1. Ana Sayfa
  2. EK GELİR
  3. Evde Hayvan Besleyerek Para Kazanma

Evde Hayvan Besleyerek Para Kazanma

Evde Hayvan Besleyerek Para Kazanma

Evde Hayvan Besleyerek Para Kazanma

Hayvanları seviyor ve onlar ile iyi anlaştığınızı düşünüyorsanız, son zamanlarda çok yaygın olan ek iş olarak da tercih edilen evde hayvan besleyerek para kazanma işi tam da size göre bir sektör olabilir. Hem hayvanlarla zaman geçirmeyi seviyor hem de boş zamanınız çok ise; bunu avantaja çevirerek para kazanabilirsiniz. Etrafınızda bu işi yapan ya da yapmakta olan kişiler ile mutlaka karşılaşmışsınızdır. Şimdi sizlere ek iş fırsatı sağlayan ve birçok kişinin merak ettiği evde hayvan besleyerek para kazanma ile alakalı olarak ayrıntılı bilgiler sunacağız.

Özellikle yurt dışında uzun zamandır evde ek iş olarak yapılan ve hatta bir iş sektörü olarak görülen evcil hayvan bakımı, ülkemizde de son zamanlarda yaygın hale geldi. Hayvanların beslenmesi, bakımı, gezdirilmesi para kazanmak için çok popüler ve sevilen işler arasına girdi.

Günümüzde iş koşuşturması nedeni ile evinde evcil hayvan besleyip fakat yaşadığı yoğunluktan ötürü genel ihtiyaçlarıyla yeteri kadar ilgilenemeyen kişiler bulunuyor. Evcil hayvanların bakımı, gezdirilmesi de bu sayede zorunlu olarak ek iş imkanı yaratıyor. Şayet sizler de kendinize bir gelir arıyor ve hayvan konusunda tecrübe sahibi iseniz, bu iş kolunda yer almamanız için hiçbir sebep yok.

Evde evcil hayvan bakmak çok iyi iş fikirlerinden biridir ve ettiğiniz hizmetin karşılığı da iyidir. İnsanlar sizlerin evine kadar evcil hayvanlarını getirir ve daha sonra gelip geri alırlar. Yani sizin herhangi bir maliyet harcamanıza gerek yoktur. Sadece bu işi yapabilmek için evinizde uygun yer oluşturmalısınız. Çünkü evcil hayvanlar kendilerini güvende hissedecekleri ortamda olmaları onların huzurlu olması anlamına gelir.

Evde Hayvan Besleyerek Para Kazanma

Evde Hayvan Besleyerek Para Kazanma İşi Nasıl Yapılır?

Hayvanları seven herkesin çok iyi bildiği üzere hayvanların da aynı insanlar gibi genel ihtiyaçları oluşur. Sadece ihtiyaç olarak yemek yemesi veya tuvalet ihtiyacı olarak dikkate alınmamalıdır. Çünkü evcil hayvanların gün içerisinde fazla enerjilerini atmaları açısından gezdirilmesi ve aşı listesine göre belli zamanlarda aşılarının düzenli olarak yapılması gibi çok önemli ihtiyaçları da söz konusudur.

Evcil hayvanların buna benzer tüm ihtiyaçlarını çeşitli sebeplerden ötürü yapamayan ya da zaman ayıramayan evcil hayvan sahipleri, çözüm arayışına girerler. Evcil hayvanın tüm ihtiyaçlarına yanıt verecek, sorumluluk alabilecek ve güvenilir kişilere evcil hayvanlarını emanet ederler. Günlük ya da haftalık gibi belirleyeceğiniz şartlara bağlı olarak ücret ödemesi yapılır. Elbette ki en önemli konu gün içinde evcil hayvanın beslenmesi, gezdirilmesi ve bakımının aksatmadan düzenli şekilde yapılması gerektiği unutulmamalıdır.

Birçok hayvan oyun oynamadan büyük keyif alır. Sizler de evde hayvan besleyerek para kazanma işini yapmayı düşünüyorsanız, ayvanlar ile oyun oynamayı da iyi şekilde bilmelisiniz. Hem hayvanlar hem de siz oyun oynarken hem vaktin nasıl geçtiğini anlamayacak hem de keyifli bir gün geçirmiş olacaksınız.

Bu iş için internet üzerinden evde ek iş ilanları incelenebilir. Ancak bizim önerimiz evcil hayvan severlerin oluşturmuş olduğu forum sayfaları, bloglar ve gruplara üye kaydı gerçekleştirerek bu iş ile ilgilendiğinizi belirtebilirsiniz. Yaptığınız birkaç evde hayvan besleyerek para kazanma işinden memnun kalan müşteriler sizi çevresine de tavsiye ederek size referans olabilirler.

Evde Hayvan Besleyerek Para Kazanma

Evde Evcil Hayvan Besleyerek Ne Kadar Para Kazanabilirim?

Bu iş için net bir tutar söylemek doğru değildir. Çünkü bakacağınız evcil hayvanın cinsi, ırkı veya bakım süresine bağlı olarak fiyat değişiklik gösterir.

