1. Ana Sayfa
  2. KREDİ HESAPLAMA
  3. İNG Kredi Hesaplama

İNG Kredi Hesaplama

İNG Kredi Hesaplama

İNG Kredi Hesaplama

INGBank, Hollanda merkezli olarak kurulmuş ve 150 yıldır hizmet veren bir firmadır. Bankacılık, sigorta, varlık yönetimi konusunda gerek bireysel gerek kurumsal firmalara hizmet veren bir birimdir. Dünyanın 40’ı aşkın ülkede hizmet ağını yayan INGBank Türkiye bankacılık sektörüne 2007 yılında Oyak Bankın hisselerini alarak giriş yaptı. ING kredi hesaplama ile kolayca kredinizi hesaplayabiliyorsunuz.

İNG Kredi Hesaplama

Kredi Çekme Nedeni ve Kredi Tipleri Nelerdir?

Kredi çekme nedeniniz o alandaki kampanyaları ve avantajları görebilme açısından oldukça önemlidir. Bankalar kredi verirken kredileri gruplandırarak veriyor. Ev almak isteyen kişiler için konut kredisi seçenekleri bulunurken araba almak isteyen kişiler için taşıt kredisi seçenekleri oluyor. Bu alanlara göz gezdirerek size en uygun krediyi belirleyebilirsiniz. ING kredi hesaplama ile hepsini ayrı ayrı hesaplayabilirsiniz.

İNG Kredi Hesaplama

Kredi Notu ve Kredi Notunun Belirlenmesi

ING kredi hesaplama da kredi notu ve kredi limiti kavramları birbiriyle çok ilişkilidir. Kredi notu daha önce kredi kartı kullandıysanız ya da bankadan kredi çektiyseniz Kredi Kayıt Bürosu sizin kredi notunuzu oluşturuyor. Kredi notunuzu siz dâhil bankalar ve farklı kişilerde görebilir. Buna ek olarak kredi notu sadece kredi amacıyla kullanılmıyor. Artık işe alımlardan beyaz eşya alımlarına kadar birçok alanda kredi notunuza bakılıyor. ING kredi hesaplama için, kredi notunu etkileyen başlıca faktörler ise kredinizi zamanında ödeyip ödemediğiniz, asgari ücreti en azından ödemeniz, sürekli kredi çekmenizdir. Findeks kredi notunu küçük bir ücret karşılığı öğrenmenizi sağlıyor. ING kredi hesaplama kredi notunun belirlenmesinde ödeme planınıza uymanız çok önemlidir. Uymamanız halinde kredi notunuz düşebilir ve bir dahaki kredi talebinizde sıkıntı yaşayabilirsiniz. Vade süresi de faize etki eden önemli bir unsurdur. Vade süresi uzadıkça ödeyeceğiniz yıllık faiz uzayacaktır. Bu yüzden ING kredi hesaplama ile öncesinde hesaplama yapmanız ve size uygun kredi belirlemeniz daha uygun olacaktır.

İNG Kredi Hesaplama

ING Kredi Hesaplama Aracı

ING bankasının internet sitesine girdiğiniz zaman ING kredi hesaplama aracında karşınıza ileri geri hareket ettirilebilen bir buton çıkıyor. Bu buton sayesinde kredinin miktarını belirleyebiliyorsunuz. Alt tarafta ise vade sürelerini gösteren bir alan var. Burada en fazla 48 ay vade bulunuyor. ING kredi hesaplama aracı sayesinde hızlıca 48 ayda aylık ödeme planınızı size hazırlıyor. Kredi tahsis ücreti de dâhil edilerek toplamda geri ödenecek miktarı da veriyor.

İNG Kredi Hesaplama

İhtiyaç Kredisi

INGBank müşterilerine ihtiyaç kredisini uygun faiz oranlarıyla ve vade süreleriyle sunuyor. ING kredi hesaplama aracı ile belirlediğiniz ihtiyaç kredisini hemen ödemeye başlamanızda gerekmiyor. 3 ay erteleme şansı ile daha geç ödemeye başlıyorsunuz. İhtiyaç kredisi 3-48 ay vadelerle sınırlıdır. Findeks kredi notu ve dosya masrafları faiz oranlarını etkiliyor. ING kredi hesaplama aracında dosya masrafları kredi tutarının %0,5’i olarak belirleniyor. Findeks kredi notu 1850 ya da üzeri olan müşteriler için faiz oranı %1.69’dan hesaplanıyor. Findeks kredi notu 1800-1849 arasında olan müşterilerin faiz oranı ise %1.89’dur. Findeks Kredi notu 1750 – 1799 olanlar ise %1,94 faiz oranı ile kredi alabiliyor. 1700 – 1749 arasında Findeks Kredi notuna sahip müşteriler %1,94 faizden faydalanıyor. Findeks Kredi notu 1600 – 1699 arasındaki müşteriler %1,99 faiz oranından faydalanabiliyor. Örneğin 15.000 TL çekmek isteyen bir müşteri ING kredi hesaplama yaparken, kredi vadesini 48 ay olarak belirliyor. Findeks kredi notuyla faiz oranı %1.69 deniliyor. Kredi tahsis ücreti ise 75 TL alınıyor.

