1. Ana Sayfa
  2. KREDİ HESAPLAMA
  3. İhtiyacı Olan Herkese Finansbank Kredi Hesaplama

İhtiyacı Olan Herkese Finansbank Kredi Hesaplama

İhtiyacı Olan Herkese Finansbank Kredi Hesaplama

İhtiyacı Olan Herkese Finansbank Kredi Hesaplama

Finansbank müşterileri için en uygun faiz oranları ile kredi veriyor. İnternet sitesi vasıtasıyla Finansbank Kredi hesaplama müşterinin alabileceği en düşük kredi faizi ile hesaplama imkânı sunuyor. Ancak kampanya süresi 3-48 ay arasında değişiyor. Piyasa koşullarına göre belirlenen kampanya, piyasa koşulları değişmesi durumunda değişebiliyor. Sitede Finansbank Kredi hesaplama alanında en düşük faiz gösteriliyor ancak müşteri skoruna göre gerçekte değişiklik gösterebileceğini akılda tutmak gerekiyor. Finansbank Kredi hesaplama alanı sayesinde taşıt kredisi, konut kredisi, ihtiyaç kredisi, ek hesap kullanımı hakkında bilgi alabiliyorsunuz. Vade planındaki 48 aya kadar uzatma imkânı ile kendinize ve bütçenize uygun olan ödeme seçeneğini seçebilirsiniz.

Kredi Notu Nedir? Neden Bu Kadar Önemli?

Kredi Hesaplamalarında Kullanılan Müşteri Skoru Nedir? Nasıl Yükselir?

Kredi skoru, kredi almak konusunda talepte bulunan müşterinin yeterli olup olmadığına bakılan bir değerlendirme sistemidir. Kredi skoru bireyin finansal geçmişinin bir özeti niteliği taşır. Yani ödemelerini tam ve eksiksiz yapıp yapmadığına göre şekillenir. Kredi Kayıt Bürosunda tutulan bu skoru banka oradan talep eder ve inceler. Bankaların kredi verdikleri skor aralıkları değişkenlik gösterebiliyor. Bir bankada kredi skorunuz düşük olduğu için kredi alamayabilirsiniz.
Kredi skorunu belirleyen faktörler ise net geliriniz, geçmişte kullandığınız krediler, varsa kredi kartlarınızı kullanma ve ödeme şekliniz, şuanda ödediğiniz borçlar, varsa batık krediler ve çekler, ödemelerde yaşanan gecikmeler ve ne kadar geç ödendiği, fazlasıyla borçlanma, kefil olunan kişilerin borçları gibi birçok faktör kredi skorunu etkiliyor. Kredi Kayıt Bürosu aslında bu bilgileri kesin olarak vermiyor ancak yaklaşık olarak bu bilgiler kullanılıyor. Kredi skoru artık sadece kredi çekerken değil sigorta alımında işe alımlara kadar birçok alanda incelendiği için kişinin bu skoru yüksek tutması önem arz eder. Finansbank kredi hesaplamasında da bu skorunuz önemli olacaktır. Kredi skorunuzu yükseltmek için ise ödemelerinizi zamanında yapmanız gerekiyor. Borçlarınızın düşük olması fazla yükselmemesi önemlidir. Hemen bir kredi başvurusu yaptıktan sonra tekrar kredi başvurusu yapmamak gerekir, banka sizi çaresiz olarak görmek istemez. Daha öncesinde idari takip almamanız gerekiyor.

Finansbank Kredi Hesaplama

İhtiyaç Kredisi Hesaplama Aracı Nasıl Kullanılıyor?

QNB Finansbank değerli müşterileri için ihtiyaç kredisini en uygun olan faizlerden alabilme imkânı sunuyor. Finansbank Kredi hesaplama aracı sayesinde de müşteriler ihtiyacı olan tutarın faizini ve aylık taksit ödeme planını görebiliyor. Bu Finansbank Kredi hesaplama aracı sayesinde ise kolaylıkla hangi kredinin ve hizmetin sizin daha çok işinize yaradığıyla ilgili bilgi sahibi olabiliyorsunuz.

İhtiyaç Kredisine Nasıl Başvuruluyor?

Finansbank Kredi hesaplama aracı sayesinde kredinizi hesapladıktan sonra farklı konularda da bilgi sahibi olabilirsiniz. Örneğin, toplamda ödenecek faiz tutarı, aylık ödenecek taksitin miktarı, hayat sigortası, vergileriniz, kredinin tahsis ücretinin ne olduğu gibi konularda bilgi sahibi olabiliyorsunuz. Bütün bunları inceleyip değerlendirebilme şansı size sunuluyor. Bu adımdan sonra ise Finansbank Kredi hesaplama aracının hemen alt tarafında hemen başvur yazan bir buton bulunuyor. Bu butona tıklayarak açılan ekranda sizden istenen bilgileri giriyorsunuz. Bu bilgiler, T.C kimlik numaranız, doğum tarihi bilgileriniz ve telefon numaranız şeklinde sıralanıyor. İstenen tüm bilgileri forma doldurduktan sonra ise hızlıca ihtiyaç kredisi başvurusu yapıyorsunuz.

Finansbank kredi başvurusu

Finansbank Kredi Hesaplama İşlemi Nasıl Yapılır?

