Girişimcilik Kredisi Nedir? Nasıl Alınır?

Girişimcilik Kredisi

Kendi işini kurmak isteyen kişiler tercihini girişimcilik kredisi yönteminden yana kullanıyor. Birçok banka, girişimcilerin kendi işine sahip olabilmeleri ve ekonomik hayata katılmalarını sağlamak amacıyla pek çok kredi ürününü geliştirmiş durumdadır.

Girişimcilik kredisi

Halkbank Girişimcilik Kredisi

Halkbank özellikle farklı alanlarda belirli iş fikirlerine sahip olan ve farklı deneyimleri bulunan kişilere kredi imkanı sunuyor. Bu anlamda pek çok özelliğe sahip olan kişilere yönelik 50 bin TL’ye kadar kredi imkanı sunulurken, mesleki kuruluşlar üzerinden eğitim belgesi almış ve usta girişimcilere ise 30 bin TL’ye kadar kredi imkanı sunuluyor. Aynı zamanda bir iş kolunda deneyimi bulunan üniversite mezunu kişilere ise 70 bin TL’ye kadar kredi imkanı sağlanıyor. Banka üzerinden 48 ay vadeli olarak kredi alınarak bunlar eşit taksitler yardımıyla ödenebilir.

TEB Yeni İş Yeri Açma Kredisi

TEB, iş yeri açma kredisi kapsamında henüz bir yılını doldurmamış işletmelere 50 bin TL, teminat üzerinden kredi almak isteyen kişilere ise 100 bin TL’ye kadar kredi imkanı sunuyor. Bunun yanında banka üzerinden alınan krediler 12 ay ödemesiz olurken, kişiler 12 aylık süreçten sonra 36 aydan 60 ay vadeye kadar almış oldukları kredinin ödemesine başlayabilirler.

Girişimcilik kredisi

Ziraat Bankası Girişimciye Değer Kredisi

Esnek ödeme seçeneği, 60 aya varan ödeme imkanı, komisyonsuz ve uygun koşullar üzerinden kredi sağlayan Ziraat Bankası, 50 bin TL’ye kadar olan ihtiyaçlarınızda yanınızda olacak bir isimdir. Banka tarafından sağlanan bu kredi türünden kobi vasfına faiz, ticaret – sanayi ve esnaf sanatkar meslek odalarından birine kayıtlı, sanayi, ticaret, deniz ticaret veya ticaret borsasına kayıtlı olan tüzel ve gerçek kişi işletmeleri yararlanabilir.

Türkiye İş Bankası Girişimcilik Destekleri

Banka tarafından girişimcilik kredisi konusunda hazırlanan paketler vardır. Bunlar arasında kadın girişimci, franchising kredisi, teknoloji kredisi gibi pek çok kredi türünü görebilmek mümkün olur. Özellikle kişilerin toplumsal ve ekonomik anlamda toplumda yer almasına neden olacak bu kredi tüm ihtiyaçların karşılanabilmesi adına banka tarafından uygun imkanlarla sağlanmaktadır. İş kurma kredisi kapsamında kadın girişimcilere pek çok ek fırsat yaratılırken, teknolojik girişimci paketiyle de 3 yıldan daha uzun süredir faaliyette olan kişilere finansman destek imkanı sağlanmaktadır.

1 yorum
  1. Zahit diyor

    Girişimcilik Kredisi için halkbankasına başvuru yapmıştım, fakat sonuç olumsuz olmuştu bunun yerine şimdi bir proje geliştirip KOSGEB tarafından başvuru yapacağım.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.