Evde Havlu Süsleme İşi

Evde Havlu Süsleme İşi

Evde havlu süsleme işi

 

Evde havlu süsleme işi

         Önceden yani bundan seneler evvel bayanlar evlerde kendi işlerinde ve ya evin daha güzel olmasında kullanmak üzere havluları ve ya dantelleri süsleyerek vakitlerini o şekilde geçirmektedir. Ancak bu durum günümüzde ne yazık ki çoğu bayanın artık çalışmasından dolayı biraz daha azaldığı görülmektedir. Ancak ek iş yapmak isteyen kişilere yardımcı olmak için firmalar son zamanlarda bunu ev de ek iş fırsatı olarak internet üzerinde ve ya kendi dükkanları var ise oraya ilan vererek ek iş arayan insanlara sunmaktadır.

Ev ekonomisine ve ya kendi isteklerini almak için bu tür işleri yapan ev hanımları da günümüzde çoktur. Özellikler örgü ve el iş konusunda oldukça çok bayanların geçmiş tecrübeleri olduğu için firmalar bu işi artık evlere vermektedir. Evde havlu süsleme işi için firmalar sizlere gerekli bütün malzemeleri verecektir. Bu malzemelerin içinde genel de makas ve kurdela olmaktadır. kudelaları havluların kenarlarına işleyerek havluları daha güzel hale getirmeye çalışmaktadır. Sadece düz ve ya renkli havlu modellerini etrafına makas ve iğne yardımı ile süslenecektir. Bu iş oldukça basittir. Ancak bazı firmalar tığ ile de bu işin yapımı isteyebilir. Bu durum biraz daha zor olsa da ücretin artmasına katkı sağlayacaktır. Diğer işten daha az para kazanabilirsiniz. Ama bu işi yapar iseniz el emeği daha çok olduğu için daha çok para alabilirsiniz.

Firmalar genel de bu işler de parça başına ücret yöntemi ile çalışmaktadır. Siz ne kadar çok havlu süsler iseniz o kadar çok para kazanabilirsiniz. Aylık kazancınız ise hemen hemen bir asgarı tutara denk gelebilir. Artık evler de tek maaş ile geçim sıkıntılı bir süreç olduğu için sizler ek iş yaparak biraz daha ev ekonomisinin canlanmasına olanak sağlarsınız. Çalıştığınız firmalar bütün malzemeleri size vermek zorundadır. Eğer ki malzemeleri de siz karşılayacak iseniz onların fiyatlarını da size vermek zorundadır. Bu tür konular da gerekli araştırmaları ve bazı firmaların tekliflerini değerlendirdikten sonra bu işi rahatlıkla yapabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