1. Ana Sayfa
  2. İŞ FİKİRLERİ
  3. İş Fikirleri: Düğün Salonu Açmak

İş Fikirleri: Düğün Salonu Açmak

İş Fikirleri: Düğün Salonu Açmak

Düğün Salonu Açmak

İlk olarak düğün salonunu açacağınız ilçenin ARGE çalışmasını ayrıntılı olarak yapmalısınız. Çünkü çevresinde çok fazla düğün salonunun olması nedeni ile işlerinizin bir müddet sonra durgunlaşmasına sebep olabilir. Dolayısıyla iyi bir alan araştırması yapmak size fayda sağlar. Düğün salonunun iç mekanın lavabo kapasitesi, mutfak, gelin odası, mescit gibi alanlarını ayrıntılı olarak inceleyin. Mekânın sahibi siz değilseniz kira ve işletme giderlerini iyice hesaplayın.

İşletme Giderlerine Dikkat Edin

Gerekli olan bütün hesaplamaları yaptıktan sonra, düğün salonuna müşteri çekebilmek için reklam yapmanız çok önemlidir. Düğün salonunuzda evlenecek olan çiftlerin isteklerini ön plana almanız gerekir. Düğün organizasyonu yapan firmalar ile anlaşmalar yaparak müşteri potansiyelinizi arttırabilirsiniz. Düğün sektöründe gelen müşterilerin, başka bir müşteriyi de beraberinde getirmesi sık rastlanan bir durumdur. Mesela düğün salonunuzda düğün yapan çiftin yaklaşık 400 misafiri gelse, en az 100 ailenin salonunuzu görmesi demek. Müşteri memnuniyeti en etkili reklam yöntemlerinin başında gelir. Bu yüzden müşteri memnuniyeti ilk hedefiniz olsun.

Düğün salonu açmaya karar verdiğinizde açık mekân mı yoksa kapalı mekân mı olacağına karar verin. Son dönemlerde yeni açılan düğün salonları genellikle açık mekân konsepti üzerinedir. Şunu da göz ardı etmemeniz gerekir, açık mekanlarda yalnızca yaz mevsiminde iş yaparsınız. Açık hava düğün salonu açma gibi bir niyetiniz varsa, kış şartlarına uygun hale de getirmeniz gerekir. Çünkü yaz aylarında beklenmedik yağmur yağabileceği içim tedbir almanız size fayda sağlar.

Düğün Salonu Açmanın Maliyeti nedir?

Bu konu için tam bir fiyat söylemek mümkün değildir. Fakat ortalama olarak 100.000 ile 800.000 TL arasında değişiklik gösterir. Fiyatlar sizin iş yerinizin büyüklüğüne, kişisel zevklerinize, dekorasyona tercihlerinize göre değişir. Düğün salonunuzda plastik sandalye ile masa da olabilir ya da lüks sandalye, masa da olabilir.  Tamamen sizin maliyetinize göre fiyatlar değişiklik gösteriyor. Dolayısıyla tam bir fiyat vermek yanlıştır.

Düğün salonu açmak isteyen girişimciler, konuyla ilgili olarak detaylı bilgileri belediyelerden edinebilirler. Belediyenin bu konu ile alakalı şartlarını inceleyip, yerine getirdiğiniz takdirde gerekli olan izinleri almanız kolaylaşır. Mekanınızı içkili ya da içkisiz olarak açmak istediğinizde gerekli detayları belediyeler size sağlıyor. Açacağınız düğün salonunda evlenmek isteyen çiftlere farklı sürprizler hazırlayarak, bu özel günlerini unutulmaz bir hal almasını sağlayabilirsiniz.


Yorum Yap

Yorum Yap