1. Ana Sayfa
  2. EK GELİR
  3. Hayvan Figürlü Aksesuar ve Takı İşi Yaparak Para Kazanmak

Hayvan Figürlü Aksesuar ve Takı İşi Yaparak Para Kazanmak

Hayvan Figürlü Aksesuar ve Takı İşi Yaparak Para Kazanmak

Hayvan Figürlü Aksesuar ve Takı İşi Yaparak Para Kazanmak

Evde iş yaparak ek gelir elde etmek istiyorsanız, karlı ek gelir imkanlarını değerlendirmelisiniz. Bu işlerden bir tanesi de hayvan figürlü aksesuar ve takı yapımı olarak karşımıza çıkarken, bu iş hem zevkli ve eğlenceli hem de bir o kadar da karlı işler arasında görülmektedir. Evden hayvan figürlü aksesuar ve takı yapmak istiyorsanız, tüm diğer işlerde olduğu gibi öncelikli iyi bir araştırma yapmalı ve doğru kararlar vererek, mantıklı ilerlemek zorundasınız.

Başlangıç için en çok yatırım yapmak sizi tedirgin etse de, işin detaylarını öğrendikten sonra ve kazanmaya başladığınız zaman her şeyin nasıl kolay ilerlediğini fark edeceksiniz.

Hayvan Figürlü Aksesuar ve Takı İşi Yaparak Para Kazanmak

Hayvan Figürlü Aksesuar ve Takı İşi İçin Detayları Bilin

Öncelikle neden bu ürünlerin revaçta olduğunu bilmeniz gerekiyor. Bunun en önemli nedeni, yaptığınız ya da yeryüzünde olan her hayvanın kendine has bir tutumu ve özelliği olmasından kaynaklanır. İnsanlarda hayvan şekillerini aksesuar ya da takı olarak kullanarak, kendi kişiliklerini yansıtmaktan keyif alır.

Bunun için örnek vermek gerekirse, köpekleri ele alalım. Köpekler, hem sadık hem de cana yakın hayvanlar olarak bilinir. Bir kişi hem sadık hem de cana yakın olduğunu ifade etmek isterse, aksesuarlarında köpek şeklini kullanır.

Güçlü ve saldırgan olduğunu ifade etmek isteyen insanlar kurt ya da kaplan şeklindeki takıları kullanırken; zarafetini yansıtmak isteyenler kedi figürlü aksesuarları tercih ederler. Bu nedenle bu işe girmeden önce, hayvan sembolizminin yani hayvanların ne tür anlamlar içerdiğinin öğrenilmesi gerekmektedir.

Hayvan Figürlü Aksesuar ve Takı İşi Yaparak Para Kazanmak

Hayvan Figürlü Aksesuar ve Takı İşi İçin Hedef pazar:

Hayvan figürlü aksesuar ve takı işi için ilk yapmanız gereken, hedef pazarınızı belirlemektir. Örneğin hangi hayvan motiflerini stok yapacaksınız ya da çocukları mı ya da kadınları mı hitap eden bir dükkan açmayı planlıyorsunuz bunların baştan belirlenmesi işinizin doğru yönlenmesi açısından önemlidir. Çocuklar genel anlamda kedileri sever ama kadınlar için kedilerin pürüzsüzlüğü ve seksi görüntüsü dikkat çeker. Bu nedenle dükkanınızı açarak kedi figürlü aksesuar ve takılar yapıp satarak hem çocukları hem de kadınları hedef alabilirsiniz. Ama erkek müşterileri hedef almak istiyorsanız daha gücün simgesi olan aslan ya da kaplan gibi figürleri tercih etmeniz gerecektir

İş kurma fikirleri arasında olan evden hayvan figürlü aksesuar ve takı yapma işini internetten yürütmeyi planlıyorsanız, her ürün çeşidinden stok yapıp, farklı kitleleri hedef kitlenize dahil edebilirsiniz. İnsanların hayvan figürlü takılar ve aksesuarları almalarının farklı nedenleri vardır ve sizinde bu nedenleri anlayarak yardımcı olmanız gerekir ki satış rakamlarınızı yükseltebilesiniz. Bu nedenle burçlara göre seçim yapabilirsiniz. Örneğin balık burcu için balık figürlü takılar yapabilir ve burcuna uygun aksesuar alımı konusunda insanları ikna edebilirsiniz.

Bazı kişiler hayvan sever olarak, hayvanların korunmasına dikkat çekebilmek için hayvan figürlü aksesuar ve takı tercih eder. Bu tür kişiler için panda ya da çita gibi nesli tükenen hayvan motiflerinden bulundurmanız gerekebilir. Kısaca ürün çeşitliliğiniz ne kadar geniş olursa, hedef pazarınızda o kadar geniş olur ve kazancınız da buna göre artış gösterir.

