1. Ana Sayfa
  2. KREDİ KARTLARI
  3. İş Bankası Kredi Kartı Özellikleri Nelerdir?

İş Bankası Kredi Kartı Özellikleri Nelerdir?

İş Bankası Kredi Kartı Özellikleri Nelerdir?

İş Bankası Kredi Kartı

Türkiye’nin en büyük 3 bankasından biri olan ve 1924 yılından bu yana kaliteli hizmetleri müşterileri ile buluşturan iş bankasının Dünya ve Türkiye’de milyonlarca müşterisi bulunmaktadır. Banka şubeleri, internet bankacılığı ve ATM’ler ile müşterileri ile buluşan bankanın tüm bu hizmetlerinden aynı kalitede faydalanmak mümkündür. İsteyen tüm müşterilerinin banka sicili bozuk olmamak kaydı ile nakit ihtiyaçlarını karşılayabildikleri bankada bu işlemlerde tüm kolaylıklar sağlanmaktadır. Sadece SMS ile dahi kredi çekilen bankada tüm hizmetler müşteri memnuniyeti odaklıdır. Ayrıca bankanın kullanıcıları için ihtiyaca uygun olarak tasarlayıp hizmete sunduğu kredi kartları da oldukça kullanışlıdır. İş Bankası kredi kartı kullanımının kolay ve işlevinin fazla olması nedeni ile hemen hemen tüm İş Bankası müşterilerinde İş Bankası kredi kartı bulunmaktadır.

İş Bankası Kredi Kartı

İş Bankası Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

İş Bankası kredi kartı başvurusunda bulunmak isteyen banka müşterileri için farklı seçenekler mevcuttur. Bu seçeneklerden hangisi müşterileri için daha kolay geliyorsa kart başvurularını oradan yapabilirler. İş Bankası kredi kartı başvurusu için öncelikle banka müşterisi olunması gerekir. Daha sonra müşteriler Dünya’nın 4 bir yanında bulunan banka şubelerinde bu başvuru işlemlerini yapabilirler. Ayrıca şubeye gitme ihtimali olmayan müşterilerini de düşünen İş Bankası kredi kartı başvurularını telefonlardan atılacak tek bir SMS ile kabul etmektedir. Müşterilerin internet bankacılığı ve telefon bankacılığı aracılığı ile de kısa bir işlem sonrası kredi kartı başvurularını yapmaları mümkündür.

İş Bankası Kredi Kartı

Kredi Kartı Hangi İşlemlerde Kullanılır?

Bankacılık sektöründe diğer bankalara ait farklı kredi kartları bulunmasına karşılık İş Bankası kredi kartı onlardan işlem ağının geniş olması nedeni ile ayrılmaktadır. Nakit ihtiyacı bulunan müşterilerini genellikle kredi imkanından yararlandığı İş Bankası kredi kartı ile de kullanıcılarına nakit avans çekme şansı sunarak buradan da nakit ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Ayrıca İş Bankası kredi kartı nakit avanslarında taksitli nakit avans çekme fırsatı da sunarak ödeme işlemlerini daha kolay hale getirmiştir. Dünya geneli çalışan İş Bankası kredi kartı ile Dünya genelinde alışveriş yapmak ve bu alışverişlerde puan kazanmak mümkündür. Ayrıca internet sitelerinden de alışveriş yapılan bu kartlar ile oyun ve bahis sitelerine de yatırım yapmak oldukça kolaydır.

İş Bankası Kredi Kartı

Kredi Kartı Çeşitleri Nelerdir?

Müşterilerinin ihtiyaçlarına göre kartlarını ve içeriğini tasarlayan İş Bankası kredi kartı çeşitliliği ile de dikkat çekmektedir. İş Bankası kredi kartı seçeneklerine bakıldığında ise maximum, maximiles, mastercard Gold ve maxipara kartları bulunmaktadır. Bu kartların hepsinin altı olarak bulunan ek kartları da bulunmaktadır. İş Bankası kredi kartı seçeneklerinin arasında da en çok dikkat çekeni ve kullanılanı maximum karttır. Maximum kart kullanıldığı her işlemde maxipuan kazandırarak müşterilerin bir sonraki istedikleri takdirde bu puanlar ile ücretsiz olarak yapmalarını sağlamaktadır. Kullandıkça kazandırma özelliği olan bu kart aynı zamanda müşterilerin de en fazla kullandığı kart olma özelliğine sahiptir. Diğer kartlarda ise maxipara kredi kartı limitini müşterilerin kendileri belirledikleri için bitme ihtimalleri yoktur. Maximiles kartı ise kendi içinde 18 yaşından küçükler ve büyükler arasında iki ayrı karta ayrıldığı için her yaş grubu tarafından tercih edilmektedir.

İş Bankası Kredi Kartı

Kredi Kartı Yıllık Ücretleri

Bankacılık sektöründe en fazla avantajı müşterilerine sunan banka olarak öne çıkan İş Bankası kredi kartı başvurusunda herhangi bir ücret almamaktadır. Ancak bankada bulunan kart çeşitlerinin her birinde farklı yıllık ücret uygulaması bulunmaktadır. Bu kartların yıllık ücretleri 33 TL ve 150 TL arasında değişirken bu ücretleri kartın özelliğine ve limitine göre de değişmektedir. Bu kartların yıllık ücretleri de müşteriler için çok önemlidir. Ancak İş Bankası kredi kartı kampanyalarını takip ederek bu kartlarını herhangi birine hiçbir zaman yıllık ücret ödemeden de sahip olmak mümkündür.

