1. Ana Sayfa
  2. EK GELİR
  3. Evde Elişi Yaparak Para Kazanma

Evde Elişi Yaparak Para Kazanma

Evde Elişi Yaparak Para Kazanma

Evde Elişi Yaparak Para Kazanma

Hem eğlenip hem de para kazanmayı herkes ister. Keyif alarak yaptığınız işten bir de kazanç sağlamak kulağa hoş gelmiyor mu? Evinizde oturduğunuz yerden birçok iş alternatiflerinden birini seçerek evde ek iş fırsatı yakalayabilirsiniz. Özellikle ev hanımlarını yakından ilgilendiren el marifeti olanların rahatlıkla yapabileceği evde elişi yaparak para kazanma yöntemlerinden bahsedelim.

Evde Elişi Yaparak Para Kazanma İşi Nasıl Yapılır?

Sadece ev hanımları değil, boş vakti olup da el becerisine güvenen kişilerin kolayca yapabilecekleri hobi amaçlı işler vardır. Hatta bu işlerin hepsini evde oturduğunuz yerden yapacaksınız. Hem sevdiğiniz işi yapacak hem de para kazanıp aile bütçenize destek olacaksınız. Eğer sizde el becerilerinize güveniyor ve ek iş arıyorsanız aşağıda anlatacağımız evde elişi yaparak para kazanma işlerine yönelebilirsiniz.

Evde oturduğunuz yerden para kazanmanın ilk yolu boncuk işleme ya da kurdele yapma işi olabilir. Günümüzde çok sık rastladığımız ve en fazla ev hanımları tarafından tercih edilen boncuk işleme, kurdele gibi işlerden kazanç sağlayabilirsiniz. Üstelik bu işi yapmak için herhangi bir deneyim sahibi olmanıza gerek bile yok. Biraz alıştırma yaparak hemen öğrenebileceğiniz bir iştir. Bu nedenle boş vakitlerinizde bu işi yaparak aile bütçenize destek sağlayabilirsiniz.

El marifeti olanlar için tavsiye edebileceğimiz bir diğer iş de el işi ve örgü yapımıdır. Türkiye’de el işi ve örgü ile ilgili olarak birçok kişi ortaya harika ürünler çıkartarak evde ek gelir imkanı sağlıyor. Yalnızca hobi olarak bile örgü yapan erkekler mevcut. Bunun için yapmanız gereken modayı yakından takip etmek ve örgü yaparak para kazanma yöntemlerini yakından incelemek.

Evde Elişi Yaparak Para Kazanma

Son zamanlarda çok popüler olan nikah şekeri ve kına paketi hazırlama işi oldukça yaygın. Bunu kazanca dönüştüren birçok kişi yer alıyor. Hem eğlenip hem de para kazanmanızı sağlayan bu küçük hediyelik paketlerin herkes tarafından çok sayıda tercih edildiğini düşünürsek bu evde elişi yaparak para kazanma işi size iyi bir kazanç kapısı olabilir. Günümüzde artık neredeyse hiçbir organizasyonda kına paketi hediyesi verilmeyen etkinlik kalmadı desek doğru olur. Side bu talebi kazanca dönüştürmek için acele etmelisiniz. Özellikle düğün sezonu geldiğinde bu gibi işlere ilgi daha yoğun oluyor. Sizde kına paketi ya da nikah şekeri hazırlama işini yaparak evde ek iş yapma olanağını yakalayabilirsiniz.

El marifeti olan kişilerin evden çalışarak kolayca yapacağı işler arasında mum yapma işi de vardır. Para kazancı oldukça iyi olan mum yapımında rengarenk mumlar yapabilir, hobi olarak da ek gelir ile para kazanabilirsiniz. Mum yapma işinde ihtiyaç olan malzemelerin ücretleri de çok uygundur. Bu sayede çok daha fazla kar etmiş olacaksınız.

El marifetlerinizi ortaya çıkaracak bir başka evde elişi yaparak para kazanma işi de sabun yapmak olabilir. Kokulu, değişik şekillerde sabun üretimi yaparak para kazanabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken popüler sabunları ve değişik şekillerde yaparak kendinize kazanç kapısı haline getirebilirsiniz. Dahası bu iş için bazı kurslar yer alıyor ve sizde bu kurslara katılarak sabun yapımı hakkında ayrıntılı bilgilere sahip olarak kendinizi geliştirebilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken kendinize güvenmek ve bir an önce adım atmak.

Evde ek iş fırsatı arayan kişilerin bir başka yapabileceği bir iş de terziliktir. Herkes terzi olamaz ama sizin bu anlamda bir el beceriniz varsa kesinlikle zaman kaybetmeden ev ortamında terzilik işini yapabilirsiniz. Çevrenizin terzilik işlerini yapsanız dahi, 1 aylık evinizin mutfak masraflarınızı çıkarmanız mümkün. Bu işi yapıp para kazanan kişilerin sayısı oldukça fazla diyebiliriz.

Evde çeşitli oyuncaklar yaparak para kazanan kişilere hiç rastladınız mı? şimdiye kadar bu konuda bir fikriniz yoksa, evde oyuncak yaparak para kazanma işine bir göz atmanızı tavsiye ederiz. Evde oyuncak yapım işi hem eğlenceli hem de kazancı oldukça fazla… Bu sayede sizler de oyuncak yaparak iyi paralar kazanabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken çocukların hangi çeşit oyuncakları sevdiğine ve satışının fazla olduğu ürünlere ağırlık vererek iyi kazançlar elde edebilirsiniz.

