1. Ana Sayfa
 2. EK GELİR
 3. Evde Yemek Yaparak Para Kazanma

Evde Yemek Yaparak Para Kazanma

Evde Yemek Yaparak Para Kazanma

Evde Yemek Yaparak Para Kazanma

Sizlerden gelen yoğun istek üzerine şimdi evde yemek yaparak para kazanma hakkında ayrıntılı bilgiler paylaşacağız. Günümüzde geçim sıkıntısının fazla olduğu aileler, zorluk içinde faturalarını, kiralarını ödemek için çaba harcıyorlar. Bu nedenle özellikle ev hanımları ek iş yapmak için değişik yollar arıyor.

Daha rahat bir hayat sürebilmek adına daha fazla emek harcıyor ama bir yerde tıkanıp kalıyoruz. Aile bireyleri istedikleri şeyi çocuğuna satın alamamak ve bunun için üzülmek size herhangi bir fayda sağlamaz. Ev hanımları tüm gün evde oturup TV izlemek ve 3 kuruş parayla ay başını nasıl getireceğim diye kara kara düşünmekten artık vazgeçin. Bunları yapmak size hiçbir şey kazandırmadığı gibi çok şey de kaybetmenize neden olur. Eğer sizlerde eşlerinize destek olmak istiyor ve geçim sıkıntısından kurtulmak isterseniz emekle, sabırla evde ek gelir imkanı yakalayabilirsiniz. Peki evde ben ne yapabilirim? Nasıl para kazanacağım? diyorsanız her gün ailenize, arkadaşlarınıza yapmış olduğunuz nefis yemekler size ek iş fırsatı yaratabilir. Bunun için tek yapmanız gereken kendinize güvenmek.

Türkiye’de istihdam edilen kadın sayısı her geçen gün artış gösterse de çeşitli sebepler ile çalışma hayatına giremeyen kadınların sayısı da oldukça fazla durumdadır. Hatta ev hanımları bu kategoride en büyük sayıyı oluşturuyor desek yanlış olmaz. Durum böyle olunca ne kadar fazla iş gücünün boşa harcandığını görebiliriz. Ev hanımları evde boş oturuyor demiyoruz tabi ki onların da bitmek bilmeyen bir işlerinin olduğunu göz ardı edemeyiz. Ancak boş vakitlerinde ellerindeki olanaklar ile neden harikalar yaratmasınlar ki? Düşünün evde ek iş ile ne kadar kazanç sağlayabilirsiniz.

Evde Yemek Yaparak Para Kazanma

Evde Yemek Yaparak Para Kazanma İşi Nasıl Yapılır?

İlk olarak bu işe başlamadan önce bunu ne kadar süreli yapmak istediğinize karar vermeniz önemlidir. Ayrıca evde yemek yaparak para kazanma işini nerelere ev yemeği yaparak ek gelir sağlayabilirsiniz ön araştırmasını yapın. Bu iş için ben güzel yemek yaparım demek tek başına yeterli bir sebep olmaz. Önceden kendinize bir plan oluşturarak adımlarınızı buna göre atmanız gerekir. Dahası bu iş için gerekli olan araç ve gereçleri işle başlamadan önce eksiksiz olarak sağlamalısınız.

Mesela; sunum tepsileri, süslü tabaklar, paketleme ürünleri bunlara örnek olarak gösterilebilir. Böylece misafirlerinizi yemek ve sunumla etkilemeyi de başaracaksınız. İlk önce göze hitap etmelisiniz ki daha sonra yemekleriniz insanlara cazip gelsin.

Evde yemek yaparak para kazanma işine girmek istiyorsunuz ilk olarak çevrenizde tanıdık işletmelerin olup olmadığına bir göz atın. İlk tecrübenizi tanıdığınız kişiler ile yapmak sizin stres yaşamanıza engel olacaktır. Ama tanıdık işletmeniz yok ise sorun yapmayın çevrenizi bu işi yaptığınıza dair bilgilendirebilir, internetten ilanlar paylaşabilir ve hatta küçük broşürler hazırlayıp kendi tanıtımlarınızı yapabilirsiniz. Mesela ufak bir restoran ile anlaşma yaptınız ve bu işletmenin hangi yemekleri istediğini, kaç kişilik talep ettiğini ve bu işi başarıp başaramayacağınızı dikkate almalısınız. İşlerinizi yoluna koyduktan sonra etrafınızdan destek alabilir ve başkalarına da evde ek iş imkânı yaratabilirsiniz. Böylece evde yemek yaparak para kazanma işinden binlerce TL kazanabilirsiniz.

Her gün düzenli olarak ben bu işi yapamam diyorsanız sizler için farklı alternatifler de yer alıyor. Özel günler için yemek yapma da size ek iş fırsatı yaratır. Örneğin; düğün, bayram, doğum günü, nişan gibi özel günlerde ek gelir sağlamak için nefis yemekler hazırlayabilirsiniz. Hatta bu iş için birkaç saatinizi ayırarak iyi bir kazanç sağlamanız mümkün. Bu adımları uygulamak için sadece iyi bir araştırma yapmanız ve kendinize en uygun işi bulmanız gerekir.

Evde Yemek Yaparak Para Kazanma

Kendinize bu iş için güveniniz tam ancak ben bu işi tek başıma yapmam çok zor diyorsanız kendinize iş arkadaşlar edinebilirsiniz. Komşunuz, arkadaşınız, akrabalarınız ile bir araya gelip hem para kazanabilir hem de bol sohbet eşliğinde nefis yemekler hazırlayabilirsiniz.

