1. Ana Sayfa
 2. EK GELİR
 3. Evde Ütü Yaparak Para Kazanma

Evde Ütü Yaparak Para Kazanma

Evde Ütü Yaparak Para Kazanma

Evde Ütü Yaparak Para Kazanma

Günümüzde ek iş arayan kişiler için evde ütü yaparak para kazanma fikri yeni bir alternatif olarak ortaya çıkmıştır. İnsanların yaşamış olduğu geçim sıkıntısı sebebi ile evde ek iş fırsatı aramaya başladılar. Özellikle ev hanımları için bu iş oldukça kolaydır. Zaten günlük hayatlarında evde devamlı olarak ütü yapıyorlar. Şimdi sizlerin çok fazla merak ettiği evde ütü yaparak para kazanma işi ile ilgili olarak ayrıntılı bilgiler paylaşalım.

Çoğunlukla genç nüfusun yoğun olduğu yerlerde, üniversite şehirlerinde veya çalışan kişilerin fazla boş vakti olmaması nedeniyle onlar için çalışan birçok şirket yer alır. Ancak her zaman bu işi şirketler yapmaz. Yoğun tempodan dolayı ütü gibi işlere vakit ayıramayan kişiler belli bir ücret karşılığında bu ihtiyaçlarını karşılatır, bir diğer tarafta evde ek gelir sağlar. Aslına bakarsanız internet çağında yaşamamızdan kaynaklı olarak bu gibi işler için internet ortamında çeşitli ilan ve reklam vererek bu işe yönelebilirsiniz. Hatta dilerseniz part time olarak da evde ütü yaparak para kazanma işine girebilirsiniz.

Ev hanımları hem günlük işlerine devam edecek hem de tecrübeli oldukları ütü işinden para kazanabilecek. Özellikle ev hanımları ütü işini düzenli olarak yapmaları nedeni ile bu onlar için herhangi bir zorluk yaşamalarına sebep olmayacak. Evde ek gelir imkanı arayan kişiler, kendine güveni olanlar ufak çaplı bir araştırma yaptıktan sonra bu becerilerini kazanca dönüştürebilirler. Ülkemizin bazı büyük illerinde özellikle alışveriş merkezlerinde bu gibi mağazaların sayısı oldukça fazladır. Dolayısıyla siz neden evde oturduğunuz yerden iyi kazanç sağlayan işi yapmak için hala bekliyorsunuz ki! Evde düzenli olarak yapılabilecek ve sizlere ek gelir sağlayacak birçok yöntem var.

Evde Ütü Yaparak Para Kazanma

Çoğu kişiye göre ütü yapmak oldukça meşakkatli bir iştir. Kolay gibi görünse de ince ayrıntılar bazen ütü yapmayı sevimsiz hale getirebiliyor. Özellikle ütü yapmayı sevmeyen kişiler için bu durum tam bir işkenceye dönebiliyor. Tabi bu durumunun aksi olan kişiler de var. Ütü yapmayı seven ve keyif alanlar bu sebeple oturduğu yerden para kazanmak için bu işe yönelirler. Evde ek iş ilanları arasında en popüler olanı ütü yapmaktır.

Günümüzde ek gelir sağlamak isteyen birçok kişi, evde ütü yaparak para kazanmaktadır. Hatta zamanla işlerini büyütüp iş yeri sahibi bile olan kişiler mevcut. Aylık olarak ciddi paralar kazanan bu kişiler arasında sizde olmak istemez misiniz? Biraz cesaretinizi toplayın ve ufak çapta bir araştırma yapın. Emin olun gözünüzde o kadar büyüttüğünüz kadar zor değil. Yeter ki isteyin ve ütü beceriniz olsun. Günümüzün yaşam koşullarını da hesaba katarsak artık ek iş yapmayan kişi sayısı oldukça az. İnsanlar daha rahat bir hayat için büyük emekler harcıyor. Sizde evinizde oturduğunuz yerden evde ütü yaparak para kazanma işi yapabilir ve bu sayede aile ekonominize destek sağlayabilirsiniz.

Ekonomik kriz nedeni ile çoğu firmalar işçi çıkarttığı için bu açıklarını evlerde ek iş yapmak isteyen kişiler üzerinden kapatıyor. Tekstil atölyeleri ve fabrikalar bu anlamda ütü yapacak personel ihtiyacı bulunuyor. Boş vakitlerinizde evde ütü yaparak değerlendirebilir ve üstelik para da kazanmış olursunuz. İnternette bu işi yaparak para kazanan kişilerin yazılarını da inceleyerek kendinize bir yol haritası çıkarabilirsiniz. Böylece sizler de şayet ileriye dönük olarak yapmayı düşünüyorsanız, evde ek iş yöntemlerinden en popüler olanı ütü yaparak para kazanma işine siz de dahil olabilirsiniz. Zaman içinde kendinize neden bu işe daha önce başlamadım diye kızacaksınız.

Evde Ütü Yaparak Para Kazanma

Evde Ütü Yaparak Para Kazanma İşi Nasıl Yapılır?

Avrupa ve Amerika’da çok fazla tercih edilen yöntemler arasında evde ütü yaparak para kazanma işi gelir. Fakat bu yöntem ülkemizde çok fazla kazançlı olduğunu söylemek doğru olmaz. Büyük şehirlerde İstanbul, Ankara gibi ev hanımlarının çok sık başvurduğu bu iş, iyi gelir sağlamakta. Ancak, Anadolu illerinde bu durum düzenli gelir sağlamamaktadır.

