1. Ana Sayfa
  2. KREDİ KARTLARI
  3. Herkese Lazım İş Bankası Kredi Kartı

Herkese Lazım İş Bankası Kredi Kartı

Herkese Lazım İş Bankası Kredi Kartı

Herkese Lazım İş Bankası Kredi Kartı

Bankacılık sektörü denilince akıllara gelen ilk bankalardan olan 1924 yılında vatandaşlara konut kredisi vermek için kurulan İş Bankası gelmektedir. Bu kadar uzun yıllardır bu sektörde aynı kalite de hizmet vermesini sürekli olarak kendisini yenilemesine borçlu olan İş Bankası kredi kartı uygulaması ile de sektörde parmak ile gösterilir. Kredi kartı avantajlarını dahil müşterilerini memnun etmek için ayarlayan iş bankası tüm müşterilerinde kredi kartı bulunmaktadır. Kredi kartı borcunu düzenli ödeyen iş bankası müşterileri bankadan istedikleri kadar kredi tutarını çekmeye hak kazanıyorlar. Ayrıca İş Bankası kredi kartı kullanımına göre kart limitleri müşterilerin isteklerine göre de yükseltilmektedir. İş Bankası kredi kartı olan Maximum kart kullanıcıları tarafından kullandıkça kazandıran özelliği ile beğenilmektedir.

Herkese Lazım İş Bankası Kredi Kartı

İş bankası Kredi kartı nasıl alınır

Hem kredi kartlarının pratik olması hem de İş Bankası kredi kartı avantajlı olması nedeniyle son günlerde ”İş Bankası kredi kartı nasıl alınır?” sıklıkla sorulmasına neden olmaktadır. İş bankası tarafından müşterilere sunulan kredi kartını almak için birkaç seçenek mevcuttur. Öncellikle kredi kartı talebi banka şubelerine gidilerek veya ATM’lerden yapılabilir. Bunu yanı sıra İş Bankası müşterileri internet bankacılığı aracılığı ile de kart talebinde bulunabilirler. Kart talebi bulunulduktan sonra İş Bankası kredi kartı alabilecek kişiler için sicil kontrolü yapar. İş Bankası kredi kartı sicili bozuk olamayan tüm kart talep edenlere kartları 15 gün içinde teslim edilecektir. Kullanıcıların en fazla ilgi gösterdikleri kredi karı olan Maximum kart tüm müşterilerde bulunmaktadır.

Herkese Lazım İş Bankası Kredi Kartı

İş bankası Maximum Kart nedir?

İş Bankası kredi kartı denildiğinde banka sektörü kullanıcılarına ilk gelen kart olma özelliği bulunan iş bankası Maximum kart kullanıcılarına sunduğu avantajlar ile ön plana çıkmaktadır. Türkiye ve Dünya genelinde tüm iş bankası anlaşmalı noktalarda kullanılan Maximum kart ile Dünya genelinde tüm sitelerden alışveriş yapmak da mümkündür. Sadece alışveriş dışında yatırım amaçlı da kullanılan kart, hiçbir işlemde kullanıcılarından işlem ücreti almamaktadır. Ancak kullanıcılar bu kart ile yaptıkları her işlemde işlemin büyüklüğüne göre Maxipuanlar kazanarak bu puanla bir sonraki alışverişlerinde gönüllerince harcarlar. Bedava alışveriş yaptırması bu kartı kullanıcıların gözünde bambaşka yerlerde olmasını sağlamıştır.

Herkese Lazım İş Bankası Kredi Kartı

Kredi Kartı Şifre Alma İşlemleri

Bankacılık ile ilgili yapılacak tüm işlemlerde müşterilerini düşünen İş Bankası kredi kartı şifresini unutan ve yeniden sahip olmak isteyen müşterilerine de farklı seçenekler ile hizmet vermektedir. Müşterilerinin her durumda işlemlerini yapmasına imkan tanıyan İş Bankası bu özellikleri ile sürekli olarak müşteri sayısını arttırmaktadır. Şifre almak isteyenler sadece SMS ile bu işlemlerini gerçekleştirebildikleri gibi ATM ve bankamatikler ile de şifre alma işlemi yapılabilir. Ayrıca bu yöntemlerin dışında da telefon bankacılığı ile bankaya ulaşarak sırasıyla 5.1.1 tuşları tıklanarak şifre alma işlemi tamamlanabilir. İş Bankası kredi kartı şifre alma işlemi oldukça kolay ve herkesin yapabileceği çeşitliliktedir.

Herkese Lazım İş Bankası Kredi Kartı

Kredi Kartı İnternete Kullanıma Açma İşlemleri

Kredi kartı kullanımı oldukça popüler olan iş bankasında bu kartların en fazla kullanıldığı alanların başında internetten alışveriş ve yatırım işlemleri gelmektedir. Ancak kart eline geçen kullanıcı direk olarak bu işlemi yapmaya kalktığında hüsran ile karşılaşır. İş Bankası kredi kartı internette kullanıma açılması için bir dizi işlemden geçmek zorundadır. Bunlardan birincisi kredi kartı kullanıma açılması için iş bankasına atılacak SMS ile yapılandır. Banka bu SMS’i onaylayıp cevap yolladıktan sonra kredi kartı kullanıma açılır. Bir diğer yol ise telefon bankacılığı ile çağrı merkezine bağlanılarak İş Bankası kredi kartı internete açılsın diye talimat verilir. Ayrıca banka şubesi ve İş Bankası mobil uygulaması aracılığı ile de kredi kartının internette işlem yapılması talimatı verilebilir.