Marifetli olduğunuzu düşünüyor ve el lezzetinize güveniyorsanız, son zamanlarda çok meşhur olan yöresel yemekler de hazırlayıp fark yaratabilirsiniz. Örneğin; mantı, içli köfte, etli dolma ve yaprak sarma gibi lezzetler insanlar tarafından çok aranan lezzetler arasındadır. Bu iş için cafe, restoran gibi yerler ile anlaşmalar yapabilirsiniz. El lezzetinizi neden bir ek gelir olarak kullanmayasınız ki?

İşletmeler son zamanlarda çok rağbet görmesi nedeni ile yöresel yemeklere ihtiyaç duyuyor. Bu şekilde hem siz kazanacaksınız hem de işletmeler kar elde edecek. En fazla evde yemek yaparak para kazanma işini ev hanımları yapıyor. Ancak bu işi yaparak yalnızca ev hanımlarının para kazandığını söylemek doğru olmaz. Akşamları boş vakti olan herkes evde ek iş arayışına giriyor. Öğrenciler, ev hanımları, vakti bol olanlar bu işi basit bir şekilde yapabilir. Çok yoğun çalışma hayatı olmayan, geçim sıkıntısı çeken herkes bu işi yaparak kazanç elde edebilirler.

Evde Yemek Yaparak Ne Kadar Para Kazanabilirim?

Bu soruya doğru bir cevap vermek mümkün değildir. Bunun nedeni ise, ne sıklıkla yemek yapacağınız, kaç kişiye yemek yapacağınız, kaç çeşit yemek çıkaracağınız gibi birçok etken kazancınızın tutarında değişiklik yaşanmasını sağlar. Evde yemek yaparak para kazanma işi ortalama olarak en az 600 ile 1500 TL kazanç elde etmenizi sağlar.

Eğer siz işinizi büyütüp bir isim yaparsanız tabi ki bu tutar birkaç kat artış gösterecektir. Yemeklerinizi beğeni alır ve zamanında eksiksiz olarak siparişlerinizi teslim ederseniz tahmin edemeyeceğiniz kadar para kazanabilirsiniz. Hatta yanınızda çalışması için eleman ihtiyacınız bile oluşabilir. Burada tüm iş size düşüyor ve biraz daha cesaretinizi toplamanız ve bir an önce işe koyulmanız en doğrusu. Yemek yaparak nasıl para kazanabileceğiniz konusunda ayrıntılı bilgiler edinin. Bu sayede hem üretkenliğiniz artmış olacak hem de iyi paralar kazanabileceksiniz. Etrafınızda evde ek iş yapmak isteyen en az 1 kişi ile mutlaka karşılaşmışsınızdır. Onlarla birlik olarak ortak bir iş yapabilirsiniz. Günümüzde ek iş arayan birçok ev hanımı evde yemek yaparak para kazanma işi yaptığı biliniyor. Her geçen gün yaşam şartlarının zorluğu nedeni ile sayı hızla artmaya devam ediyor. Bu kişiler arasında siz neden olmayasınız ki? Sadece evde çalışan kişinin eline bakmak yerine evde oturduğunuz yerden hem evinizi ihmal etmeyecek hem de kazanç sağlayarak ev ekonomisine destek olabilirsiniz. Bu işle uğraşan kişilerin deneyimlerini dinleyerek de neler yapmanız gerektiğini ve neler yapmamanız gerektiğini öğrenebilirsiniz. Emin olun sadece başlamanız yeterli gerisi zaten çorap söküğü gibi gelecektir.

Evde Yemek Yaparak Para Kazanma

Evde Yemek Yaparak Para Kazanma İşine Nasıl Başvurabilirim?

Şayet sizde yukarıda detaylı bir şekilde anlattığımız evde yemek yaparak para kazanma işi bana göre diyorsanız, aşağıda yer alan yorum kısmına il, ilçe ve e-mail adresinizi yazarak başvurunuzu yapabilirsiniz. Konusu uygun bulunan yorumların tarafımdan onaylanacak ve ek iş veren firmaların incelenmesine bırakılacaktır. Yorumların uygunluğuna bağlı olarak mail aracılığı ile ek iş veren firmalar sizlere geri bildirimde bulunacaktır.


Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (5)

 1. 1 ay önce

  Evde Yemek Yaparak Para kazanmak günümüz şartlarında artık çok mümkün çünkü evde sarma yaparak para kazanan biri olarak bunu sizlerede önerebilirim. Konu için teşekkür ederim.

 2. Çalıştığım ofisteki bayan bir arkadaşımız, nişan, kına gecesi gibi organizasyonlar için, yemek olmasa da poğaça, keke, kısır, tatlı gibi yiyecekler hazırlıyor ve aylık gelirinin 3.000 den fazla olduğunu söylüyor. Tabi düzenli olarak bu işi yaptığından dolayı çevresinde isim de yapmış durumda. Bunun da etkisi vardır büyük ihtimal.

 3. evde yemek yaparak ek gelir sağlamak benim gibi yemek yapmayı seven ev hanımları için biçilmiş kaftan.
  hem yemek yaparken keyifli zaman geçiriyorum hem aile bütçeme katkıda bulunuyorum.

 4. Küçük yaşlardan beri iyi derecede yemek yaparım. Özellikle de soğuk mezelerde çok başarılıyımdır. Çevremdeki akraba yada arkadaşlarıma ait bir çok organizasyon için yemek yapmışlığım var ama bunu ticari olarak hiç düşünmemiştim. Evde yemek yaparak para kazanabileceğim fikri için teşekkürler.

 5. Merhabalar sayın yetkili. Ev hanımıyım çocuklarım için işe çok ihtiyacım var. Poğaça, börek, kurabiye ve sarma yapmak istiyorum. Dönüş yaparsanız sevinirim teşekkürler iyi çalışmalar. Bingöl