1. Ana Sayfa
  2. EK GELİR
  3. Evde Makale Yazarak Para Kazanma

Evde Makale Yazarak Para Kazanma

Evde Makale Yazarak Para Kazanma

Evde Makale Yazarak Para Kazanma

Evinizde oturduğunuz yerden yapabileceğiniz bir diğer iş de makale yazmaktır. Bu konu hakkında sizler için hazırlamış olduğumuz evde makale yazarak para kazanma yazımıza bir göz atın.

Ev hanımları, öğrenciler, yeteri kadar boş vakti olan kişilerin daha fazla ilgi gösterdiği makale yazma işi son zamanlarda giderek popüler olmaya başladı. Evde ek iş yapmak isteyen herkes makale yazma işini kolayca yapabilir. Yalnız tek ihtiyacınız olan şey internet ve bilgisayardır. Makale yazmaya başlamadan önce makale hakkında iyi bir araştırma yapmalı ve kaliteli makale yazmayı öğrenene kadar pratik yapmanız tavsiye edilir. Kaliteli içerikler üretmeye başladığınız zaman ek gelir elde etmemeniz mümkün değil. İnternetin yoğun kullanıldığı bu dönemde kaliteli makalelere her sitenin ihtiyacı vardır. Bu anlamda internet olduğu sürece evde makale yazarak para kazanma işi hiç bitmeyecektir. Sizler de bunu neden kazanca dönüştürmek için zaman kaybediyorsunuz ki?

Peki makale nedir? Kısaca açıklayalım. Makale; bir konu hakkında o düşünceyi kanıtlayabilmek için yazılan yazılara verilen addır. Genellikle gazete ve dergilerde hatta internet sitelerinde bu yazılar paylaşılır.

Evde Makale Yazarak Para Kazanma

Evde Makale Yazarak Para Kazanma İşi Nasıl Yapılır?

Bu işi yapan kişiler genel olarak aldıkları siparişler üzerine çalışmalarını yaparlar. Evde makale yazarak para kazanma işine başlamak istiyorsanız mutlaka iyi bir araştırma yapmanız gerekir. Yazacağınız makale hakkında önceden bir bilgi birikimine sahip olmanız kaliteli içerikler ortaya çıkarmanızı sağlar. Bu şekilde makaleleriniz beğenilir ve daha fazla evde ek gelir imkanı sağlarsınız.

Makale yazmak göründüğü kadar kolay bir iş değildir. Bunun için uyulması gereken birtakım kurallar mevcuttur.

İmla kurallarına olduğundan fazla dikkat etmelisiniz. Mesela virgül kullanmak makalede çok önemlidir. Virgül cümlenin yerini ve anlamını değiştirmede büyük rol oynar. Makale yazmaya başlamadan önce mutlaka birçok kaynaktan bilgi edinin. Bu şekilde konuya daha fazla hâkim olursunuz ve özgün yazılar yazmış olursunuz. Konuyu kısa cümleler ile açıklamaya çalışın. Özellikle internet ortamında kimse uzun uzun cümleleri okumak ile zaman kaybetmez. Çok uzun yazılan makaleler insanı korkutur ve çabuk sıkılmasına neden olur. Kısa ve anlaşılır cümleler ile konuyu açıklamaya çalışın.

Yazınızda bir başka dikkat etmeniz gereken konu ise ara başlık kullanmak. Bu sayede sizi ziyaret eden kişiler yalnızca başlıklara bakarak neyi aradıklarını daha iyi anlarlar. Uzun bir makale okumak yerine sadece ilgili bölümü okuyarak bilgi edinmelerine olanak sağlarsınız. İnternet ortamında birçok kişi uzun cümle okumak yerine ara başlıkları takip etmeyi tercih eder. Ek iş fırsatı arayan kişiler yazdıkları makalenin özgün olmasına özen göstermelidir. Örneğin, bir konu hakkında yazmış olduğunuz makale internette yayınlanmamış olması onun özgün olduğu anlamına gelir. İnternet üzerinden birkaç cümle kopya alsam yazıda anlaşılmaz diye sakın bir yanılgıya kapılmayın. Eğer bu fark edilirse işinizden olabilir ve paranızı alamazsınız. Bu yüzden yazdığınız makalelere kendi yorumlarınızı da eklemeye çalışın. Birde yazacağınız makalede konu hakkında iyi araştırıp yazmanız önemli. Konuyla alakalı olmayan yazılar size hem zaman hem de para kaybettirir. İnternette araştırma yapan kişiler sizin yazdığınız makalelerden doğru bilgiler edinmeli. Gereksiz yazılar, konu dışında cümleler kurmak sizin iyi bir yazar olmadığınızı gösterir. Evde ek iş olarak makale yazmayı tercih edecekseniz bunlara çok dikkat etmelisiniz. Unutmayın insanlar sizin yazılarınız ile bir şeyler öğrenecek, onlara yanlış bilgiler öğretmek istemezsiniz değil mi?

Evde Makale Yazarak Para Kazanma

İnternet deneyimi elde etmek için herhangi bir deneyime ihtiyacınız yok. Yazdığınız makaleler herkes tarafından anlaşılır olması yeterli. Örneğin, teknik terimleri çok sık kullanmaya dikkat edin. Tabi ki sizden teknik açıdan bir makale yazmanız istenmiyorsa. Teknik makaleler herkes tarafından kolay anlaşılamadığı için kısa sürede okuyan kişilerin sıkılmasına neden olur.