Hayvan Figürlü Aksesuar ve Takı İşi İçin Gerekli Ekipmanlar ve Başarı İpuçları

İlk başta ne tür işler yapmak istediğinizi belirlemeli ve sanata karşı gerekli el beceriniz varsa, ürünlerinizi kendinizin yapmasını tercih edebilirsiniz. Para maliyeti açısından karlı gibi görünen bu seçenek, karlı değildir. Aynı zamanda kendinizi bu işi yapacaksınız şekil verme araçları, hayvan şekil dökümleri ve ısıtma aletleri gibi farklı ekipmanlara ihtiyaç duyarsınız.

Bazıları bu durumda malları toptan fiyatına alarak, perakende satış yapmayı tercih ederler. Bu yol özellikli küçük ölçekli işletme kurmayı planlayanlar için en ideal yoldur. Üreticiyle doğrudan iletişim kurarak, malları ithal etme fikri de en karlı iş fikirleri arasında yer alır. Bu yöntem karlı gibi görünse de böyle bir işe ilk kez başlayacaklar için çok da uygun değildir. Çünkü bununla ilgili yasal güçlüklerle birlikte gümrük vergileri de devreye girer.

Diğer bir yol ise, yeni başlayacakların tercih edebileceği en kolay ve akıllı yol olan affiliatedir. Yani satış ortaklığına girmek ki deneyim ve finans açısından oldukça maliyeti düşük yaklaşımlardan bir tanesidir.

Hayvan Figürlü Aksesuar ve Takı İşi Yaparak Para Kazanmak

Hayvan Figürlü Aksesuar ve Takı İşi İçin Tahmini Başlangıç Maliyetleri ve Finans Kaynakları

Planlamayı doğru yaptığınız sürece hayvan figürlü aksesuar ve takı işine girmek, düşük maliyet gerektirir. İlk başta çok da gelişmiş ekipmanlara ihtiyaç duymayacağınız için işinizi kendi başınıza kurabilirsiniz. Takılarınızı ve aksesuarlarınızı kendiniz dahi yapsanız, malzeme maliyeti minimum düzeyde kalacaktır.

Hayvan Figürlü Aksesuar ve Takı İşi İçin Gelir Potansiyeli

Dünya çapında hayvan figürlü aksesuar ve takılara olan talep her geçen gün arttığı için, karlı iş fikirleri içerisinde değerlendirerek kar potansiyelinizi siz de artırabilirsiniz. Takılarınız ve aksesuarlarınız çekici olursa ve fiyatları da makul olursa, kar etmemeniz için bir neden olmayacaktır.

Hayvan Figürlü Aksesuar ve Takı İşi Yaparak Para Kazanmak

Hayvan Figürlü Aksesuar ve Takı İşi Reklam, Pazarlama Yöntemleri ve İpuçları

Küçük bir araştırma sonucu hayvan figürlü aksesuar ve takılarınızı satmak, hiç de zor olmaz. El işi sergilerinde, fuarlarda ya da halk etkinliklerinde pazarı test etmek fena fikir değildir. Hangi etkinliklerde kalabalıkların nasıl etkilendiğine dair öncesinde bilgi toplayın. Ürün yelpazenizi kalabalıktaki kitlelere göre hazırlayın ve başlangıç için küçük bir stant kurun.

Ürünlerinizi arkadaş toplantılarınızda satmayı deneyin ve bu sayede kalitenizi, aynı zamanda insanların kabul şeklini yoklamış olursunuz.

Sahibinden ya da Gittigidiyor gibi internet siteleri üzerinde satış yapmak ve açık artırmalara katılmak ucuz satış seçenekleri arasında değerlendirilebilir.

Hayvan figürlü takı ve aksesuarlarınızı satmak için internet sitesi açabilirsiniz. Ama alan adı kirası, barındırma hizmeti (hosting) ücreti ve arama motoru optimizasyonu gibi maliyetleri olduğu için daha masraflı bir satış yolu olacaktır. Bu nedenle başlangıçta düşük masraflı yöntemleri tercih etmelisiniz.

‘’Hayvan Figürleri İle Aksesuar ve Takı İşi Yapmak’’ yazımızın altına yorum yapabilir, firmaların sizinle iletişime geçmesini sağlayabilirsiniz.

Aynı zamanda girişimci iş fikirleri örnekleri arıyorsanız ‘’Ev Hanımları da Para Kazanabilir’’ isimli yazımızı okumak için BURAYA TIKLAYIN!


Yorum Yap

Yorum Yap