1. Ana Sayfa
  2. BANKALAR
  3. Finansbank Müşteri Hizmetleri

Finansbank Müşteri Hizmetleri

Finansbank Müşteri Hizmetleri

Finansbank Müşteri Hizmetleri

Özel bankacılık alanında Türkiye’de çığır açan Finansbank vermiş olduğu kaliteli hizmetlerle müşteri ağını her geçen gün giderek genişletiyor. İnternet, telefon ve mobil bankacılık hizmetlerinin yanı sıra şubelerindeki güler yüzlü müşteri temsilcileriyle de banka bünyesinde hesabı bulunanları memnun ediyor. Finansbank müşteri hizmetleri sayesinde de 7/24 tüm üyelerinin sorunlarına birinci elden müdahale ediyor. Birçok farklı alanda da müşterilerine alternatif imkan sunan Finansbank dünya genelinde tercih edilen bir banka olma yolunda adım adım ilerliyor.

Finansbank Müşteri Hizmetleri

Finansbank Ne Tür Hizmetler Veriyor?

Finansbank bünyesinde birçok alanda çeşitli hizmetler veriliyor. Hesap açım ücreti alınmaması müşterilerin önemli tercih nedenlerinden bir tanesidir. Aynı zamanda kredi ve kredi kartı başvurularında da en kısa sürede müşterilere dönüş yapılıyor. Araç, konut ve ihtiyaç kredisi ile bunların alt başlıklarında yer alan çeşitli hizmetlerle de müşterileri birçok alternatif sunuluyor. Emanet kasa imkanı da müşteriler cezbeden bir diğer konu. Kayıp ve çalıntı durumunda da Finansbank müşteri hizmetleri kısa süre içerisinde iptal işlemini gerçekleştiriyor. Telefon, internet ve mobil bankacılık 7/24 kullanıma açık tutuluyor. Bir problem anında ise Finansbank müşteri hizmetleri 2 dakika gibi bir süre içerisinde ulaşma mümkün.

Finansbank Müşteri Hizmetleri

Finansbank Müşteri Hizmetleri

Telefon bankacılığı hizmeti vermeyen banka artık kalmadı. Bu alanda da kaliteli bir hizmet veren Finansbank yediden yetmişe herkesin kolaylıkla anlayabileceği bir sistem geliştirdi. Herhangi bir ihtiyaç durumunda 0850 220 0900 numaralı telefondan Finansbank müşteri hizmetleri ile irtibat kurulabiliyor. Finansbank müşteri hizmetleri üzerinden birçok işlem sorunsuz bir şekilde yapılabiliyor. Kredi ve kredi kartı başvurusu, hesap bakiyesi öğrenme, döviz alım-satımı, hesap blokesi kaldırma, kart iptali gibi imkanlar Finansbank müşteri hizmetleri aracılığıyla veriliyor. Üstelik sistemde kayıtlı olan numara ile yapılan aramalarda bilgileri girmekte gerekmiyor. Sadece güvenlik gerektiren işlemlerde müşteri temsilcisi tarafından bazı kişisel bilgileri içeren sorular soruluyor. Bu nedenle Finansbank müşteri hizmetleri bankada hesabı bulunan kişiler tarafından çok fazla ziyaret ediliyor.

Finansbank Müşteri Hizmetleri

Finansbank Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Her bankanın yaptığı gibi Finansbank’ta müşterilerine kredi imkanı sunuyor. Merkez Bankası tarafından kurulan KKB (Kredi Kayıt Bürosu) tarafından şahıslara verilen kredi puanının yeterli olması ilk aranan şart. Bu şartın yerine getirilebilmesi için bankalarla çok iyi bir ödeme geçmişine sahip olmak gerekiyor. Yani kullanılan bir kredinin yada kredi kartının oluşan borçlarının düzenli bir biçimde ödenmiş olması çok önemlidir. Bunun sağlanmış olması da müşterilerin ödeme alışkanlıklarına bağlıdır. Yine çekilen kredinin taksitler miktarının ödenebilmesi için müşterinin belgelenebilir bir gelire sahip olması bir diğer şart olarak belirleniyor. Taksit tutarını ödeyebilecek aylık gelire sahip olmayan biri dilediği tutarı yada krediyi hiçbir şekilde çekemeyebilir. Kredi başvuruları mobil, internet ve telefon bankacılığı ile yapıldığı gibi Finansbank müşteri hizmetleri ile de yapılabiliyor. Şubelerden de yapılsa da bu imkana sahip olmayanlar en basit yol olarak 0850 220 0900 numaralı telefonu arayarak Finansbank müşteri hizmetleri ile kredi başvurusunu gerçekleştirebilir.

Finansbank Müşteri Hizmetleri

Finansbank’tan Kredi Çekmek İçin Kaç Puan Gerekiyor?

Kredi puanı her bankaya göre farklı bir puanlama değildir. Kredi puanı 18 yaşını doldurmuş her birey için tek puandır. Bankalar bu puana göre kredi ya da kredi kartı vermeye razı olurlar. Finansbank aynı diğer bankalar gibi kredi vermeden önce müşterisinin puanını elbette kontrol ediyor. Bu puan 0 ile 1900 arasında belirleniyor. 0-799 arası olanlar ‘’çok riskli’’ gruba dahil oluyor. Bu grubun kredi alma ihtimali neredeyse yoktur. 800 ile 1299 arası olanlar ise ‘’orta riskli’’ olarak değerlendiriliyor. Çok riskli gruba göre kredi çıkma ihtimali biraz daha fazla olsa da kredi çekmesi sürpriz olur. Puanı 1300 ile 1499 arasında olanlar ise ‘’az riskli’’ olarak belirleniyor. Bu grubun önceki iki gruba göre ihtiyacı olan kredi miktarını çekme ihtimali daha yüksektir. Kredi puanı 1500 ile 1699 arası olan grup ise ‘’iyi’’ olarak değerlendiriliyor.

