1. Ana Sayfa
  2. GİRİŞİMCİLİK
  3. GİRİŞİMCİLİK SİZE UYGUNMU

GİRİŞİMCİLİK SİZE UYGUNMU

GİRİŞİMCİLİK SİZE UYGUNMU

Girişimciliğin size uygun olduğuna karar verebilme

Birçok kişi kendi iş’yerinin olmasını ister fakat cesaret edemediklerinden bu düşünceleri yarım kalır. Bir çok sebebten dolayı geri adım atıyorlar. Bu sebeblerin en büyüğü kaybetme korkusudur. Parasını kaybetme, para ile birlikte kariyerini kaybetme, aile düzeni,sosyal hayatında endişeler.

Birçok sebeb sayabiliriz bu konuda bence bunuda düşünmeliler ya çok iyi olursa başarılı olurlarsa belkide istedikleri hayatı bu girişimleri sayesinde yapabilecekler.İşlerinde çok iyi yerlere gelecekler.Evet ticaret bir risktir bunu göze alamayan zaten baştan kaybeder. Ticarette bence inatçı olmalı sorunların üstesinden gelmeye çalışmalı her bir girişimci kendini iş hayatına motive etmeli.

 

Denemek: Keşke dememek için denemelisiniz. Gireceğiniz sektör hakkında araştırmalar yapın insanlar bu sektöre girip nasıl başardılar,hangi zorlu yollardan geçtiler araştırmalar yapın sizi bu işe girmek için gereken motivasyon kaynaklarını araştırın.Kendinize zaman ayırın en azından ufaktan başlayın sermayenizin hepsini kullanmayın işiniz geliştikçe sermaye artırımı yapın. 

Modelleme: Kendinize modeller şeçin. Gireceğiniz sektördeki başarılı insanları örnek alın onlar nasıl işlerinde başarılı oldular, hangi ticari taktikler ile işleri büyüdü, iletişim tarzları, reklam stratejileri nelerdi,kazanmak için hangi yollara başvurdular bunları araştırabilirsiniz.

Yönetim ve Liderlik: Yönetim ve liderlik ticari hayatta olmazsa olmazdır yönetim ve liderlik vasfınız yoksa bunu geliştirmek için çeşitli kurslara gidin,eğitimler alın, başarılı insanların biyografilerini okuyun. Ticarette başarılı olmak için kesinlikle iyi bir yönetici ve lider olmalısınız.

Nitelik: Yatırımcının  belirli nitelikleri olmalı. Çalışanlarına,tedarikçilerine çalışma felsefesini empoze etmesi gerek. Çalışanlarının, Tedarikçilerin tavsiyelerini dinlemeli fakat son kararı kendisi vermeli. Ticarette korkusuz olmalı belki size bu yazdığım absürd gelecek ama gerçekten iyi bir şavaşçı olmalı her türlü zorluğa karşı savaşabilmeli ve bu yeteneğini devamlı geliştirmelidir.

 

 


Yorum Yap

Yorum Yap