İş Bankası Kredi Kartı

Kredi Kartı Kampanyaları

Kredi kartlarını internet üzerinden ve elden yapılan alışverişlerde ve birçok işlemlerde kullandıran İş Bankası kredi kartı yapılan işlemlerde müşterilerine sıklıkla kampanyalar düzenlemektedir. İş bankası web adresinde ve sosyal medya hesapları aracılığı ile müşterilerin ulaşabileceği bu kampanyalar müşterileri kredi kartı kullanımına daha da fazla teşvik etmektir. İş Bankası kredi kartı kullanımlarında kampanyalarını daha çok taksitlendirme üzerinden yapmaktadır. Taksit sayısını uzatan veya ekstra indirimler yapılmasını sağlayan bankanın kredi kartları müşteri memnuniyetini arttırmaktadır. Özellikle maximum kart ile yapılan işlemlerde puan kazanılmasının yanına %20 indirime gidilmesi bu kartın kullanım sayısının artmasındaki en büyük etkenlerdendir.

İş Bankası Kredi Kartı

Kredi Kartı Yenileme

İş Bankası kredi kartı bulunan banka müşterileri kartın eskimesi, kaybolması veya kırılması gibi nedenler ile kartı yenilemeleri gerekir. Bu gibi durumlarda da müşterilerini mağdur etmeyen banka müşteri haklarını gizli tutarak yani kartı en geç 3 iş günü içinde müşterilerinin yeni kart talebi sırasında verdikleri adrese iletir. Bu olumsuz durumları yaşayan banka müşterileri öncelikle telefon bankacılığı ile müşteri hizmetlerine ulaşıp kartın durumunu anlatarak yeni kart talebinde bulunabilirler. Bunun yanı sıra İş Bankası kredi kartı yenileme taleplerini müşteriler banka şubeleri aracılığı ile de kısa bir işlem sonrası yapma şansına sahiptirler. Ayrıca müşterilerin internet bankacılığının aktif olduğu durumlarda bu hizmet ile müşteriler yeni kart talebi oluşturarak banka yetkililerine iletebilir ve yeni kartlarına sahip olabilirler.

İş Bankası Kredi Kartı

Kredi Kartı Borcumu Nereye Ödeyebilirim?

Kredi kartı kullanımında ve diğer işlemlerde müşterilerine büyük kolaylıklar sağlayan İş Bankası kredi kartı borcu sırasında da farklı seçeneklerden bu işlemi kolayca yapmaları için müşterilerine olanak sağlamaktadır. Kredi kartı borçlarının banka şubelerinde ödendiği gibi internet bankacılığından havale yöntemi ile de ödenebilir. Ayrıca Dünya’nın her köşesinde bulunan banka ATM’lerinden de kredi kartı ve şifre girilerek ATM yönlendirmeleri ile kredi kartı borcunu ödemek mümkündür.

İş Bankası Kredi Kartı

Kredi Kartı Yapılandırma

Fırsatlar bankası olarak bilinen İş Bankası kredi kartı borçlarını ödeyemeyen müşterilerine direk olumsuz yaptırımlar uygulamak yerine onlara ödeme kolaylığı sağlayarak ikinci bir fırsat tanımaktadır. Kredi kartını ödeyemeyen veya ödeme yapmakta zorlayan müşterilerin iş bankası müşteri hizmetleri ile iletişime geçerek yapılandırma talebinde bulunmaları gerekir. Yapılandırma yapabilmesi için müşterilerin banka takibine düşmemiş olması gerektiğinden dolayı müşterilerin çok geç kalmamaları gerekir. Yapılandırma yapabilmek için müşterinin son asgari tutarı yatırması gerekir. Bu tutar yatırıldıktan sonra banka yapılandırma talebini onayladığı takdir de müşteri kalan borcunu belirlenen taksitler ile daha kolay ödeme yapmaya başlayacaktır. Yapılandırma işleminin müşteriler için en büyük avantajı ise borcun üzerine faiz gelmesini engellemesidir.

Kredi Kartı Aidat Ücreti Ödememek İçin Ne Yapmalı

Kredi Kartı Kapatma

İş Bankası kredi kartı kullanımında sorun yaşayan veya başka sorunlar nedeni ile kapatma isteyen banka müşterilerine 2 seçenek sunmaktadır. İsteyen müşteriler banka şubesine giderek kredi kartını kapatmak istediğini belirten bir dilekçe doldurarak kredi kartını kapatabilir. Kredi kartını kapatmak isteyen müşteriler için bankanın sunduğu diğer seçenek ise internet bankacılığıdır. Bunun için müşterinin internet bankacılığı sahibi olması gerekir. Çünkü adına kayıtlı kartı iptal ettirebilmek için bu şarttır. Burada müşteriler kredi kartı kapattırma işlemi için bir form doldurmaları gerekir. Formun doldurulmasının ardından kart kapatma işlemi en geç 1 hafta içinde gerçekleşecektir. Kart kapatma talebi için farklı seçenekler sunan İş Bankası kredi kartı iptali için müşteriler daha hızlı olduğu için çoğunlukla internet bankacılığını tercih ederler.

Diğer bankaların kredi kartları ile ilgili bilgi almak için BURAYA TIKLAYIN!

Kredi çeşitleri, faiz oranları ve diğer bilgiler için BURAYA TIKLAYIN!

 


Yorum Yap

Yorum Yap