1. Ana Sayfa
  2. İŞ FİKİRLERİ
  3. İş Fikirleri: Çeşitli para kazanma yöntemleri

İş Fikirleri: Çeşitli para kazanma yöntemleri

İş Fikirleri: Çeşitli para kazanma yöntemleri

İş Fikirleri: Çeşitli para kazanma yöntemleri

Para kazanmaya başlamadan önce yapacağınız işi iyice düşünmelisiniz. Seçmiş olduğunuz işi sevmeniz para kazanmanızdan daha önemlidir. Farklı iş alanlarında çeşitli paralar kazanabilirsiniz. Para kazanmanın çeşitli yolları şunlardır:

  • İnternette Para Kazanmak: Teknoloji hayatımızın bir parçası haline geldi. Dolayısıyla internette para kazanmak çok popüler ve gelecek yılların da işidir. Webmaster ortaklığı ile para kazanabilirsiniz. Webmaster, web teknolojileri ile ilgilenen, üreten, uygulamaları geliştiren kişilere denilir. Web piyasasında fiyatlar karışıktır. Mesela 100 TL’ye de web sitesi yapan bulabilir, 100.000 TL’ye de yapan bulabilirsiniz. Bu piyasa ortalama olarak 200 ile 2500 TL arasında fiyat aralığı bulunuyor. Bir webmaster bulup onlara iş getirebilirsiniz. Müşterilerinize internetten para kazandıracağınız şeklinde yaklaşın. Sizlere olan ilgileri artacaktır. Bu işi yapabilmek için neredeyse bir webmaster kadar bilgi sahibi olmalısınız. En azından bu alanda kullanılan terimleri bilmelisiniz.
  • Blog ile Para Kazanmak: Blog açarak para kazanmak için fazla sabırlı olmanız ve sürekli takip etmeniz gerekir. Bu konuda para kazanan çoğu kişi, kısa zamanda pes edebilmektedir. Bu alanda detaylar çok fazladır. Yeter ki zaman ayırabilin. Yapabileceğiniz iş fikirleri:
  1. Bisiklet hayranlarına özel bir blog açın. Bloğunuzda bisiklet haberleri, yarışmaları, modelleri ile ilgili alanlara girin. Burada dikkat etmeniz gereken reklam verenlere bloğunuzu tanıtın. Aksi halde yeteri kadar para kazanamazsınız. Reklam alacağınız şirketler bisiklet ile ilgili olmalıdır.
  2. Yerel magazin bloğu açabilirsiniz. Haber siteleri çok fazla olduğundan tanıtım blogları da size kazandırabilir. İçeriği bol, kaliteli, yerel olursa daha çok reklam alırsınız.

Web İşleri ile Para Kazanmak

-Mail okuyarak, anket doldurarak ve reklam izleyerek

-Blog ya da web sitelerinde içerik yazarak

-Toplu mail ile izinli pazarlama yaparak

-Dosya indirme sitelerinden paralar kazanabilmek mümkündür.

Yemek Sektöründe Para Kazanmak

Türkiye’de en fazla lahmacun, döner, simit satmak gibi işler olur. Bu sektörde sayıları çok olmasından dolayı alternatif olan evlerde fazla yapılmayan yemekleri yapabilirsiniz. Mesela, donut, muffin gibi. Fırın ve kantinlerde bu ürünleri satmanız mümkün.


Yorum Yap

Yorum Yap