Genelde iyi bir gelire sahip ise bu grup isteyeceği makul bir kredi tutarını sorunsuz hesabında görür. Eğer kredi puanı 1700 ile 1900 arası bir seviye ise bu grup ‘’çok iyi’’ değerlendirmesi ile dilediği krediye dilediği zaman ulaşıp bankalar tarafından sık sık telefonla aranan bir kişi olur. Finansbank müşteri hizmetleri bu konuda gerekli yönlendirmeyi yapıyor. Lakin kredi puanı bilgilendirmesi yapmıyor. Bunun için şubelere gitmek gerekiyor. En önemli ayrıntı bankalarla harika denilebilecek bir geçmiş ilişkiye sahip olmuş olmaktır. Bu şartı sağladıktan sonra Finansbank müşterisi olmanın çeşitli ayrıcalıklarına da sorunsuz bir şekilde ulaşılıyor.

Finansbank Müşteri Hizmetleri

Finansbank Kredi Kartı Kayıp/Çalıntı Durumlarında Ne Yapılabilir?

En önemli hizmetin müşterilerin hesap güvenlikleri olduğunu düşünen Finansbank kredi kartlarının kayıp/çalıntı durumlarında da gelen ihbarlara anında müdahale ediyor. Kredi kartının çalındığını düşünen bir kişi Finansbank müşteri hizmetleri ile irtibata geçerek bildirimde bulunursa gerekli güvenlik sorularının ardından kısa sürede kartını iptal ettiriyor. Finansbank müşteri hizmetleri arandığında ilk olarak kayıp/çalıntı bildirimi için butonu duyuluyor. Bu da Finansbank için en önemli konunun müşterilerinin hesap güvenliği olduğunun bir kanıtıdır.

Finansbank Müşteri Hizmetleri

Finansbank ile Alakalı İstek/ Şikâyet/ Öneri Gibi Durumlar Nasıl İletilir?

Finansbank müşterilerine daha kaliteli bir hizmet sunabilmek amacıyla istek, şikâyet ve önerilerin iletilebileceği bir imkanda sunuyor. Türkiye ve dünya genelinden 0850 220 0900 numaralı telefon üzerinden Finansbank müşteri hizmetleri ile diyaloğa geçerek gerekli görülen dilekçe oluşturuluyor. Finansbank müşteri hizmetleri gerekli notları aldıktan sonra müşteriye en kısa sürede bilgilendirmede bulunmak amacıyla geri dönüş yapıyor.

Finansbank Müşteri Hizmetleri

Finansbank ATM’lerinde Yaşanan Sorunlar Nereye Bildiriliyor?

Banka ATM’leri genellikle üstün teknoloji ve güvenlik ile tasarlanıyor. Buna rağmen zaman zaman para yutma, para vermeme yahut hesaba paranın yatmaması gibi sorunlarda oluşabiliyor. Böyle durumlarda ilk yapılması gereken vakit kaybetmeden Finansbank müşteri hizmetleri numarası varsa yoksa da ATM üzerinde yazan numarayı arayarak hasar tespiti bildirmedir. Bu bildirimden sonra Finansbank müşteri hizmetleri kısa süre içerisinde arıza kaydı oluşturacak ve müşterisinin mağduriyetini giderecektir. Bu mağduriyetin giderilmesi birkaç gün sürebileceğinden konunun acil olduğunun banka temsilcisine bildirilmesi önemlidir. Finansbank müşterisinin mağdur olmaması için muhakkak alternatif bir sistem tespit edilerek buna göre çözüm bulunuyor.

Finansbank Müşteri Hizmetleri

Finansbank Müşteri Hizmetlerine Ulaşılamazsa Ne Yapılmalıdır?

Şimdiye kadar bir arıza sonucu müşteri hizmetlerine bağlanmama gibi bir sorun oluşmadı. Lakin buna benzer bir durum ile karşılaşılırsa mesai saatleri içerisinde şubeye gitmek en doğru seçenek oluyor. Finansbank müşteri hizmetleri tarafından verilen tüm destekler şubelerde bulunan temsilciler tarafından da sağlanıyor.

Finansbank Müşteri Hizmetlerinden Yapılan Kredi Kartı Başvuruları Hemen Sonuçlanır mı?

Finansbank kredi kartı başvuruları telefon bankacılığı ile de yapılabiliyor. İlgili butonlar tuşlanarak müşteri temsilcisine ulaşım sağlanıyor. Bunun sonucu olarak bilgilerin teyit edilmesinin ardından başvuru formu oluşturuluyor. En geç 1 saat içerisinde müşteriye gerekli dönüş yapılıyor. Sistemde oluşan bir arıza nedeniyle dönüş alamayan müşterilerin vakit kaybetmeden tekrar Finansbank müşteri hizmetleri ile irtibata geçmesi vakit kaybını gideriyor.


Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. Bu Finansbankı çok seviyorum çünkü Enpara gibi bir hizmetleri var. Havale ve EFT gönderimlerimde hiç bir şekilde ücret ödemiyorum. Vadeli, vadesiz hesap açtığımızda yıllık ücretler yok, kart bedelleri yok. Ayrıca faiz oranları da diğer bankalara göre gayet yüksek.