Kredi Kartı Yenileme İşlemleri

İş Bankası kredi kartı da diğer kartlar gibi zamanla değiştirilmek zorunda kalınıyor. Bu değişme sebepleri arasında kartın kırılması, ıslanması, manyetiğinin eskimesi ve deforme olması gibi birçok neden olabilir. Bu gibi nedenler ile kartını yenilemek isteyen müşterilerin yapması gereken ilk şey telefon bankacılığı ile müşteri hizmetlerine ulaşmak olmalıdır. Müşteri hizmetleri kullanıcıyı yönlendirerek yeni kart talebinde bulunmasını sağlayacaktır. Bir diğer değiştirme yolu banka şubelerine gitmektir. Banka şubeleri belki biraz zor gelebilir. Ancak işlemlerin yapılabilmesi için en garanti ve kolay yoldur. Kart talebinde bulunulduğu günden itibaren 10 iş gününde kullanıcının vermiş olduğu adrese posta yolu ile iletilmektedir.

kredi kartı borcumu nasıl ödeyebilirim

Kredi Borcu Öğrenme

Kredi kartını düzenli olarak ödeyen İş Bankası müşterileri meraktan bir süredir ödeme yapmayanlar ise ödemek için günü gelmeden ne kadar borçları olduğunu öğrenmek isterler. Bu durumda yapmaları gereken ilk işlem İş Bankası kredi kartı borcu nedir yazıp iş bankası online müşteri hizmetlerine sorulur. Burada cevap alamayan veya tatmin olmayan müşteriler telefon bankacılığı ile de borç tutarını ödeyebilirler. Ayrıca iş bankası kredi kartı borcu sorgulama sayfasına iş bankası web adresi üzerinden girilerek bu işlem basit bir şekilde yapılabilir. İş Bankası kredi kartı borcu öğrenme yollarından sonuncusu ise banka şubelerine gitmektir. Her ne kadar banka şubeleri garantili yol olsa da o seçeneğe kadar tüm seçeneklerde banka kaliteli hizmet anlayışı ile sorunların üstesinden gelmektedir.

Kredi Kartı Fatura Ödeme İşlemleri

Kredi kartı kullanan ve bu kullanımı taksitli veya nakit olarak yapan kullanıcıların hesap kesim tarihi olarak belirledikleri gün geldiğinde o ay ödenmesi gereken miktarı ödemek zorundadırlar. Farklı yollardan ödenen İş Bankası kredi kartı faturası ödendiği sürece sorun oluşturmayacaktır. İş Bankası kredi kartı kullanıcıları bankalarına otomatik talimat vererek bu durumu direk olarak çözerler. Ancak ödeme noktalarından da fatura ile ödeme mümkündür. Ayrıca cepbank ile fatura ödeme kabul eden banka telefon numarası ile ödeme yapanları mağdur etmemektedir. İş Bankası kredi kartı borcu, online olarak internet bankacılığı aracılığı ile ödenmektedir. İş Bankası kredi kartı fatura ödemelerini internet üzerinden yaptıran müşteriler büyük kolaylık yaşarlar.

kredi kartı başvurusu

Kredi Kartından Nakit Avans Çekme İşlemi

İş Bankası kredi kartı sadece alışveriş yapmanın dışında farklı işlemlerde de kullanıcılarına büyük avantajlar sağlar. Kredi kartı ile alışverişlerde puan kazandırmasını yanında bir başka avantaj bu kart ATM’ye takıldığında kredi kartı limitine göre nakit avans çekilme özelliğidir. Aynı zamanda kullanıcılar bu nakit avansı taksitli olarak ödeme şansına da sahiptirler. İş Bankası kredi kartı bu bol avantajlı yapısı ile bankaya sadece tek başına üye kazandırmaktadır.

Kredi Kartı İptal Etme İşlemleri

Kredi kartları her ne kadar müşterilerine büyük kolaylıklar sağlıyor olsa da gelir gider dengesi kaçırıldığı durumlar da kötü sonuçlar ortaya çıkmaktadır. Bu durumda gözü korkan kullanıcı da ilk olarak kredi kartını iptal ettirmektedir. İş Bankası kredi kartı iptalinin iki yolundan birisi banka şubesine kart iptali için başvurmaktır. Banka başvuru sistemi üzerinden onayladıktan sonra kart iptal edilmiş olur. Bir diğer seçenek ise internet bankacılığından iptal etmektir. Kredi kartları bölümüne gidilerek kart iptali butonuna tıklanarak kart iptal edilir. İşlem onaylandığında ise kullanıcıya SMS ile haber gelecektir. İş Bankası kredi kartı iptali de kullanımı kadar kolaydır.


Yorum Yap

Yorum Yap