1. Ana Sayfa
 2. EK GELİR
 3. İş Fikirleri: Evde Butik Sabun Yapma Fikri

İş Fikirleri: Evde Butik Sabun Yapma Fikri

İş Fikirleri: Evde Butik Sabun Yapma Fikri

Evde Butik Sabun Yapma Fikri

Sabun yapımı son zamanlarda para kazanma yöntemleri arasında çok popülerdir. Evinizin mutfağında fikirlerinizi de ekleyerek yapacağınız dekoratif sabunlar ile ek gelir elde edebilirsiniz. Herkesin butik sabun denildiği zaman ilk aklına gelen kostik, çiçek yağı, zeytinyağıdır. Bütün kademelerini kendinizin yöneteceği butik sabun yapımında da bazı zorluklar bulunur. Çünkü malzeme ölçeklerini tam olarak ayarlayamaz iseniz, sonuç sizde üzüntü yaratabilir. Bu yüzden bu işe yeni başlayanlar için daha kolay bir yöntemden bahsedeceğiz.

Kendi evinizde yaptığınız sabunlardan ek gelir sağlamak istiyorsanız ilk olarak dekoratif olmasına dikkat edin. Genellikle butik sabunlar kullanılmak için alınmaz, güzel kokuları ve görüntüsü ile de müşterilerin dikkatini çeker. Son dönemde çok meşhur olan bu butik sabunları yapmak için hangi malzemeler gerekir? Bunun için önceliğiniz çeşitli, farklı ve enteresan silikon kalıplara sahip olmanız gerekir. Yapmış olduğunuz sabunları, diğer sabunlardan ayırt edilmesi için size gereken şey farklı silikon kalıplar oluyor. Bunun için gereken malzemeler şu şekildedir;

Evde Butik Sabun Yapma Fikri

 • Sabun Boyası

Toz, jel ve sıvı şeklinde satışı yapılıyor.

 • Sabun Bazı

Bulunduğunuz yerden temin edebilirsiniz eğer yakın çevrenizde yoksa, internetten satın alabilirsiniz. Yaklaşık olarak 1 kilo sabun bazının fiyatı 20 TL civarındadır.

 • Silikon Kalıp

Bu işte en önemli malzemedir. Nedeni ise yapacağınız sabunların görüntüsünü ve çekiciliğini arttırır.

 • Esans

Seçenek olarak çok fazla ürün bulunur. Fakat burada önemli olan hangi renk sabun boyası kullanmak istiyorsanız, ona göre bir koku seçmeniz gerekir. Mesela sarı renk bir sabun için limon kokusu kullanmak gibi.

Evde Butik Sabun Yapma Fikri

Butik Sabun Nasıl Yapılır?

Sabun bazını az bir ısıda yavaş yavaş eriterek işe başlayın. Bu yöntemi benmari usulü ile de yapmanız mümkün ve bir başka yöntem de mikrodalga fırın kullanmak.  60 derecede sabun bazı eriyor bu yüzden çok sıcak yapmayın. Erime işlemi bittikten sonra sabun boyası ilave edin, bunun için birkaç damla yeterli olur. Yavaş yavaş damlatın hepsini bir defada değil, istenilen sonuca varıldığında damlatmayı durdurun.

Daha sonra esans ile dilediğiniz kokuyu ekleyin. Ardından sabunu silikon kalıplara boşaltın. Bu sırada köpürme meydana gelirse, üzerine biraz alkol ekleyerek bunu engelleyebilirsiniz. Kalıpların derinlik ve büyüklüğüne oranla en fazla 30 dakika sonra donması gerçekleşir. İşlem sona erdi artık sabunları satacağınız müşteriler bulmaya başlayın. Bunun için internetten de faydalanmayı unutmayın.

Evde ek gelir kazanabileceğiniz diğer iş türleri için TIKLAYIN!


Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (7)

 1. işkurun eğitiminde öğrenmiştim bunu fakat satış ile alakalı bir bilgim yok. ilgilenenler bana ulaşabilir

 2. 4 ay önce

  Butik sabun yapma olayı zor gibi gözükebiliyor ama gerçekten de çok basit. Tüm hanımlara tavsiye ederim.

 3. Güzel bir yazı dizisi olmuş. Burayı okuduktan sonra internette videolarını izledim. Çok güzel bir şey

 4. 2 senedir butik sabun yapıp satıyorum. Kendimce bir çevrede oluşturdum. Kazancı da Allah’a bin şükür çok iyi.

 5. Bunların zaten kalıpları var. Gözünüzde çok büyütmeyin. Bende yapıyorum ama satmayı hiç düşünmemiştim.

 6. Çok güzel ve ufuk açan bir yazı olmuş. Bakalım bende ek gelir arayacak bir iş arıyordum. bunu yapabilirim.

 7. Bunu kim yazdıysa gerçekten tebrik ediyorum. 40 yıl düşünsem aklıma gelmezdi böyle bir iş yapmak.