1. Ana Sayfa
  2. İŞ FİKİRLERİ
  3. İş Fikirleri: Balık ve Balıkçılık

İş Fikirleri: Balık ve Balıkçılık

İş Fikirleri: Balık ve Balıkçılık

Balık ve Balıkçılık

 

Çoğu işletmeyi bir arada bulunduran büyük bir sektördür. Balık ve balık ürünlerin dünya genelinde sık tüketilmesi nedeniyle balıkçılık sektörü iyi paralar kazandırmaktadır. Pazar araştırması ve fizibilite yapabiliyorsanız, balık işine girmek sakın sizi endişelendirmesin. Bu yıl Somali ile yapılan Balıkçılık ve Kültür Balık Yetiştiriciliği alanlarında anlaşmalar yapıldı. Ekonomi içinde faydalı olacak olan bu anlaşma, artık Türk balıkçılarının Somali sularında avcılık yapmalarına olanak sağlıyor. Özel şirketler Uluslararası Balıkçılık ve Denizcilik Hukuku’na uygun şekilde balıkçılık yapacaklar. Balıkçılık konusunda bazı iş fikirlerine aşağıda yer verilmiştir.

  1. Midye Yetiştiriciliği: kabuklu deniz ürünlerinden olan midye, çok sayıda kişi tarafından fazla sevilmektedir. Su ürünleri ile işe başlamak isterseniz midye size bir seçenek olabilir.
  1. Tatlı Su Karides Yetiştiriciliği: dünyanın herhangi bir yerinde tatlı su karides yetiştiriciliği işine başlayabilirsiniz. Karlı bir iş olarak söylenir ve yapıldığı bütün ülkelerde sanayiye dönüşmüş durumdadır. En sağlıklı gıdalar arasında yer alması, tüketicilerinin de artmasına neden olmuştur.
  1. İstiridye Yetiştiriciliği: özellikle deniz kıyıların da ve nehir kıyılarında yetiştirilir. Sağlığa olan faydaları nedeniyle çok aranan ürünler arasındadır.
  1. Süs Balıkları ve Akvaryum Canlıları Yetiştiriciliği: akvaryumda görülen balıklar akla gelmektedir. Hedef pazarınız akvaryum tasarım ve satımında bulunan kişi ve işletmeler olacaktır. Su kaplumbağası, Japon balıkları, vatoz gibi birçok çeşitleri bulunur.

Sonuç olarak

Bunlar yetiştiricilik ile ilgili sadece birkaç örnektir. Bu sayıyı dilediğiniz gibi arttırabilir farklı seçenek balıkları yetiştirebilirsiniz. Bunlar haricinde yapabileceğiniz işler arasında balıkçılık kulübü açabilirsiniz. İnternet çağında yaşamamız nedeniyle bloğunuzda balıklar ve balıkçılık yazıları yazabilir, geniş kitlelere ulaşabilirsiniz. Blogculuk işinde iyi paralar kazanabilirsiniz.

Balık belgeseli çekip, televizyon kanallarına satın. Bu konuda yapacağınız şey balıklar ile ilgilenmek ve su altında film çekimi nasıl yapılır öğrenmek. Balık ilaçları ve besin maddeleri üretim ve satışını yapabilirsiniz. Balık yetiştiren kişiler canlılarının sağlıklı yaşaması için bu ürünlere ihtiyaç duyarlar. Balık restorandı açarak taze balıkları müşterilere satabilirsiniz. Karlı bir iştir, doğru yerde açmanız dahilinde müşteri sayınız yüksek olacaktır. Eğer restorandın arazisi büyük ise, aynı zamanda balık yetiştiriciliği de yapma fırsatınız olur.


Yorum Yap

Yorum Yap