1. Ana Sayfa
  2. İŞ FİKİRLERİ
  3. Evde Temizlik Şirketi Kurarak Para Kazanma

Evde Temizlik Şirketi Kurarak Para Kazanma

Evde Temizlik Şirketi Kurarak Para Kazanma

Evde Temizlik Şirketi Kurarak Para Kazanma

 

Temizlik işi yapmak çok fazla disiplin ve özen gerektiren bir iştir, çünkü yaptığınız işi başkalarına beğendirmek gibi bir zorunluluğunuz bulunur. Bu iş için size para veren kişiler, evin tüm bölümlerini incelerler. O yüzden itina göstermeli ve bu konuda deneyim sahibi olmalısınız.

Evde Temizlik Şirketi Nasıl Kurulur?

Öncelikle bu iş size ne kadar uygun olup olmadığının değerlendirmesini yapmanız gerekir. Temizlik işi için evde şirket kurmak, giderlerinizi en aza indirmenizi sağlayan işlerdendir. İsteyen herkes bu işi kurabilir, ancak temizlik işi ince ve zordur. İşi yapacak kişilerde fiziksel güç ve dayanıklılık istemektedir. İşi yapmanız dışında iyi bir organizasyona da ihtiyacınız vardır ve randevu sistemi ile müşteriler not alınarak, verilen saatte iş yerinde olmalısınız. Sizin müşterileriniz ile iletişiminiz ne kadar iyi olursa, sizden memnun kalmaları da o kadar artar. Ayrıca sizin iş potansiyeliniz de artmış olur. Bu işi yapmak istiyorsanız, adli sicil kaydınız da geçmişiniz de sıkıntılı olmaması gerekir.

Çünkü insanlar evlerine alacakları kişiye güvenmek isterler, eğer bu işe başlamak istiyorsanız bunlara dikkat etmelisiniz. Evde temizlik şirketi kurmak istiyorsanız arkadaş, aile, eş çevresi ile bir ekip oluşturabilirsiniz. Kurduğunuz ekip ile planlı ve disiplinli bir şekilde çalışmanız gerekir. İş planında belirlemiş olduğunuz ilk kural, ne tür temizlik yapmanız gerekir. Örneğin genel temizlik gibi. Genel temizlik evin her tarafını kapsar, özel temizlik ise iş verenin isteği ile yapılır. Mesela parti sonrası temizlik gibi. Müşterilerinize, kullanacağınız temizlik ürünlerini kendiniz mi alacaksınız yoksa müşterinin evindekileri mi kullanacaksınız bu konuda önceden bilgi vermeniz gerekir.

Daha çok müşteri kazanmak için ücretlerinizi makul oranda tutmalısınız. Ayrıca çok düşük de ücretlerinizi tutarsanız, size olan güven duygusunu sarsabilir. Çünkü insanlarda az ücrete kalitesiz hizmet verileceği hissi oluşur. Çok fazla yüksek fiyat da vermeden ortalamayı belirlemelisiniz. Daha sonra muhasebe sisteminizi de kurup, gelir giderlerinizi hesaplayabilirsiniz. İlk müşteri çok önemlidir, memnuniyet duyulması için her şeyi yapmaya çalışın. Daha sonra yeni olduğunuzu ve müşteriye ihtiyacınız olduğunu söyleyip, müşteri bulmanıza yardımcı olabilirler.

 


Yorum Yap

Yorum Yap