1. Ana Sayfa
  2. EK GELİR
  3. Evde Dekoratif Vazo İşi Yapmak

Evde Dekoratif Vazo İşi Yapmak

Evde Dekoratif Vazo İşi Yapmak

Evde Dekoratif Vazo İşi Yapmak

Evinizde yapabileceğiniz ve çok da yoğun bir beceri istemeyen bir iş arıyorsanız yazımızı mutlaka okumalısınız. Düşük maliyetli iş fikirleri arasında olan ve evde yapılan dekoratif vazolar yapabilirseniz iyi kazanç elde edebilirsiniz.

Evde dekoratif vazo yapmak için gerekli olacak malzemeleri, malzeme satışı olan el sanatları mağazalarında rahatlıkla bulabilirsiniz. Malzeme dışında bu işte olması gereken en önemli kriter ise, istikrar ile birlikte kendinize özel bir stiliniz ve logonuzun olması, aynı zamanda bunların birleşimi sonucunda fiyatlandırma şeklinizin olmasıdır.  İkinci kriter ise, hayal gücünüzü sınırsızca kullanmaktır. Bunların hepsine bir arada sahipseniz, evde iş fikirlerinden dekoratif vazo yapma işini gönül rahatlığı ve başarılı bir şekilde yapabilirsiniz.

Dekoratif vazo yapımı için öncelikle, vazoyu nasıl yapacağınıza karar vermektir. Eğer yeterli bilgi ve donanıma sahipseniz, cam ya da başka malzemeleri kullanarak da orijinal çalışmalar yapabilirsiniz. Hatta vazonuza ekstra süslemeler yaparak da pahalı bir görüntü kazanmasını sağlayarak, daha kazançlı bir iş ortaya çıkarabilirsiniz. Son zamanların trendleri içerisinde cam ya da CD kırarak, parçaları ile vazolar süslenmektedir. Dediğimiz gibi burada hayal gücünüzü ne kadar geniş kullanabilirseniz, o kadar daha fazla ek gelir elde edebilirsiniz.

Evde Dekoratif Vazo İşi Yapmak

Evde Vazo Yaparken Dikkat Edilecek Hususlar

Evde dekoratif vazo yapmak işi sırasında bazı hususlara dikkat etmeniz yaşanılabilecek olumsuzlukların önüne geçecektir.

1- Cam kırıklarına dikkat edilmelidir. Normalde ev işleri bile yapılırken sakarlıklar ve kazalar yaşanabilirken, cam kırıkları ile uğraşmanın riskleri daha fazladır. Ev kazaları olduğu gibi çalışanlar için de iş kazaları söz konusudur. Siz de evde çalışacağınız için evde cam kırıkları ile hem ev kazasına hem de iş kazasına neden olabilirsiniz. Yapacağınız vazolar cam ya da plastik gibi farklı maddelerden olacağı için parçalarının bir yerlerinize batması da ihtimal dahilindedir. Bu nedenle her zaman temkinli olmak gerekmektedir.

2- Çocuklarınız çalışma alanınızdan uzak tutulmalıdır. Çocuklar, ev içinde koşturmayı severler çalışma alanınızda ya da yakınlarında olmaları durumunda malzemelerinize zarar vermeleri ihtimali yüksektir. Bu nedenle vazolarınızı ve onları ürettiğiniz malzemeleri çocuklarınızdan uzak tutmaya çalışın. Hatta mümkünse evinizde kendiniz için çalışma odası ayarlamanız yaşanabilecek üzücü kazaların önüne geçecektir.

3- Vazo, çok çeşitli parçaların bir araya gelmesi ile oluştuğu için evinizde dağınıklığa neden olacaktır. Bu nedenle çalışma saatlerinizi eşinizin ve çocukların olmadığı saatler olarak belirleyebilir ve onların gelme saatine yalın evinizi toplayabilirsiniz. Böylelikle ev işlerinizle birlikte işinizi aksatmamış olur ve kazandığınız paranın keyfini çıkarabilirsiniz.

Evde Dekoratif Vazo İşi Yapmak

Evden Vazo İşi Veren Firmalara Nasıl Ulaşıp İş Yapabilirim?

