evde çanta dikimi dışında yapılacak işler mevcut blogunuzda teşekkür ederiz aydınlatıcı bilgileriniz için.