1. Ana Sayfa
  2. MÜŞTERİ HİZMETLERİ
  3. Google İletişim Numaraları

Google İletişim Numaraları

Google İletişim Numaraları

Google İletişim Numaraları

Google, dünyanın en büyük arama motoru ve geliştiricisi olan şirketin adıdır. Aslında ‘’Googol’’ kelimesinin değiştirilmesi ile ortaya çıkmış bir şirket olup, 25 milyon dolar gibi büyük bir sermaye ile kurulmuştur. Şirketin dünya genelinde 54 binden fazla çalışanı bulunmakla birlikte, Google iletişim numaralarına ulaşmak ne yazık ki mümkün değildir.

Şirket ‘’Google’’ adıyla özel bir şirket olarak 4 Eylül 1998 tarihinde araştırma projesi olarak Stanford Üniversitesi öğrencileri Sergey Brin ve Larry Page tarafından kurularak, doktora öğrencileri olan iki kişi 2024 yılına kadar Google’da çalışmak için anlaşma yapmıştır. Asıl halka arz ediliş tarihi 19 Ağustos 2004 yılıdır ve 2005 yılında inanılmaz bir rekor indeks sayısına ulaşmıştır.  Araştırma projesi olarak ortaya çıkan Google, iki üniversiteli gencin ilk oluşturdukları arama motoruna ‘’BackRub’’ adını vererek ortaya çıkmış. Daha sonra ‘’googol’’ kelimesi üzerinde gerekli imla çalışmaları yapılarak ‘’Google’’ olarak günümüzde kullanılan adını almıştır.

O kadar yıllarca üzerinde çalışılmasına rağmen hala Google müşteri hizmetleri gibi bir hizmet uygulamasına geçilmemiş ve sorunlar elektronik ortam üzerinden çözümlenmeye çalışılmıştır ve hala da aynı şekilde hizmet verilmektedir.

Google İletişim Numaraları

Ürün ve Hizmetleriyle Google

Dünya çağında veri merkezlerine sahip olan Google 1 milyondan fazla sunucu ile çalışırken; 1 milyardan fazla arama talebiyle de rekor kırmıştır. Günlük kullanıcılar 24 petabayt veri kullanmaktadır. Ama kullanıcılar herhangi bir şekilde Google iletişim numaralarını kullanarak, bir işlem yapmaları mümkün olmamaktadır.

Google çalışma prensipleri açısından da farklı olup, öncelikle web sayfalarından elde edilen bilgiler tarama ile birlikte dizine ekleme süreçlerinden geçirir. İçerik düzenlemeyi de web tarayıcılarını kullanarak yapar ve bu da arama öncesi sayısız web sayfasından bilgi toplanmasına yardımcı olur ve arama sonuçları arama dizinine eklenir.  Arama logaritması devreye girerek, Google sıralama sistemleri sayesinde anlık ve faydalı bilgilerin elde edilmesi için arama dizinindeki bilgiler ayıklanır ve kullanıcılara zengin formatlarla kullanıcılara ulaştırılır.

Google İletişim Numaraları

Google İletişim

Google, dünyanın bilgi dağıtımını çevrimiçi olarak gerçekleştiren platformlarından biridir. 2004 yılı itibarıyla kullanıcıları ile buluşan arama motoru için Google musteri hizmetleri gibi bir hizmeti uygulamaya geçirmemesine rağmen işletim sistemleri ve masaüstü uygulamalarındaki destek uygulamaları ile kullanıcılarının sorunlarını çözmeyi başarmıştır. Aynı zamanda mobil içinde web uygulamaları geliştirerek bağımsız çalışan uygulamalarına sürekli yenilerini eklemektedir.


Yorum Yap

Yorum Yap