1. Ana Sayfa
  2. EK GELİR
  3. Evde Sarma Yapma İşi

Evde Sarma Yapma İşi

Evde Sarma Yapma İşi

Evde Sarma Yapma İşi

Bayanların yemek konusunda erkeklere oranla daha iyi olduğunu hepimiz biliyoruz. Artık bayanlar da yiyecek satan yerlere yemek yapıp onları da oraya satarak kendilerine ek gelir imkanı yaratmaktadır. Yiyecek sektörü hayatımızda hiç bitmeyecek ve tükenmeyecek olan sektörlerin başında gelmektedir. Bu da artık bayanlara ek iş olarak geri dönebilir. Aslında her yiyecek evde yapılmasa da mantı börek ve sarma tarzı yiyecekler ev ortamında daha güzel ve düzenli biçimde yapıldığı için sürekli talep görmektedir. Bu sürekli talebi de börek ve sarma satan dükkanlar ev hanımları ile karşılamaktadır.

Evde Sarma Yapma İşi

Sarma yapmak için gerekli malzemeleri aslında birçok kadın bilir. Bu iş için kıyma, pirinç, et ve benzeri ürünler kullanılmaktadır. Önce sarmanın içinin dükkan sahibinin istediği biçimde hazırlanması gerekmektedir. Sarmanın içi hazır hale geldikten sonra sadece yaprak ile onu sarması kalacaktır. Bu işte bayanların el becerisine bakar. Bayanlar daha ince veya daha kalın sarmaları yaparak onları kilo olarak dükkanlara satar. Dükkan sahibi ise aldığı bu sarmaları müşterilerine yine aynı şekilde kilo olarak satmaktadır. Tabi ki üzerine kendi kar payını da katarak satar. Ayrıca sarma işi sadece dükkanlara da yapılmamaktadır.

Evde Sarma Yapma İşi

Diyelim ki bir düğün daveti ve ya özel bir davet veren bir yer var orası sizinle anlaşma yaparak birkaç tencere sarma isteyebilir. Gün vererek sizden o sarmaları o güne yetiştirmenizi isteyecektir. Sizin de yapacağınız sipariş usulü ile çalışarak elinizden geldiği kadar hızlı bir şekilde sarmaları o davete yetiştirmek olacaktır. Sarma yaparken gerekli malzemelerin ücretini size daha sonradan veya daha önceden işi aldığınız dükkan sahibi ya da özel kişi verecektir. Daha önceden maliyetini karşılamak üzere almak sizin yararınıza olacaktır. Sizin el lezzetiniz ne kadar güzel olur ise sonradan daha çok sipariş alabilirsiniz. Eğer ki yapacağınız sarma işi çok beğenilir ise diğer davetlere de tavsiye edilerek iş miktarınızda artma meydana gelecektir. Ne kadar kısa sürede bu işi yapar iseniz o kadar çok para kazanabilirsiniz.


Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (6)

  1. 5 ay önce

    Benim de sarmalarım dillere destandır. Ankara da evden yapıp satabilirim. Sipariş verecekler buradan ulaşabilir bana

  2. böyle bir şeyin olduğunu ilk defa duydum. bende çok güzel sarmalar, kekler, poğaçalar yapıyorum. istanbul avcılardayım. almak isteyen bana ulaşsın.

  3. çok güzel bir fikir. paraya çok ihtiyacım var benimde… Ankara Turgutlu’da oturuyorum. Civardan sipariş alabilirim

  4. Ne güzel işte hanımlar, hemen araştırmaya geçelim. Bu şekilde yani ev hanımlarından yiyecek tarzı şeyler alan çok kafe, restoran vb. var

  5. Sarma, kurabiyeler yapıyorum isteyen buradan iletişime geçebilir

  6. Merhabalar ben de sarma sarmayı severim çok hızlı ve güzel de yaparım. Lütfen yardımcı olun. Çocuklarım için işe çok ihtiyacım var. Teşekkürler iyi çalışmalar.