İNG Kredi Hesaplama

İhtiyaç Kredisi Başvurusu İçin Gerekli Olan Belgeler

ING kredi hesaplama aracıyla belirledikten sonra T.C. uyruklu bireyler için nüfus cüzdanı, sürücü belgesi veya pasaport geçerli oluyor. Yabancı uyruğu olan kişiler ise pasaport ve oturma izni isteniyor. Başvuru yapan kişinin adresini ispatlayacak İkametgâh Belgesi, fatura, sabit telefon faturasından herhangi biri kabul ediliyor. Bu belgelerin yanında çalışan kişilerden gelirlerini belgelemeleri gerekiyor. Ücretli çalışan kişiler son aya ait olan maaş bordrosu fotokopisi veya firmanın imzasını taşıyan bir belge olmalıdır. Emekliler ise banka hesap cüzdanının fotokopisi ve kimlik belgesi talep ediliyor. Serbest meslek icra eden kişiler ise ING kredi hesaplama için son yıla ait vergi levhası, varsa meslek kuruluşlarına üyelik sertifikası, vergi dairesinden onaylanan hesap vaziyeti hesap özeti, firma ortağının da vergi levhası isteniyor. Çiftçiler ise çiftçilik belgesi gerekiyor. ING kredi hesaplama bankaya gitmeden yapabiliyorsunuz.

İNG Kredi Hesaplama

ATM’lerden ve Telefon Bankacılığından İhtiyaç Kredisi Başvurusu

ATM ile kredi çekmeden önce ING kredi hesaplama yapabilir daha sonra kolayca ATM’den başvuru yapabilirsiniz. INGBank’ın müşterisi olmasanız bile ATM’lerden ihtiyaç kredisi talebinde bulunabiliyorsunuz. ING Nakit Kart’ınız ya da Kredi Kartınız o gün yanınızda değilse bile ATM’den giriş tuşuna basarak 7/24 boyunca kredi başvurusu yapabiliyorsunuz. ING kredi hesaplama için giriş tuşuna bastıktan sonra kartsız işlem menüsüne tıklayarak sizden istenen bilgileri giriyorsunuz. T.C kimlik numaranız, cep telefonu numaranız ve aylık net gelirinizle ilgili bilgileri dolduruyorsunuz. ING kredi hesaplama işleminden sonra kredi başvuru sonucunuz SMS ile size bilgilendirilecek. Daha sonrasında ise evinize en yakın INGbank şubesinden kullanabiliyorsunuz. Telefon bankacılığı ile sadece ihtiyaç kredisi başvurusu yapılabiliyor. Diğer başvurular için form doldurmak gerekiyor.

İNG Kredi Hesaplama

ING Bank İhtiyaç Kredisi Kullanmak İçin Gerekli Şartlar

Başvuru yapabilmek için öncelikle 18 yaşını doldurmuş olmak gerekiyor. Kredi ödemelerini müşterinin daha öncesinde düzenli olarak ödemiş olmak size avantaj kazandıracaktır. Gelirinizi resmi bir şekilde belgelemek gerekiyor. İpotek yaptıracak kişiler eşlerinden yazılı izin belgesi alması gerekiyor. ING kredi hesaplama da ihtiyaç kredisi en fazla 48 ay vadeyle veriliyor.

İNG Kredi Hesaplama

ING Bank İhtiyaç Kredisi İçin Gereken Adımlar

Öncelikle ihtiyaç duyduğunuz kredi miktarını belirleyin ki bankada sizi kararlı görsünler. İstediğiniz tutarı bilmemeniz size eksi puan getirebilir. Daha sonra INGkredi hesaplama aracı ile kredi miktarını vadeyi ve faizi size en uygun olarak belirleyin. Vadenin uzaması halinde toplam ücretin artacağını unutmamak gerekiyor. Ayrıca aylık ve yıllık faiz oranlarına dikkat etmek gerekiyor. Bu oranlar sayesinde aldığınız ve geri ödediğiniz para değişiyor. Başvuru formu için gerekli olan bilgilerin eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurmak gerekiyor. Yanlış ve hatalı bilgiler güvenilirliğinizi sarsabilir.

İNG Kredi Hesaplama

Konut Kredisi Hesaplama

Mortgage, uzun vadeli olarak ipotekli konut verme işidir. Bu sistem bankalar başta olmak üzere bu amaç için kurulmuş firmalar tarafından uygulanıyor. Bu program 30 yıl gibi uzun vadeler için verilebiliyor. Krediniz dolar cinsinden ise bunu daha sonrasında Türk lirasına çevirebiliyor. 3 ayda bir ödemeli olan krediden ancak emekliler faydalanabiliyor. Kat izni olmayan binalarda ise izin verilmesi koşulu %75’inin tamamlanmış olmasıdır. Konut kredileri verilerek alınan konutların kiralanmasında ise yeniden finansmanı amacıyla kullandırılan krediler konut finansmanı kapsamına girmektedir. Konut kredisi devredilirken mevcut mortgage için size avantajlı olup olmadığına piyasa şartları belirliyor. Kredinizin kalan anapara tutarına, kredinizin mevcut faiz oranına ve kredinizin kalan vadesine dikkat edilmelidir. Kredinizi kapatırken sizden erken ödeme ücreti alınabilir. Mevcut olan kredi kapatılırken ipotek masrafı gibi masrafları ödeyip ödemediğiniz etkiler.


Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. 2 ay önce

    Bence kredi çekmek için en ideal bankalar arasında diyebilirim. Fakat aynı şeyi vadeli hesapları için söyleyemeyeceğim. Bakıldığında %24-25 gibi en yüksek faizi veriyormuş gibi görünse de işin aslı böyle değil. Karşına bu oranı vermek için bir sürü koşul sunuyorlar. Yok turuncu hesap açacaksın, belli başlı firmalardan alışveriş yapacaksın gibi.. Bu yüzden tavsiye etmiyorum.