Ben yüksek kazanç sağlamak istiyorum diyorsanız, evcil hayanın bakımı başka ırklara oranla çok daha zor ve özen gerektiren evcil hayvan sahipleri ile anlaşmaya varmanız gerekir. Bir başka yöntem de birden çok evcil hayvanın bakımını üstlenerek kazancınızı ikiye katlayabilirsiniz. Ev ortamınızda evcil hayvanlar için pansiyon hizmeti de sunarak, tatil ya da iş gezisine çıkan evcil hayvan sahipleri için yardımcı olarak kazancınıza ek gelir sağlamış olursunuz.

Hayvan severlerin çok fazla tepki gösterdiği bir diğer ek iş fırsatı da evcil hayvan üretimi yaparak kazanç elde etmektir. Evinizde hayvanları üreterek pet shoplara veya kendinize alıcı bularak satış yaparak para kazanmanız mümkün. Türkiye’de sayıları oldukça fazla olan pet shoplar sayesinde evcil hayvanların satışını yaparken fazla zorlanmazsınız.  Evde hangi hayvanları üretebilirim diye merak ediyorsanız size birkaç ipucu verelim.

Evde üretimini yapabileceğiniz hayvan cinsleri arasında en hızlı gelir sağlayan kuş grupları, balık gibi evcil hayvanları seçebilirsiniz. Mesela az bir tutar para harcayarak birkaç tane kuş alıp onları evinizde büyüterek üretim yapmaya başlamanız mümkün. Daha sonra ilk çıkan yavruları dilerseniz satışını yapar dilerseniz de hepsini bekletip toplu olarak satışını yapabilirsiniz.

Evde yapılabilecek bir başka ek iş de akvaryum balığı üretimi yaparak para kazanma olarak ifade edilebilir. Bunun için evde bol vakti olanlar ve emekliler için çok uygun bir iş olarak görülür. Evde akvaryum balığı yetiştirmek kolay bir iştir. Akvaryumu kurduktan sonra balıkların yetişebilmesi için gerekli olan tüm şartları sağlayın. İşinizi doğru şekilde yaptıktan sonra balıklarınızı satarak para kazanmanız mümkün.

İlk olarak bu iş hakkında detaylı bir araştırma yapın. Balıkları nasıl beslemelisiniz, akvaryum suyunun sıcaklığı nasıl olmalı, su hangi sıklıkla değiştirilmeli gibi bilgileri önceden edinmelisiniz. Evde akvaryum balığı yetiştirerek para kazanmayı istiyorsanız onlara gereken özeni göstermeniz gerekiyor. Balıkların günlük beslenmeleri düzenli olarak yapılmalı, suları değiştirilmelidir. En önemlisi balıkların yumurtlama zamanında çok daha fazla dikkatli olmalısınız. Büyük balıkları bazı zamanlar küçük balıkları yiyebiliyor. Bu yüzden küçük balıkları farklı bir akvaryuma koymanız gerekir.

Tabi ki bir diğer önemli faktör de yetiştirmiş olduğunuz balıkların pazarlığını yapmanızdır. Bunun için balık ve akvaryum satışı yapan yerler ile iletişime geçebilirsiniz. Ayrıca internet ortamında da balıklarınızı satışa çıkarmanız mümkün. Hatta internet üzerinden satış yapmanız daha kolay diyebiliriz. Çünkü internet günümüzde herkes tarafından çok fazla tercih ediliyor. Neredeyse tüm günümüz internette geçiyor ve bu yüzden müşteri potansiyeli burada daha fazladır. İnternet üzerinden evde yetiştirdiğiniz evcil hayvanları satabilmek için ilgili sayfalara üye olmanız gerekir. Ayrıca sosyal medya platformları üzerinden de satış yaparak evde ek gelir imkanı sağlayabilirsiniz.

Evde Hayvan Besleyerek Para Kazanma

Evde Evcil Hayvan Besleyerek Para Kazanma İşine Nasıl Başvurabilirim?

Yukarıda detaylı olarak bahsettiğimiz evde evcil hayvan besleyerek para kazanma işi tam bana uygun diyorsanız, son zamanların çok fazla talep edilen bu iş için evde ek iş başvurusu nasıl yapılır anlatacağız. Aşağıda yer alan yorum kısmına il, ilçe ve mail adresinizi yazarak evde ek iş ilanlarına başvuruda kolay bir şekilde bulunabilirsiniz. Yapılan yorumların uygun bulunması dahilinde tarafımızca onaylanacak ve daha sonra ek iş veren firmaların incelemesine sunulacaktır. İlgili iş için uygun bulunan yorumlar onaylandığında sizlere mail aracılığı ile ek iş veren firmalar tarafından yanıt verilecektir.

Lütfen yorumlarda açık adres, telefon numarası gibi kişisel bilgilerinizi belirtmeyiniz. Bu şekilde herhangi bir onaylama gerçekleşmez. Ayrıca kötü niyetli kişiler tarafından bu durum suiistimal edilmesi büyük bir ihtimaldir.


Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (2)

  1. Hayvan severler için çok güzel bir durum. Güzel paylaşımlar ve bilgilendirmeniz için çok teşekkür ederiz. iyi çalışmalar dilerim.

  2. lüks bir muhitte yaşıyorsanız benim gibi köpek gezdirerek harçlığınızı çıkarabilirsiniz,
    yalnız gezdireceğiniz köpeği önceden görmekte biraz da olsa vakit geçirmekte fayda var…