1. Ana Sayfa
  2. KREDİ SORGULAMA
  3. ING Bank Kredi Özellikleri

ING Bank Kredi Özellikleri

ING Bank Kredi Özellikleri

ING Bank Kredi Özellikleri

Türk bankacılık sektörüne en hızlı girişlerden birini yapan uluslararası banka özelliğini taşıyan ING Bank, bankacılık iş ve işlemlerinde tüketicilere sunmuş olduğu düşük faizli bireysel krediler, konut kredileri, araba kredileri ve bonuslu kredi kartı sayesinde çok talep görüyor. İng bank hizmete başladığı yıldan beri Türkiye’de hizmet sunan 300 yakın şubesiyle tüm tüketicilere en kaliteli, en hızlı hizmeti vermeyi amaç edinmiş durumdadır. Ayrıca haftanın 7 günü 24 saat boyunca telefon bankacılığı ile de hizmet veriyor. ING Bank kredi ile kendine özgü düşük faizli ve uzun vadeli kredi kampanyası yapan tüketicilerin en fazla merak ettiği konularında başında geliyor. Bu kampanyadan yararlanmak isteyenler en yakın İng Bank şubesine gidebileceği gibi ayrıntılı bilgi edinmek isteyenler yazımızı okuyabilir.

ING Bank Kredi Özellikleri

ING Bank Kredi Faiz Oranları

Bankalar genellikle kredi talep eden tüketicilere 2 odak noktası değerlendirerek kredilerine onay veriyor ya da vermiyor. Bunlardan birincisi kredi talep eden tüketicinin krediyi aylık vadelerinde ödeyebilecek kadar kazanıp kazanmadığıdır. İkincisi ise, ING Bank kredi talep eden tüketicinin kredi geçmişidir. Kredi geçmişini en iyi yansıtan unsur ise kişiye özgü olan değerlendirme puanını gösteren kredi notudur. ING Bank kredi tam da bu noktada kredi puanı ile diğer bankalardan ayrılan bir kredi faiz oranı sergiliyor. Şöyle ki; ING Bank kredi kampanyasından her tüketiciye aynı kredi faiz oranı verilmiyor. Bazı tüketicilere daha yüksek kredi faiz oranından kredi verilirken bazılarına ise daha düşük seviyeden kredi imkânı sunuluyor. Bu farklılığı belirleyen en önemli ölçüt ise, İng Bank kredi talebinde bulunan tüketicinin kredi notunun ne olup olmadığı durumudur.

ING Bank Kredi Özellikleri

Kimler Düşük Faizden Yararlanabiliyor?

ING Bank kredi kampanyasından düşük faiz oranlarından yararlanmanız için banka tarafından şarta bağlanmış bir unsuru gerçekleştirmiş olmanız gerekiyor. Bu şart ise, kredi geçmişinizi göre belirlenen kredi notu puanınızın yüksek olması durumudur. Eğer ING Bank kredi düşük faiz oranlarından yararlanmak istiyorsanız kredi notunuzun 1800 ve üstüne olması gerekiyor. ING Bank kredi düşük faiz oranının tek şarttı budur. Banka bu şartı sağlayan tüm tüketicileri düşük faiz oranları ile ödüllendiriyor.

ING Bank Kredi Özellikleri

Kredi Notum Yükselirse Kampanyadan Yararlanabilir miyim?

Kredi notunuzun artış göstermesi hususunda banka tarafından durumunuz 2. bir kredi çekiyormuş gibi değerlendiriliyor. İng Bank kredi düşük faizden yararlanmak için banka tarafından gerekli onayın verilmesi durumunda tabii de yararlanabiliyorsunuz. Bunun için ara sıra kredi notunuzu öğrenebilir ve buna göre ING Bank kredi talebinde bulunabilirsiniz. Ayrıca yüksek miktarlarda çekeceğiniz ING Bank kredi ile önceden çekmiş olduğunuz kredi borçlarını, kredi kartlarınızı ya da diğer acil borçlarınızı düşük faizlerle kapatma şansı yakalayabilirsiniz.

ING Bank Kredi Özellikleri

Kredi Notunu Nasıl Öğrenebilirim?

Kredi notunuzu öğrenmek için pek çok yol bulunuyor. Bu yollardan en basiti, en hızlısı ve pratiği bankanızın internet bankacılığı hizmetine telefon ya da bilgisayardan giriş yaparak kredi notu öğrenme talebinde rahatlıkla bulunabilirsiniz. Bankanız tarafından bu talep en kısa sürede cevaplanacaktır. Ayrıca kredi notunuzu detaylı bir şekilde öğrenmek, kredi notunuzu yükseltmek ve belirli aralıklarla takip edebilmek için Findeks adlı finans şirketinin sitesine üye olarak ayrıntılı kredi notu raporları alabilirsiniz.

Kredi notu raporunuzu almak için maaş hesabınızın olduğu banka bunu ücretsiz veriyor olsa da genellikle bankalar ve findeks bu hizmeti tüketicilere belirli bir nakit karşılığı sunuyor. Kredi için kredi notunun nasıl öğrenildiği en önemli hususlardan birisidir. Ayrıca bazı bankalar müşteri çekebilmek amacıyla banka şubelerine tüketicileri davet ederek girdikleri kimlik numaraları ile de hızlı bir şekilde ING Bank kredi notunu söylüyorlar.