Evde Elişi Yaparak Para Kazanma

Gelin tacı, tokası, gelin buketleri, duvak ve eldivenlerin el yapımları oldukça rağbet görüyor. Siz de bu durumu kazanca dönüştürmek istemez misiniz? Düğün malzemelerinin ne kadar çok pahalı olduğunu biliyoruz. Ayrıca gelinler asla hazırlıklarında eksik olmasına tahammül edemez. Bu sebeple düğünleri için gerekli olan malzemelere servet değerinde paralar ödemekten asla kaçınmazlar. Sizde bu işi kazanca dönüştürmek isterseniz bu ürünlerin tasarımını yapabilir ve bunu kazanca dönüştürebilirsiniz. Bu iş sayesinde hem kişilerin hayatına dokunuş yapar hem de para kazanabilirsiniz.

Kadınların ne kadar çok takıya meraklı olduğunu herkes bilir. Takıları olmazsa olmaz aksesuarlardan biridir. Birde bu takılar tasarım ürünü olursa kadınlar inanılmaz paraları bu uğurda harcamaktan asla kaçınmaz. El marifeti bulunan kişiler, bu durumu evde rahatlıkla yapabilir ve inanılmaz paralar kazanabilir. Sizde evde ek iş imkanı arıyorsanız takı tasarlama işi size uygun olabilir. Ev ortamında kolayca yapabileceğiniz bu iş ile evinizde oturduğunuz yerden para kazanabilirsiniz.

Hediyelik süs eşyaları da yaratıcılık isteyen bir diğer elişidir. Örneğin; çerçeveler, anahtarlıklar, ufak bebekler, mumluklar gibi. Özel günler için hazırlanan kurabiyeler de son zamanlarda fazla tercih edilen ürünler arasındadır. Evinizde kolaylıkla yapabileceğiniz rengarenk, şekilli, yazılı kurabiyeler özel günlerin vazgeçilmezleri arasında bulunuyor. Renkli, pırıltılı şeker hamurları ile yapılan kurabiyeler, görüntü açısından muhteşem olmaları nedeni ile insanlar yemeye bile kıyamayacak. Kendinize satış yapmak için birkaç yer ile anlaşabilir ve düzenli olarak satış yaparak kazancınızı arttırabilirsiniz.

Eğlenceli parti kostümleri de bir başka ek iş kapısı olabilir. Partiler için yetişkinlere ve çocuklara özel olarak kostüm dikme işi yapabilirsiniz. Küçücük bir parça kostüme bile dünyalar kadar para ödediğiniz düşünürsek, bu işten iyi kazanç sağlamamanız mümkün bile değil. Bu işleri yapmanız için biraz kendi fikriniz biraz da yapacağınız araştırmalar ile kendinizi daha da geliştirebilirsiniz.

Evde Elişi Yaparak Ne Kadar Para Kazanabilirim?

Yukarıda sayılı olan evde ek iş fırsatlarından herhangi birini ben yapabilirim diyorsanız hemen birine bir an önce başlamalısınız. Bu işleri yapan kişilerin tam olarak ne kadar kazanç elde ettiğini söylemek mümkün değil. Ayda ortalama olarak 600 ile 1000 TL arasında kazanmanız mümkün. Tabi ki bu işinizin yoğunluğuna, sizin hızınıza bağlı olarak bu fiyatlar daha da artabilir. Hatta bu işleri çevrenizdeki kişiler ile birlikte yaparak işlerinizi daha hızlı şekilde yapabilir ve daha fazla para kazanabilirsiniz.

Evde Elişi Yaparak Para Kazanma

Evde Elişi Yapma İşine Nasıl Başvurabilirim?

Sizde evde elişi yaparak para kazanmak istiyorsanız aşağıda yer alan yorum bölümüne il, ilçe ve e-mail adresinizi yazarak evde ek iş başvurusu yapabilirsiniz. İçeriği uygun bulunan bütün yorumlar tarafımızdan onaylanacak ve ek iş veren şirketler tarafından incelemeye alınacaktır. Yorumunuzun uygun bulunması durumunda ek iş veren şirketler e-mail aracılığı ile sizlere geri dönüşte bulunacaklardır.

Yorumlara kesinlikle açık adresinizi ve telefon numaralarınızı yazmayınız.


Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (3)

  1. Evde Elişi Yapmak eskiden günümüze kadar gelen bir gelenektir. Evde Elişi Yapmak annelerimizin yaptıkları çeyiz için genelde uğraştıkları bir işti şimdi ise bu tamamen para kazanmaya dönüştü. Mantıklı bir şeyler yapılarak para kazanılabilir.

  2. Özellikle 40-50 yaş aralığındaki ev hanımlarının kesinlikle bu işe el atması lazım. Evde canları sıkılıyor, saçma sapan kadın programları izlemek yerine eve ekstra katkı sağlayabilirler. Tabi, zaten aileye kattıkları çok fazla ama zamanlarını boşa harcamamaları lazım.

  3. 4 hafta önce

    Evde elişi yaparak gelir elde etmek istiyorum. Örgü, amigurumi, nikah şekeri yapabilirim. Karşıyaka İzmir’de yaşıyorum.