1. Ana Sayfa
  2. KREDİ KARTLARI
  3. Garanti Bankası Kredi Kartını İptal Ettirmek

Garanti Bankası Kredi Kartını İptal Ettirmek

Garanti Bankası Kredi Kartını İptal Ettirmek

Garanti Bankası Kredi Kartını İptal Ettirme

Garanti Bankası bonus özellikli kredi kartları, avantajlı hesap ve kredileri, çok sayıda şube ve ATM’si ile müşterilerine büyük hizmetler sunan bir bankadır. Garanti Bankası özellikle risk alma yeteneğinin büyük olması sayesinde her gün binlerce kişinin nakit ihtiyacını karşılıyor. Onu bu denli tercih edilir yapan ise düşük kredi notuna sahip olan kişilerin de değerlendiriliyor olması. Yani kredi skorunda pürüz olan kişiler Garanti Bankası’nın bu avantajlarından faydalanabiliyor. Ancak yine de daha iradeli olabilmek ya da farklı bankadan kredi alabilmek için Garanti Bankası kredi kartını iptal ettirmek gerekebilir. Bu durumda banka müşterileri iptal taleplerini nereye ileteceklerini bilmeyebilirler. İşte detaylar…

Garanti Bankası Kredi Kartını İptal Ettirmek

Şube ya da Telefon Bankacılığı

Garanti bankası kredi kartını iptal ettirmek için en basit yol elbette telefon bankacılığıdır. Ancak telefon bankacılığında görev yapan müşteri temsilcileri müşterileri bu fikrinden caydırmaya uğraşır. Genellikle müşteriye çeşitli puan ve indirim yüklenerek iptal edilecek kartın açık tutulması sağlanır. Ancak müşteri yine de bunları kabul etmez ise bu durumda kart iptal ettirilecektir. Eğer kart kullanıcısı çağrı merkezinde bu tarz ikna çabaları ile karşılaşmak istemez ise direkt şubeler ile de görüşebilirler. Şubelerden kredi kartı iptal formu doldurulur. Ayrıca yalnızca kredi kartının şubesinden bu işlem yapılmaz. Kart sahibi en yakın Garanti Bankası şubesinden kredi kartını iptal ettirebilir.

Garanti Bankası Kredi Kartını İptal Ettirmek

Tüm Borcu Ödemek Zorunda Mıyım?

Kart kullanıcıları borçları olduğu için kredi kartının iptal olmayacağını düşünebilir. Bu düşünce tamamen yanlıştır. Çünkü her kredi kartı kullanıcısı istediği anda kartını iptal ettirmekte özgürdür. Yani kartın borcu olsa dahi iptal ettirilebilir. İptal edilen karta borç ödenebilir. Ancak bu kartları ATM cihazları almayacaktır. Bu durumda ATM’den kartsız işlemler menüsüne gelinip, kart numaraları yazılarak iptal işlemi gerçekleştirilir. Bunun yanında şubeler vasıtası ile ödeme yapmak da mümkündür. Aynı şekilde kapalı kredi kartının numarasına da EFT ya da havale yapabilirsiniz. Ancak bu kartın borcunu internet bankacılığından ya da ATM’lerden gözlemleyemezsiniz. Bunun için şubeler ile görüşmek ya da Garanti Bankası çağrı merkezini aramak gerekir.

Tüm bankacılık işlemleri ile ilgili detaylar için TIKLAYIN!


Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (4)

  1. Güzel ve gayet başarılı bir yazı olmuş. Tebrik ederim

  2. Garanti Bankası kadar sinir bozucu bir banka daha yoktur. Kredi kartımı hemen iptal ettirdim.

  3. 3 ay önce

    I simply could not go away your web site prior to suggesting that I extremely loved the standard info a person supply to your guests? Is gonna be again steadily in order to check out new posts.

  4. Garanti Bankasının neredeyse her ürününü kullanıyorum,
    Kredi Kartı konusunda Bonus Kartlarını tek geçerim…