ING Bank Kredi Özellikleri

Kredi Notu Raporunda Hangi Bilgiler Yer Alıyor?

Kredi notu raporu almış olduğunuz zamana kadar başta bankalar olmak üzere diğer finans kuruluşlarıyla yaptığınız tüm ekonomik işlerin yer aldığı çok detaylı bir rapordur. Bu raporda hangi bankalarla işler yaptığınız, hangi kredileri çektiğiniz, ne kadar çektiğiniz, kredinin ne zaman biteceği, kredinin vadesi, tarihi, miktarı ya da ING Bank kredi kartlarını borcu, ne kadar geciktiği, kredi kartlarının limitleri gibi talep edilen pek çok bilgi bulunuyor. Bu sebeple çekmek istediğiniz ING Bank kredi için ara sıra detaylı bir kredi notu raporu almanız önem arzında olmakla beraber bankalarla girdiğiniz ekonomik işlemler içinde kredi sicilinizin temiz olmasını sağlayan faydalı bir etmendir.

ING Bank Kredi Özellikleri

Kredi Başvuru Evrakları

Kredi çekme evrakları hemen hemen her bankada olduğu gibi ING Bank kredi içinde aynıdır. Bunlar, her aylık kazandığınızı gösteren maaş belgesi, son aylara ait devamlı çalıştığınızı ispatlayan sigorta belgesi ve kişisel bilgilerinizin yer aldığı kimlik evrakıdır. Bu evraklarla bankaya başvurarak bilgilerin sisteme girişini yaptırdıktan sonra ING Bank kredi için sonucun olumlu gelmesini bekleyebilirsiniz. Bankanın merkezdeki şubesi tarafından kredi onayı geldikten sonra gerekli kredi sözleşmeleri yaparak paranın en kısa zamandan açılan vadesiz hesabınıza geçmesini sağlayabilirsiniz.

ING Bank Kredi Özellikleri

Kredinin Yasal Kesintileri

Her krediye ait olduğu gibi ING Bank kredi içinde banka tarafından bazı yasal kesintiler yapılmak zorundadır. Bunlardan özellikle sigorta kesintisinin yapılması tüketicinin elinde olmayan bir sebepten dolayı kredi taksitlerini ödeyemediği takdir de kredinin sigorta şirketi tarafından acilen ödenmesini sağlıyor. Sigorta kesintisi ING Bank kredi sözleşmesi yapılırken en öncelikli ihtiyaçların başında geliyor. Aksi halde kredilerin elde olmayan sebeplerle ödenemediği takdir de sigorta yapılmamışsa kredi taksitlerinin borcu tüketicinin yasal varislerine kalıyor. Bu da ne tüketicinin ne de bankanın isteyebileceği bir durum oluyor. Ayrıca kredi borçlarının zamanında ödenmediği takdir de kredi notunda da düşüş olacağı unutulmamalıdır.

ING Bank Kredi Özellikleri

Kredi Notunun Yüksek Olması

Kredi notunuzun düşük seviyelerde gezmesi devamlı düşük olacağı anlamına gelmiyor. Kredi borçlarınızı, kredi kartlarınızı ya da diğer banka borçlarınızı zamanında ödemediğiniz için kredi notunuz düşük seviyelerde duruyor. Bu sebeple bankalarla olan ekonomik işlemlerinizde her zamanda vaktinde borçlarınızı ödemeli ve ayrıca bunlar ekstra dikkat etmelisiniz. Yoksa ING Bank kredi faiz oranlarından yararlanmak için hiçbir zaman kredi notunuz yükselmez, siz de bu kampanyada yararlanma imkânı bulamazsınız.

ING Bank Konut Kredisi Faiz Oranları

Krediyi Yatırım İçin Kullanmak

Son yıllarda krediler özellikle acil ihtiyaçlar için kullanılıyor olsa da ihtiyaçlarını karşılama da krediye ihtiyaç duymayan bazı tüketiciler krediyi daha fazla nakit kazanmak amacıyla da kullanma hissiyatında bulunuyor. Kredi onaylandıktan sonra krediyi bankada tutan tüketicilerin en fazla düşündüğü soruların başında, kredinin enflasyona yenik düşmemesi için nasıl değer kazanması gerektiğidir.
Kredi ile kazançları artırmanın pek çok yolu vardır. Örneğin, ING Bank tüketicilerin nakitlerine yıllık olarak %23,50 oranında faiz işleterek bunu günlük olarak hesaplarına aktarıyor. Ayrıca, günlük olarak hesaba geçen bu para vadeli bir hesap olmadığından dolayı devamlı bir şekilde kullanabiliyor ve her türlü havale, eft, fatura ödeme işlemleri kolaylıkla sağlanıyor.
Parayı günlük faizde işletmenin yanında ayrıca İng Bank döviz hesabına yatırılarak da hızla yukarı doğru yükselme eğilimi gösteren dövizde nakit para değerlenebilir. Yatırım amacıyla çeken kredilerde faiz ödeneceğinden bu kısım tüketiciler tarafından atlanmamalıdır.

Diğer bankaların kredi ve kredi kartları ile alakalı yazıları için BURAYA TIKLAYIN!


Yorum Yap

Yorum Yap