1. Ana Sayfa
  2. KRİPTO PARALAR
  3. Güney Kore Borsası Bithumb Tekrar Kullanıcı Kabul Ediyor

Güney Kore Borsası Bithumb Tekrar Kullanıcı Kabul Ediyor

Güney Kore Borsası Bithumb Tekrar Kullanıcı Kabul Ediyor

Güney Kore Borsası Bithumb Tekrar Kullanıcı Kabul Ediyor

 

Merkez yeri Güney Kore olan kripto para borsası Bithumb, bir takım düzenleyici kuruluş tarafından yerine getirdiği yeni “müşteri tanı” düzenlemesi bulunur. Bu alana entegre edilmesiyle birlikte tekrar yatırımcı kayıtlarına başlamış bulunmaktadır. Bithumb borsası, dünyanın en büyük kripto para borsalarından birisidir. Ana sayfasında yapmış olduğu duyuru ile 9 Şubat tarihinden itibaren geçilmiş olan yeni uygulama hakkında açıklamalar yaptı. Yapılan bu açıklamaya göre platformda yer alan yatırımcılar gerçek kimliklerini Nonghyup Bank’da ki hesapları aracılığıyla doğrulama imkânı bulacaklar. Diğer taraftan borsa, bu banka ile ilgili devam etmekte olan “müşteri tanı” entegrasyonu çalışmalarının devam etmekte olduğunu da belirtti.

Müşteri tanı uygulaması Güney Kore’deki kimliği belli olmayan sanal işlem hesaplarının faaliyet göstermesinin yasaklanmasından itibaren 10 gün sonra gerçekleştirilmiş bulunmaktadır. Kripto paralar Blockhain teknolojisiyle ilgili haberlerin paylaşımı yapıldığı site CoinDesk tarafından açıklama yapıldı. Buna göre ülkenin Finansal Hizmetler Komisyonu (FSC), ülkede bulunan tüm kripto para borsalarının yapması gerekli bazı yeni düzenlemelere karar verildi. CoinDesk, yapılmakta olan yeni düzenlemelere göre, dijital para birimleri işlemlerini ülkede yer alan bankalar aracılığı ile devam ettiren müşterilerinin, 30 Ocak 2018 tarihine dek kimlik bilgilerini bildirmesi gerekir.

 

Güney Kore’den Açıklama

lke de faaliyetleri olan bankalar geçen aralık ayında, kripto para borsalarına yeni sanal hesap sağlamayı durdurmak zorunda oldukları tüm topluluğa duyurmuştu. Bithumb’da kaydı bulunan üyeler ile bu platforma yeni katılanlar, komisyon aracılığı ile getirilmiş. olan yeni kuralları uygulamak kaydı ile her çeşit dijital para birimleri işlemlerini gerçekleştirebilirler.

Fakat bu yeni getirilen “müşteri tanı” prosedürünü uygulayabilmek kolay olacağı düşünülmüyor. İşlem hacimlerinin diğer borsalara göre daha az olan Coinpia, yerel bankalar ile gerçekleştirmesi gereken doğrulama sistemi alanında başarısız oldu. Bu sebeple tüm dijital para birimleri işlemlerini durdurmak durumunda kalmıştır. Kore merkezli haber ajansı Yonhap, yayınladığı güncel rapora göre Güney Kore’de bulunan bankalar, küçük veya orta düzeyli kripto para borsa platformuna imkân sağlamayabilir. Bunun yanı sıra Bithumb, Upbit, Korbit ve Coiinone gibi büyük formatlı borsalar ile gerçekleştirilecek işlemlere yönelebilmektedir.

 

 

 


Yorum Yap

Yorum Yap