1. Ana Sayfa
  2. TAŞIT KREDİSİ
  3. Garanti Bankası Taşıt Kredisi Faiz Oranları

Garanti Bankası Taşıt Kredisi Faiz Oranları

Garanti Bankası Taşıt Kredisi Faiz Oranları

Garanti Bankası Taşıt Kredisi

Otomobil piyasasında artan fiyatlar ve ulaşım anlamında artan ihtiyaçlar bir araya geldiğinde tüketiciler finansal açıdan kritik bir karar vermek durumunda kalmaktadırlar. Bu durum bir otomobil sahibi olma ihtiyacını ortaya çıkarırken, maddi olarak da yüksek bir yükümlülüğü ortaya çıkarmaktadır. İşte bu ikili arasındaki dengeyi sağlamak için ve dengeyi garantilemek için Garanti Bankası taşıt kredisi avantajlı bir çözüm yolu olmaktadır.

Garanti Bankası Taşıt Kredisi Faiz Oranları

Garanti Bankası Taşıt (Araç) Kredisi Hakkında Detaylar

Tüketicilerin çeşitli ihtiyaçlarına yanıt vermek üzere avantajlı kredilendirme fırsatları ortaya koyan Garanti Bankası, otomobil sahibi olmak ve otomobilini yenilemek isteyenler için çok cazip olanaklarla kredilendirme sağlamaktadır. Garanti Bankası’nın taşıt (araç) kredisinin detayları ise şu şekildedir;
-Banka kredilendirme kapsamında tüketicilere maksimum 48 ay vadelendirme olanağı sunmaktadır.
Araç kredinizi kullanırken kefil göstermenize gerek yoktur yalnızca teminat olarak aldığınız aracın rehini yeterli olmaktadır. (Kefil prosedürleri ile ilgili olarak şubelerin uygulamaları farklılık gösterebilmektedir.)
-Alacağınız taşıtın bedelinin 100 bin TL’lik kısmı için %70 oranında, 100 bin TL üzerindeki kısmı için ise %50 oranında kredi kullanabilmektesiniz.
-İkinci el otomobil alımlarında alınacak olan taşıtın yaşı ile kredinin vadesi toplamı maksimum 108 ay olacak şekilde kredi kullanılabilmektedir. Bu anlamda 48 ay vadeli bir taşıt kredisi ile maksimum 60 ay (5 yaş) süre ile kullanılmış ikinci el otomobil alınabilmektedir.
-Banka bu kredisinde %3.09 oranında faiz uygulamaktadır.

Garanti Bankası Taşıt Kredisi Faiz Oranları

Garanti Bankası Taşıt Kredisi Hesaplama İşlemi

Yukarıda belirttiğimiz detaylar dahilinde bankadan alacağınız 36 ay vadeli 30 bin TL tutarındaki taşıt kredisi için %3.09 oranında faiz oranı uygulanmaktadır ve bu halde bankaya aylık olarak ödemeniz gereken taksit tutarı 1827,66 TL olacaktır.

Garanti Bankası Taşıt Kredisi Başvurusu

Eğer bu şartlar altında siz de otomobil sahibi olmak veya aracınızı yenilemek istiyorsanız Garanti Bankası taşıt kredisi başvurusu çok kolaydır. Tüm bu avantajlardan faydalanmak için başvurunuzu hemen size en yakın Garanti Bankası şubesine giderek başvuru formu, nüfus cüzdanı, gelir belgesi, ikametgah belgesi, 2. el araç alımında araç ruhsatı/ sıfır araç alımında proforma fatura ibrazıyla anında gerçekleştirebilirsiniz.

Diğer bankaların taşıt kredisi faiz oranlarını öğrenmek için TIKLAYIN!


Yorum Yap

Yorum Yap