1. Ana Sayfa
  2. KİŞİSEL GELİŞİM
  3. Girişimci için uykunun önemi

Girişimci için uykunun önemi

Girişimci için uykunun önemi

Girişimciler için uykunun önemi

İyi bir iş için uyku çok önemlidir. İyi bir uyku size enerji ve bilinçsel gelişiminiz için avantaj yaratacaktır ayrıca beyniniz daha iyi çalışır. İşyerinizde yüksek performans için gereklidir. Uykusuzluk sorunu çeken kişiler iş ile ilgili kararları ve müşterilerine odaklanmaları zor olabilir.

 

Uyku sizi gelişecek hastalıklardan korur doğru kararlar vermenizi sağlar iyi bir gece uykusu için uyku günlüğü tutmanızda yarar vardır benim gibi gece yatmaz gündüz kalkmazlardan olmayın :))). Kendinizi kaliteli bir uyku için motive edin bakın göreceksinizki iş hayatınız olumlu yönde etkilenecektir.

Kaliteli bir uyku tüm engelleri ortadan kaldırır

Kafein tüketimini özellikle saat 18.00 dan sonra bırakın kafein gece uykunuzda problem yaratabilir. Sağlıklı bir uyku için ışıksız bir ortamda uyuyun hormonlarınızın görevini yerine getirmesi için bu çok önemlidir. Uyumadan önce ılık bir duş bünyenize çok iyi gelecektir.

Uyku günlüğü nasıl tutulur 

Günlük kaç saat uyuduğunuzu takip edin.Güne başladığınızda neden uykudan kalktığınızı not alın.

Yaşam tarzınızın uykunuza ne kadar müdahale ettiğinizi hesaplayın ne kadar kafein ve zararlı maddeler aldığınızı göz önünde bulundurun ve onları terk etmeye çalışın. Ne zaman yemek yediniz gün içinde hangi olaylar sizi strese soktu günlük aktiviteler iniz bu aktiviteler uykunuza zarar veriyor mu bunların hesaplamasını yapın. 

Yatak odanızın sıcaklığı odalarınıza gelen ses olup olmadığını not edin. Nereden başlayacağınıza emin değilseniz profesyonel bir uyku merkezinden destek alın

Uyku günlüğü iş yaşamınızda size faydalı olacaktır sağlıklı bir uykuyu elde etmek sizi iş hayatınızda başarılara götürmek için büyük bir etkendir. 


Yorum Yap

Yorum Yap