Büyük şehirlerde bu işi yaparak para kazanan kişilerin sayısı oldukça fazla. Üstelik sadece ihtiyacınız olan bir ütü… Evde ek iş yapmak isteyenler için bir gelir kapısı yaratan ütü işi, özellikle çalışan ve yalnız yaşayan kişilerin çok fazla yararlandığı bir yöntemdir.

Evde ütü yaparak para kazanma işini yapmayı planlıyorsanız, bazı konulara ağılık vermeniz gerekir. Özellikle müşteri bulabilmek için yapmanız gerekenler şu şekildedir;

El ilanları bastırarak bunları çevrenize dağıtın. Sosyal medya üzerinden yaptığınız işin reklamlarını yapın. Etrafınızda bulunan kişilere bu işi yaptığınıza dair bilgi verin. Örneğin komşunuza, arkadaşlarınıza gibi. İlk başlangıçta fazla iş alamadığınız için sakın karamsarlığa kapılmayın. Zaman içinde herkes tarafından bilinir hale gelince işleriniz hiç tahmin etmediğiniz kadar artmış olacak.

Evde ütü yaparak para kazanma gibi bir düşünceniz bulunuyorsa müşteri kitlenize de dikkat etmelisiniz. Öncelikle memurlar, öğrenciler, bekar çalışanlar tam da sizin aradığınız müşteri potansiyeli olacaktır. Eğer ben müşteri bulmada zorluk yaşıyorum diyorsanız kuru temizlemeciler ile birlikte işlerinizi yürütebilirsiniz. Kuru temizlemeciler üzerindeki iş yükünü hafifletmek amacı ile ütü işini başkalarına yaptırabiliyor. O kişi neden siz olmayasınız ki? Bazı durumlarda kuru temizlemeciler kıyafetleri evinize kadar getirip daha sonra iş bitimi teslim bile alıyor. Yani siz evinizden ütü yaparak ek iş fırsatı yakalamış oluyorsunuz.

İlk başlarda çok para kazanmasanız bile sizden memnun kalındıkça ve sizde işinizi zamanında kusursuz teslim ettikçe karınız artacaktır. Bu sayede kendi primlerinizi yatırarak emekli dahi olabilirsiniz.

Evde Ütü Yaparak Para Kazanma

Evde Ütü Yaparak Ne Kadar Para Kazanabilirim?

Son zamanlarda iş hayatında olan kadınların dahi ütü yapmaya fırsatlarının olmadığı görülüyor. Kazandığınız müşterilerden elde edeceğiniz referanslar da büyük önem taşıyor. Evde ütü yaparak para kazanma işinden kar sağlamak istiyorsanız kesinlikle buharlı ve kazanlı ütülerden almanızı tavsiye ederiz. Bu sayede tasarruf ederek daha fazla kar elde edebilirsiniz.

Ücret konusuna gelecek olursak; evde ek iş olarak üt yapanlar genelde parça başı ücret talep ediyor. Ütü yapılacak kıyafetin türüne bağlı olarak parça başı 5 TL ve 10 TL arasında ücret ile müşterilerinize hizmet sağlayabilirsiniz.

Müşterilerinizin ücretlerini ilk seferinde peşin daha sonra devamlı olanların ise haftalık olarak da tahsil edebilirsiniz. Ortalama olarak 5 müşteri ile devamlı olarak çalışma yapsanız, aylık size neredeyse asgari ücret kadar para kazanmanızı sağlayabilir.

Evde Ütü Yaparak Para Kazanma

Evde Ütü Yaparak Para Kazanma İşine Nasıl Başvurabilirim?

Eğer sizde yukarıda belirtmiş olduğumuz ek iş ile ilgili olarak ben yaparım diyorsanız, ilk olarak aşağıda yer alan yorum bölümü aracılığı ile il, ilçe ve e-mail adresinizi yazarak kolay bir şekilde evde ütü yaparak para kazanma işine başvuruda bulunabilirsiniz. Yapılan yorumlarda uygun bulunanlar, bizim tarafımızdan onaylanacak ve ardından ek iş veren firmaların onayına sunulacaktır. Ek iş veren firmalar, sizin yorumunuzu uygun bulursa, belirtmiş olduğunuz e-mail adresinden size geri dönüşte bulunacaklar.

Yorumlarda açık adres, telefon numarası gibi bilgilerin yazılmaması rica olunur. Kötü niyetli kişiler tarafından bu durum suistimal edilebilir.


Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (5)

 1. 1 ay önce

  Evde Ütü Yaparak Para Kazanmak artık mümkün görünmektedir. Sayenizde bunu öğrenmiş oldum, sizlere bu konu için çok teşekkür ediyorum. Bol kazançlar.

 2. bayanlar ütü yapmayı pek sevmiyor, hele ki dışarı iş yapmak bizim hanımın nefret ettiğini söyleyebilirim.
  pantolanlarımı ve gömleklerimi dışarda ütületiyorum.

 3. ek işe ihtiyaç duyuyorum İST/GOP

 4. 1 ay önce

  20 sene kadar önce evlerde çok fazla ütü olmadığı zamanlarda anneannem bu işle uğraşıyordu. Biriktirdikleri ile bir ütü alıyor ve birkaç bin liraya (o zamanın para birimiyle) insanların ütülerini yapıyordu. O zamanlar güzel kazanmıştı, şu an durum nedir bilemem.

 5. Merhaba ben antalya da yaşıyorum ütü işi varsa kendimi denemek istiyorum. Ben evden çıkmadan ek iş istiyorum ütü işi de bana cazip geldi her ne kadar yorucu olsada😌