İlginç iş fikirleri içersinde olan evde vazo yapma işine karar verdiyseniz hemen bir firma ile çalışmak üzere gerekli araştırmalara başlayabilirsiniz. Ancak firma bulmak tahmin ettiğiniz kadar kolay olmayacaktır. Yeni gelişen bir sektör olduğu için vazo yapımı üzerine çalışan çok fazla firma bulunmamaktadır. Bu nedenle kendi vazolarınızı üretip,  yanlarına da uygun objeler yaparak,  bu tür eşya satan mağazaları bularak onlara satabilirsiniz. Bu iş üzerinden kazandığınız para ürettiğiniz ürüne göre değişkenlik gösterse de küçük dükkanlarda satılırsa kazancınız da küçük olacaktır. Bu nedenle internet aracılığıyla ya da büyük mağazalarla iletişime geçerek, vazolarınızı daha yüksek fiyattan satabilirsiniz.

Evde Dekoratif Vazo İşi Yapmak

Evde Vazo Yapmak Karlı mıdır?

Evden yapılan birçok iş vardır ve evde dekoratif vazo yapmak işi de diğer evden yapılan işler gibi en karlı iş fikirleri arasında yerini alır. Bunun içinde birçok neden bulunmaktadır.

  • Evde vazo yapma işi için bir bütçe ya da bir sermaye gerekmektedir. Her yerde bulunan ve çok da ucuza bulunabilen malzemelerle vazolarınızı yapabilirsiniz. Bu nedenle evde yapılacak birçok iş de olduğu gibi vazo yapmak işi için de ‘’Ben sermaye bulamıyorum.’’ Cümlesi gereksiz olmakla birlikte çok da inandırıcı gelmemektedir. Bu nedenle sermaye gerektirmeyen bir işte doğal olarak karlı işler arasında yerini alacaktır.
  • Evden çalışmak, işe gitmek için yol parası vermemek demektir. Öğlenleri dışarıda yemek yemeyi gerektirmez. Tabi ki buna bağlı olarak dışarıda çalışanlara göre kar etmek anlamına gelecektir. Herhangi bir şekilde yola, dışarıda yemeye para vermemek demektir. Bu da dışarıda çalışan insanlara göre sizi birçok noktadan rahatlatacaktır. Acıktığınızda evinizde yemek ısıtıp karnınızı doyurabilirsiniz.
  • Kar denilince akla yalnız ekonomik anlamda kar gelmesin. Evde çalışan hanımların, dışarıda çalışan kadınlara göre daha mutlu ve sağlıklı oldukları tespit edilmiştir. Çünkü televizyon başında zamanlarını tüketmek yerine bir şeyler üreterek kendilerine ve çocuklarına daha fazla zaman ayırabilmektedirler. Hem de evden ek gelir etmenin keyfine varırlar.

Evde Dekoratif Vazo İşi Yapmak

Evden Vazo Yapma İşinin Zorlukları Nelerdir?

Evde vazo yapmak işi çok fazla dikkat gerektirmektedir. Çünkü vazoları süslemek gerekmektedir. Bunun için sulu ya da pastel boyalar kullanılır ve farklı desenler, resimler çizilmesi gerekir hatta yazılar yazmak gerekir ki bu işlerde ayrı bir meşakkat ve konsantrasyon gerektirir. Bunun içinde TV seyretmek dahil farklı birçok etkenin ortadan kaldırılması gerekir. Aynı zamanda çocukların olmadığı saatlerin tercih edilmesi de dikkat açısından etkili olacaktır.

Vazolarımı Nasıl Satabilirim?

En iyi iş fikirleri içerisinde yer alan evde vazo yapmak işinde satış yapabilmek için iki yol bulunmaktadır. Birinci yol, yaşadığınız şehirde bir araştırma yaparak hediyelik ya da süs eşyası satan dükkan sahipleri ile iletişime geçmek ve bir pazarlamacı modunda değil de ev hanımı olarak yaptığınız işten ek gelir elde etmek istediğinizi belirtebilirsiniz. Samimiyetinize inanırlarsa kesinlikle yardımcı olacaklardır.

En etkili yollardan biri de internet ortamını aktif olarak kullanmaktır. Kendi kişisel sosyal medya hesaplarınızı kullanarak, yaptığınız ve süslediğiniz vazolarınızı sergileyip, müşteri çekerek satış yapabilirsiniz.

Evde vazo yapmak işi ile ilgili yazımıza yorum yaparak, firmaların dikkatini çekebilirsiniz.

Aynı zamanda bir önceki yazımız olan evde çanta dikmeyi okumak için BURAYA TIKLAYIN!


Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. Evde vazo yapmak fikri hiç aklıma gelmemişti, uğraşılır mı açıkçası bilemedim. Ama bizim Gölyazı, Cumalıkızık gibi ciddi turist çeken bölgelerde iyi fiyata satılır gibime geldi. Tabi yapımını doğru dürüst öğrenmek te lazım.