1. Ana Sayfa
  2. EK GELİR
  3. Evde Resim Çerçeveleri Yapmak

Evde Resim Çerçeveleri Yapmak

Evde Resim Çerçeveleri Yapmak

Evde Resim Çerçeveleri Yapmak

Evden çalışarak iş yapıp para kazanabilir miyim ya da evden ne iş yapabilirim diyenler için yeni iş fikirleri vermeye devam ediyoruz. İlk başta işler oturuncaya kadar yarı zamanlı çalışabileceğiniz ve sizi çok zorlamayacak olan bir iş olan resim çerçeveleri yapmak işini tercih edebilirsiniz.  Zamanla kazancınız arttıkça tam zamanlı olarak bu işe devam edebilirsiniz. Ama bu işte başarılı olmak istiyorsanız, ilk önce işçilik olmak üzere müşteri ilişkileri ve reklam becerilerinizi doğru bir biçimde kombinlemeniz gerekir.

Resim çerçeveleri yapmak adına özel bir eğitim almanız ya da bir okul mezunu olmanız gerekmez. Sadece işte başarılı olmak için ve becerilerinizi arttırmak için bir sanat malzemeleri satan dükkanda çalışabilir ya da Halk Eğitim Merkezleri’nde verilen kurslara katılmanız yeterli olacaktır. Girişimci iş fikirlerini değerlendiren ve evde çerçeve yapan ev hanımlarına baktığımızda yılda yaklaşık 15 bin-20 bin TL kazandıkları görülmektedir.

Ev Merkezli Çerçeveciliğin Avantajları

  • Resim çerçevesi yapabilmek sanatsal bir faaliyet olup, bunu istediğiniz zaman yapabilme keyfini yaşarsınız.
  • Ağızdan ağza pazarlama tekniğinin doğru işletilmesi durumunda haberler hızlı bir şekilde yayılır ve kazanç artar.
  • Resim çerçeveleme hobiden işe dönüştürülecek en karlı iş fikirleri arasında yer alır ve en avantajlı evde iş imkanları arasında bulunmaktadır.
  • Fiyatlarınızı özellikle ilk başta düşük tutmanız ve parça başı iş yapma özelliğiniz rakipleriniz karşısında size üstünlük sağlayacak.

Evde Resim Çerçeveleri Yapmak

 Ev Merkezli Çerçeveciliğin Dezavantajları

  • Bu iş evden yürütüleceği için ve tek başına üretim yapacağınız için biraz uzun zaman çalıştırmayı gerektirmektedir.
  • Müşterilerle iş bitimi sırasında fiyat konusunda sorun yaşayabilirsiniz. Bu nedenle işi aldığınız zaman yaklaşık bir fiyat bildiriminde bulunun.

Evde Fotoğraf Çerçevesi Nasıl Yapılır?

Evde fotoğraf çerçevesi yapmak için değişik malzemeler kullanabilir ve farklı ebatlarda çerçeveler yapabilirsiniz, hayal gücünüzü mümkün olduğu kadar fazla kullanın. Tabi ki çerçeveler için en çok tercih edilen malzeme ahşap kullanmak olup, bunun dışında alçıdan ya da metalden çerçeveler de yapılabilir. Dediğimiz gibi tümüyle bu ilginç iş fikirleri için hayal gücünüzü ne kadar fazla kullanırsanız, o kadar özgün ve farklı işler ortaya çıkacaktır.

Evde Resim Çerçeveleri Yapmak

Ahşap Çerçeve Yapımı

Ahşap çerçeveler, en çok tercih edilen bir çerçeve türü olmakla birlikte bunun iki farklı sebebi bulunmaktadır. Bunlardan birincisi, ahşabın doğal malzeme olması, ikinci sebebi ise; montaj ve şekillendirme işlemlerinin diğer malzemelere göre kolay olmasıdır. Ahşap çerçeveler için en çok tercih edilen çerçeve boyutu ise, 10 x 15 cm boyutu olduğu için siz de bu boyuttan başlayabilirsiniz.

Kalınlığı 3 cm olan bir tahta keserek işe başlayabilirsiniz. Ama 2’şer adet olan ve uzunlukları 13 cm ve 18 cm 3 cm kalınlığındaki tahtaları testere yardımıyla kesebilirsiniz. Daha sonra birleştirme için gerekli olduğu için uçlarını 45’er derecelik açı şeklinde kesmelisiniz. Kesimden sonra yapıştırma işlemine geçmeden, yan yana getirerek doğru kesip kesmediğinizi kontrol etmelisiniz. Birleştirme sırasında sorun yoksa, şekillendirme işlemine geçebilir ve ahşap parçalarını ahşap boyası ile boyayarak, lehim havşası yardımı sayesinde yanık efekti verebilir ya da kakma bıçakları yardımıyla üzerine farklı desenler yapabilirsiniz. Renklendirme ve şekillendirmenin bittiğine emin olduğunuz zaman arka kısmına mukavva yerleştirerek; yapıştırıcı kullanarak yapıştırabilirsiniz.

Kurumuş Ağaç Dallarından Çerçeve Yapımı

Bu fotoğraf çerçevesi değişik bir tasarım olmakla birlikte, sizin de çok hoşunuza gidecektir. Doğal ortamda bulunan kurumuş ağaç dallarını kullanarak bu modeli yapabilirsiniz.  10 cm x 15 cm boyutunca ahşap bir çerçeve alıyorsunuz ya da kendiniz yukarıda anlattığımız gibi yapıyorsunuz. Bu ahşap çerçeveyi koyu bir renge boyayarak, kurumuş ağaç dallarını sıcak silikon kullanarak istediğiniz deseni veriyorsunuz.

Doğal görünmesi adına ağaç dallarına biraz yeşillik de ekleyerek şık ve farklı bir tasarım elde ederek, satışa sunuyorsunuz ve ek gelir bile elde edebiliyorsunuz.

Evde Resim Çerçeveleri Yapmak

Evde Çerçeve Yaparak Nasıl Satabilirim?

Evden çerçeve yapmak sayesinde para kazanmak istiyorsanız, galeriler, fotoğrafçılar ve sanat malzemeleri satan dükkanlarla iletişime geçin. Evinizde ya da bu iletişim kurduğunuz dükkanlarda yaptığınız ürünleri sergilemek için bir alan kurun. İş yerlerine götürerek yaptığınız çerçeveleri sergileyin.

Diğer bir yol ise, internet aracılığıyla Facebook ya da Instagram gibi sosyal medya platformlarda hesap açarak satış yapmaktır.

Evde Çerçeve Yaparak Başarılı Olmanın Sırrı

Yeni iş fikirleri içerisinde olan evde çerçeve yapmak işine başlamadan önce iyi bir araştırma yapın. En az 2 yıllık bir iş planı hazırlayın ve iş planınızın detaylı olmasına özen gösterin. Kendinizi işinize adarken, işinizle ilgili muhaseben reklama her konuda bilgi sahibi olmaya çalışın. Evde çerçeve yapmak işi uzun zaman alsa da sonucunu gördüğünüzde en karlı işler arasında olduğunu görürsünüz.

Evde çerçeve yapmak yazımızın altına yorum yapabilirsiniz. Böylelikle firmalar sizi görebilir ve çalışma talebinde bulunabilir.

Aynı zamanda iş fikirleri arıyorsanız evde organik sabun yapma işi ile ilgili yazımızı okuyabilirsiniz. Yazımızı okumak için BURAYA TIKLAYIN!


Yorum Yap

Yorum Yap