1. Ana Sayfa
  2. KREDİ SORGULAMA
  3. Garanti Bankası Kredi Başvurusu

Garanti Bankası Kredi Başvurusu

Garanti Bankası Kredi Başvurusu

Garanti Bankası Kredi Başvurusu

Nakit paraya ihtiyaç duyanlar, ya da konut ve araç gibi satın alımlar yapacak olan kişiler borç arayışına girmek yerine bankalardan kredi çekmek için başvuruda bulunuyor. Garanti Bankası kredi başvurusu yapılan ilk bankalar arasında geliyor. Birçok alternatif başvuru imkanı ile Garanti Bankası en çok tercih edilen özel bankalar arasında yer alıyor.

Garanti Bankası Kredi Başvurusu

Garanti Bankası’ndan Kredi Çekmek İçin Ne Yapmak Gerekiyor?

Garanti Bankası, kredi vermek için ilk etapta başvuru sahibinde her bankanın aradığı iki şartı arıyor. Bunlar iyi bir kredi puanı ve belgelenebilir düzenli bir gelir. Bu iki şartın sağlanmaması durumunda kredi başvuruları büyük ihtimalle olumsuz sonuçlanıyor. Bu iki şartı sağlayan kişiler ise internet, mobil ve telefon bankacılığı aracılığı ile başvuru yapabiliyor. Bunun yanı sıra şubelerden de kredi başvurusu alınıyor. Bu başvuru eğer şubeden değil de diğer yöntemler üzerinden yapıldıysa kısa SMS ile dönüş yapılıyor. Bundan sonra şubeye giderek ıslak imza ile başvurunun resmileşmesi ve sözleşmenin imzalanması gerekiyor. Şubeden yapılan Garanti Bankası kredi başvurusu ise kısa sürede belirlenip ona göre işlem yapılıyor.

Garanti Bankası Kredi Başvurusu

Garanti Bankası Kredi Başvurusu

Telefon, internet ya da mobil bankacılık ile yapılan Garanti Bankası kredi başvurusu cep telefonuna gelen SMS ile sonuçlanıyor. Olumlu ise şubeye gidip diğer işlemler tamamlanıyor. Olumsuz ise gerekli şartların sağlanıp tekrar başvurulması öneriliyor. Genellikle iyi bir kredi puanı ve düzenli bir geliri olan başvuru sahiplerinin talepleri olumlu sonuçlanıyor. Bu durumda başvurunun kesin sonuçlanması için şubeleri ziyaret etmek daha doğru oluyor.
Burada müşteri temsilcisi gerekli bilgileri başvuru sahibine iletiyor. Bu bilgiler kredi çıkmayacağı yönündeyse en azından listede aşağı düşmemek adına başvuru iptal edilebiliyor. Eğer başvuru yapıldıysa ve olumlu sonuçlandıysa nüfus cüzdanı ve cep telefonu ile şubeye gidiliyor. Burada bir kredi sözleşmesi imzalanıyor. Garanti Bankası kredi başvurusu kapsamında kredi hesaplaması yapılıyor. Kredi masrafları, tashih bedeli, faiz tutarı ve taksit sayısına göre aylık ödenmesi gereken bedel hesaplanıyor. Bu da banka ve müşteri arasında imzalanan sözleşme ile teminat altına alınıyor. Başvuru için günümüzde en çok Garanti Bankası mobil şube ve www.garanbankasi.com.tr adresleri tercih ediliyor. Garanti Bankası kredi başvurusu bu şekilde sonuçlanıyor. Sonrasında taksit ödeme süreci başlıyor.

Garanti Bankası Kredi Başvurusu

Garanti Bankası Kredi Başvuruları Neden Olumsuz Sonuçlanır?

Bankalar için sorun yaşanmayacak müşteri en önemli prensiptir. Kredi verilen bir müşterinin temiz bir banka geçmişine sahip olması gerekiyor. Kredi puanı düşük olan yani bankalarla geçmişte ödeme sorunu yaşayan veya bankalarla hiçbir diyaloğu bulunmayan kişiler kırmızı listede yer alıyor. Bu durumda kredi başvurusu büyük ihtimalle olumsuz sonuçlanır. Bunun yanı sıra gelir seviyesi talep edilen kredinin taksitlerini ödemesi için yeterli olmayan bir müşterinin başvurusu da olumsuz sonuçlanabilir. Bu iki kriter birbirini tamamlıyor. Herhangi birisinde bir sorun var bu durumda krediler olumsuz sonuçlanıyor. Garanti Bankası kredi başvurusu sürecinde diğer bankalar gibi bu kriterlere dikkat ediyor. Bu nedenle bu şartların kesinlikle yerine getirilmiş olması gerekiyor. Eğer bu iki kriter yerine getirilmişse bu durumda Garanti Bankası kredi başvurusu eğer makul bir tutar talep edilmişse olumsuz sonuçlanması için hiçbir neden kalmıyor.

ING Bank Kredi Özellikleri

Kredi Puanı Sorunu Nasıl Çözülür?

