Gelir Belgesiz, Kefilsiz Kredi Veren Bankalar

Gelir Belgesiz, Kefilsiz Kredi Veren Bankalar

Birçok kişinin nakit ihtiyacı oluşması nedeni ile bankaların ürünlerinden faydalanabilmek için bankalara başvuruda bulunuyorlar. Bankalar da böyle bir durum karşısında müşteri potansiyellerini artırabilmek için ve diğer bankalar ile rekabet seviyelerini yükseltmek adına bazı uygun avantajlar sunup kampanyalar oluşturuyorlar. Bu olanaklardan faydalanabilmek isteyen kişiler birtakım şartları yerine getirmesi gerekiyor.

Gelir Belgesiz, Kefilsiz Kredi Veren Bankalar

Tüketicilerin düzenli bir şekilde gelirlerinin olması, bankaların ürünlerini kullandırmadan önce bu kriterin zorunlu olduğunu söyler. Diğer şekilde geliri bulunmayan veya gelir durumunu belgeleyemeyen müşterilerin başvuruları olumsuz olarak cevap verilir. Fakat bazı bankalar çalışma usullerinde bazı değişiklikler yaparak belgesiz ve kefilsiz kredi alternatifi sunuyor. Böylece tüketicilerin acil nakit ihtiyaçlarını karşılayabilmek için çalışmalar yapıyor. Özellikle ev hanımları ile aylık gelirini belgeleyemeyen kişilere, kefilsiz ve gelir belgesiz kredi vermek için bankalar çalışmalarını devam ettiriyor.

Müşterilerin sabit olan gelirlerini belgelendirememesi sonucunda bankalar başvurularınıza otomatik bir şekilde olumsuz yanıt verir. Şu nedenle bankalar insanların aylık geliri üzerinden kredi tutarı çıkarır. Böylece geri ödeme planlarını da bu gelir üzerinden ayarlar. Fakat kefilsiz ve gelir belgesiz kredi veren bankalar, hazır kredi olarak tüketicilere sağlanır. Bankaların hazırlamış olduğu kredi çeşidinde bankalar müşterilerine limit tanımlar. Bu limit, başvuru süresince hazır bir şekilde bekletilir. Müşterinin başvuru yapması durumunda kredi otomatik bir şekilde kullanıma açılır.

Gelir Belgesiz, Kefilsiz Kredi Veren Bankalar

Gelir belgesi ve kefil istemeden kredi veren bankalardan TEB ile Denizbank birinci sıradadır. Bu iki bankada da krediler, müşterilerinin isteklerine uygun olarak hiçbir belgeye gerek duymadan kullanıma takdim edilir. Fakat burada önemli noktalardan birisi de müşterilerin kredi sicillerinin temiz olması gerekir. Kredi siciliniz eğer temiz değil ise, bu kredi ürününden yararlanmanız mümkün değildir. Olumsuz kaydı olmayan ve kredi kartı ödemelerini düzenli olarak yapan kişiler hazır kredi imkanlarından faydalanabilir.

Değişikliklere giderek bu uygulamada yerini alan diğer bankalardan biriside Finansbank ile Odeabank’tır. Fakat Finansbank’ın sunduğu bu krediden faydalanmak için müşterilerin hesaplarında tanımlı bir kredili mevduat hesabı bulunmalıdır. Bu bankaların haricinde devamlı olarak çalışılan veya müşterisi olduğunuz bankayla görüşerek, kefilsiz ve gelir belgesi olmadan kredi kullanma hakkında ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz. Nedeni ise bazı bankalar ipotek karşılığı olarak gelir belgesi sunmadan kredi kullanılmasına imkân sağlar. Dahası çalışmış olduğunuz banka hesabında onaylanacak miktarda paranızın da olması ve teminat olarak gösterilmesinin ardından kredi kullanma ihtimaliniz yüksek olur.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.