Makalenizde mutlaka giriş, gelişme ve sonuç bölümleri olmalı. Konuyu hangi bölümde yazacağınızı bilmelisiniz. Uzun bir makale yazmanız istendiğinde, bunu maddeler ile açıklamak daha iyi olur. Hem okuyucuyu da sıkmaz.

Makaleyi bitirdikten sonra en 1 kez kontrol amaçlı okumanızı tavsiye ederiz. Çünkü yazarken farkına varmadığınız yazım hatalarını bu şekilde tespit ederek düzeltme şansınız olur. Ek iş olarak evde makale yazarak para kazanmaya karar verdiniz peki müşteriyi nasıl bulacaksınız? Bu işleri yapan ve insanlara ek gelir olanağı sunan internette birçok site yer almaktadır. Buradan kendinize en iyi olanı seçerek sipariş almaya başlayabilirsiniz.

Evde Makale Yazarak Ne Kadar Para Kazanabilirim?

Makaleye yazmaya başlamadan önce herkesin en çok merak ettiği konulardan birisi de ne kadar kazanç elde edeceğidir. Bunun için net bir rakam söylemek mümkün değildir. Çünkü makalenizin kalitesi, sayısı önemli rol oynar. Sizin ek gelir sağlamak için ne kadar zaman ayıracağınız da önemli. Ancak evde makale yazarak binlerce TL kazanan kişilerin olduğunu söyleyebiliriz. Aşağı yukarı yuvarlama bir hesap yapmak gerekirse;

100 kelime makale 1 TL ile 5 TL arasında değişiyor. Tabi bu fiyatlar konuya ve sipariş aldığınız siteye de bağlı bir durumdur. Çok fazla istenilen makaleler, ağır terimler içeren makaleler fiyat olarak daha yüksek oluyor. Kaliteli içerikler de oldukça fazla kazanmanıza neden olur. Bu yüzden yazdığınız makalelerin içerikleri fiyatın belirlemesinde etkilidir. Bu şekilde daha çok çaba harcayarak ortaya daha iyi şeyler çıkmasını sağlayabilirsiniz.

Evde ek iş olarak bir kişinin günde ortalama olarak 2.000 kelime makale yazdığını ele alırsak, günde 20 TL ile 50 TL arasında kazanç elde edebilirsiniz.

Evde Makale Yazarak Para Kazanma

Bu işe ilk başladığınız da biraz zorluk yaşamanız normal. Ama yazmaya başladıkça her geçen gün kendinizi daha da ilerletecek ve bu sayede deneyim kazanacaksınız. Makale yazmaya başladığınızda konuyu isterseniz siz seçebilir isterseniz de size makale yazdıran siteler otomatik olarak verir. İlk yazdığınız makalede hüsrana uğrarsanız bıkmadan bir daha deneyin inanın ki bu işi başarmamanız için hiçbir neden yok. Sadece istemeniz ve kendinize güven duymanız gerekiyor. Evde makale yazarak ek iş yapan binlerce kişi bulunuyor. Bu sayede ev ekonomisine destek sağlıyor ve boş zamanlarında hem kazanıyor hem de öğreniyor. Siz de para kazanmak istiyor ama nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız bu yazımız sizlere ışık olabilir. Oturduğu yerden para kazanmayı kim istemez ki? Evde makale yazmak da bu anlamda size yardımcı olacak ek işler arasındadır. Normal bir işte çalışır gibi makale yazarak da ortaya bir emek çıkaracaksınız ve bunun karşılığını da alacaksınız. Sadece biraz çaba ve gerisi zaten kolay olacak.

Evde Makale Yazarak Para Kazanma

Evde Makale Yazarak Para Kazanma İşine Nasıl Başvurabilirim?

Eğer sizde evde makale yazarak para kazanma işi yapmayı düşünüyorsanız aşağıda yer alan yorum bölümüne il- ilçe ve mail adresinizi yazarak evde ek iş ilanları için başvuru yapabilirsiniz. Yorumları uygun olanlar tarafımızca onaylanacak. Bu sayede ek iş veren şirketler tarafından incelemeye tabi tutulacaktır. Yapılan yorumların uygun bulunması durumunda mail aracılığı ile şirketler size geri bildirimde bulunacaktır.

Yorumlara kesinlikle açık adres, telefon numarası gibi bilgileri girmeyiniz.


Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (4)

  1. Evde makale yazarak para kazanma fikri gayet güzel. Bununla birlikte biraz arama motoru optimizasyonu hakkında bilgi sahibi olmak gerekir. Çünkü makaleyi yazdıran kişiler ziyaretçi makaleyi okusundan ziyade, arama motorları sıralamalarında da üst sıralara çıksın ister. Bu yüzden yazılacak makaleler hem dil bilgisi, hem de SEO odaklı yazılmalı.

  2. 1 ay önce

    Güzel bir ek gelir yazısı olmuş. Bende web sitem için makale yazdırıyorum. Bu kazanca bende bazen destek olmuş oluyorum.

  3. Evde Makale Yazarak Para Kazanmak bir zamanlar yaptığım ciddi anlamda para kazandım, evet teknoloji üzerine makale yazıyordum ve uygun fiyata 1 yıl boyunca satışlarını yaptım, zamanı olan bunu yaparak para kazanabilir.

  4. ülkemizde neredeyse %75 oranında okur/yazar var diye söylenir ama okur kısmı doğru ama yazar kısmı yanlış bence yoksa makale yazarak para kazanma sektörü nasıl ortaya çıkar.