Finansbank Kredi hesaplama oranlarını belirleyen bazı kriterler mevcuttur. Bu kriterler, müşteri başvuru skoru denilen bir skora, güncel kampanyalara, kredinin tutarına ve ürüne bağlı olarak değişiklik gösteriyor. Finansbank Kredi hesaplama ekranından bireysel krediler, ek hesap kredileri, taşıt ve konut kredileri, ihtiyaç kredileri hesaplama sekmelerinden birisini seçtikten hemen sonra Finansbank Kredi hesaplama açılan sekmede sizden istenilen bilgileri giriyorsunuz. Ürünle ilgili bilgiler, vade süresi ve arzu edilen kredi tutarını yazıyorsunuz.

Geri Ödeme Planı ile Bütçenize Uygun Konut Kredisi İmkânı

Bir ev beğendiniz ve ev için krediye ihtiyacınız var. Kredi tutarını Finansbank kredi hesaplama ile kolayca internet üzerinden bankaya bile gitmeden öğreniyorsunuz. Konut kredisini hesaplamak için Finansbank kredi hesaplama aracının üst tarafında bulunan konut kredisini buluyorsunuz. Bu alana tıkladıktan sonra vade süresini ve istenilen kredi tutarını giriyorsunuz. Finansbank kredi hesaplama, faiz oranları ve ürünle ilgili olan bilgileri kontrolden geçirdikten sonra sistemin size çıkardığı geri ödeme planlarını görebilirsiniz. Normalde ihtiyaç ve taşıt kredisinin en uzun vade süresi 48 ay ile sınırlı oluyor. Ancak konut kredisi almak isteyen kişiler için vade süresi 180 aya kadar çıkabiliyor.

Finansbank Müşteri Hizmetleri

Kredi Maliyet Oranı

Finansbank Kredi hesaplama da, kredi maliyet oranı tabiri yıllık maliyet oranı ve aylık maliyet oranı olarak ikiye ayrılır. Yıllık kredi oranı gerçek oranı ifade etmektedir. Yani aldığınız ve geri ödeyeceğiniz miktar arasındaki fark bu oran sayesinde belirlenir. Kredi maliyet oranlarını sigorta, dosya masrafları, ek ücretlerde eklenerek müşteriye bir kredi maliyet oranı çıkartılır. Toplamda geri ödeyeceğiniz tutar bu olduğu için dikkate almanız gereken asıl tutar budur. Aylık kredi maliyet oranı ise toplam faiz oranının aylık krediye yansıma şeklidir. Örneğin, Finansbank Kredi hesaplama 36 ay vade için QNB Finansbank Kredi hesaplama, ihtiyaç kredisinin faiz oranı %1.79, maliyet oranı ise %2,18 olarak belirleniyor. Bunun sonucunda siz 10,000 TL kredi alacaksınız ve 36 ay sonunda 14,000 olarak geri ödüyorsunuz. Böylece toplamda ödeyeceğiniz fark 4.000 TL oluyor.

İhtiyaç Kredisi Kullanmak İçin Gereken Şartlar Nelerdir?

Öncelikle talepte bulunan müşterinin 18 yaşını doldurmuş olması gerekiyor. O güne kadar olan tüm kredi ödemelerinizin eksik olmadan ve zamanında ödenmiş olması, resmi olarak belgelenebilen bir gelirinizin olması, eğer ipotek işleminiz olacaksa eşinizin yazılı olarak rızasını da bankaya vermeniz gerekiyor.

Finansbank kredi başvurusu

İhtiyaç Kredisi Almak İçin İzlenecek Adımlar

İhtiyaç duyduğunuz kredi miktarını kesin olarak belirlemelisiniz. Eğer istediğiniz tutarı belirlemeden bankaya giderseniz banka sizin ne istediğinizi bilmediğinizi düşünecek ve size kredi vermek istemeyecektir. Bu sebepten bankaya gidip kredi istemeden önce karar vermeniz ve Finansbank Kredi hesaplama ekranından ön bilgi almış olmanız etkili olacaktır. Hem Finansbank kredi hesaplama aracı sayesinde uygun olan vade ve taksit miktarını belirlemiş olursunuz. Bankada bu işle kafanız karışmaz ve zaman kaybetmezsiniz. İletişim bilgilerini ve kişisel bilgilerinizi eksiksiz ve doğru olarak doldurduktan sonra bankanın talep ettiği evrakları bankaya teslim edin. En son olarak da kredi sözleşmenizi imzalayarak ihtiyaç kredinize ulaşmış olursunuz.

Finansbank Kredi Hesaplama

Finansbank Kredi Başvurusunda Talep Edilen Evraklar

Finansbank kredi hesaplama işleminde öncelikle nüfus cüzdanı, oturduğunuz adresi belgeleyecek adınıza fatura ya da muhtarlıktan alınacak ikamet belgesi almanız gereklidir. Resmi bir geliriniz olduğunu göstermek için ise memurlarda maaş bordrosu, özel sektörde çalışanlar için maaş bordrosu ve şirket imzası olan sirküler, emekliler için aylık döküm ile belgeleyebiliyor. Şirket ortağı olan kişiler gelirlerini ise, güncel olan vergi levhası, bilançosu, oda kayıt belgesi ile gösterebiliyor. Çiftçiler kredi alırken ya tapu fotokopisini getirmeli ya da çiftçilik belgelerini getirmelidir. Kira geliri olanlarda kira sözleşmelerini ya da konutların tapusunu getirmesi gerekiyor. Bütün bu belgeler ile Finansbank kredi hesaplama yapılarak size uygun kredi verilebilir.


Yorum Yap

Yorum Yap