Garanti Bankası kredi başvurusu sonucu ilk bakılan müşterinin kredi puanıdır. Eğer bu puan hiç oluşmamışsa ya da bankalarla yaşanan ödeme sorunları nedeniyle düşük seviye de ise bu durumda yapılabilecek tek bir yol bulunuyor. Sürekli müşterisi olunan bankadan nakit blokeli bir kredi kartı çıkarmak. Normal kredi kartı çıkmıyor. Çünkü kredi sürecinde uygulanan prosedürler aynı şekilde Garanti Bankası kredi başvurusu sürecinde de uygulanıyor. Nakit blokeli kredi kartı ile yapılan alışverişlerin ödemeleri düzenli bir şekilde yapılırsa kredi puanı yükseliyor. Kredi puanının istenilen seviyeye gelmesinin ardından ise bloke edilen para çekilebiliyor. Bu sorunun tek çözümü bu şekildedir. Garanti Bankası kredi başvurusu yapılmadan önce kredi puanının öğrenilmesi kişiler açısından daha iyi oluyor.

Garanti Bankası Kredi Başvurusu

Garanti Bankası Kredi Hesaplama

Bankaların kredi hesaplama sistemi aynıdır. Garanti Bankası kredi başvurusu esnasında da aynı sistem geçerlidir. Kredi hesaplaması yapılırken öncelikle talep edilen kredi tutarı belirlenir. Sonrasında kredi türü ve taksit sayısı seçilir. Bu aşamadan sonra banka tashih bedeli, faiz oranı, taksit tutarı ve talep edilen tutara göre aylık ödenecek taksit tutarını belirler. Garanti Bankası kredi başvurusu internet veya şubeden yapılırken bu imkanı sunuyor. Yani kredi hesaplama aracı sayesinde başvuru yapmadan ödenecek aylık tutar ve toplam geri ödenecek tutar biliniyor.

Garanti Bankası Kredi Başvurusu

Garanti Bankası Kredi Türleri Nelerdir?

Garanti Bankası müşterilerine birçok kredi türü ile hizmet veriyor. Bunlar arasında genel olarak konut, araç ve ihtiyaç kredisi veriliyor. Bu kredi türlerinin alt tercihleri de bulunuyor. Garanti Bankası kredi başvurusu eğer internet yapılıyorsa doğru butonun seçilmiş olmasına dikkat etmek gerekiyor. Aksi takdirde yanlış butonun seçilmesi başvurunun olumsuz sonuçlanmasına neden olabilir.

Garanti Bankası Kredi Başvurusu

Garanti Bankası Müşteri Hizmetlerine Kredi Başvurusu Yapılıyor mu?

Garanti Bankası kredi başvurusu müşteri hizmetleri aracılığı ile de yapılabiliyor. Bunun için 444 0 333 numaralı Garanti Bankası müşteri hizmetlerinin aranması gerekiyor. Arama yapıldıktan sonra ilgili kısımlar tuşlanıp müşteri temsilcisine bağlanılıyor. Müşteri temsilcisi kimlik doğrulaması yaptıktan sonra kredi talebi iletilerek Garanti Bankası kredi başvurusu yapılmış oluyor. Sonuca dair dönüş sistemde kayıtlı bulunan cep telefonu numarasına SMS yoluyla yapılıyor. Eğer dönüş olumlu olarak geldiyse bu durumda banka şubesinin ziyaret edilerek gerekli işlemlerin tamamlanması gerekiyor.

Garanti Bankası Kredi Başvurusu

Garanti Bankası Kredi Taksiti Ödemelerinde Sorun Yaşanırsa Ne Oluyor?

Garanti Bankası kredi başvurusu olumlu sonuçlandıysa eğer nakit ihtiyacının giderilmesinin ardından borçlanılan paranın taksitlerinin ödenme süreci başlıyor. Taksitlerin ödenmesi noktasında sorun yaşayan müşteriler ilk birkaç ay için ihtar mektupları ile uyarılırlar. Bu uyarılardan sonra aynı düzensiz ödeme ya da ödemelerin hiç yapılmaması sorunu yaşanıyorsa bu durumda banka hukuki yollara başvurmak zorunda kalabilir. Böyle bir durumun yaşanması hem gelecek banka ilişkileri açısından hem de kişilerin gündelik yaşamlarını olumsuz bir şekilde etkiliyor. O nedenle Garanti Bankası kredi başvurusu yaparken kredi hesaplama aracının muhakkak kullanılması bu gibi sorunların yaşanmaması açısından doğru oluyor. Ödeme tutarı eğer yüksek gelirse toplam kredi tutarının düşürülmesi yada taksit sayısının artırılması gibi yollara başvurulabilir.

Garanti Bankası Kredi Başvurusu

Kredi Başvurusu İçin Ne Gibi Evraklar Gerekiyor?

İnternet üzerinden yapılan Garanti Bankası kredi başvurusu için T.C kimlik numarası ile cep telefonu numarasının girilmesi yeterlidir. Kredi onaylanırsa nüfus cüzdanı ve herhangi bir ipotek gösterilecekse onun ile şubeye gidilmesi gerekiyor. Eğer kredi başvurusu şubeden yapılıyorsa yine nüfus cüzdanı ve sistemde kayıtlı cep telefonu hattının takılı olduğu bir cihaz ile şube ziyaret ediliyor. Başvuru olumlu sonuçlanırsa o aşamadan sonra müşteri temsilcisi gerekli evrakları istiyor. İstenilen evrakların tamamlanmasının ardından talep edilen tutar başvuru sahibinin hesabına yada alım yapılacak firmanın hesabına yatırılıyor. Bu aşamadan sonra kredi tutarlarının ödenme süreci başlıyor.


Yorum Yap

Yorum Yap