1. Ana Sayfa
  2. İŞ FİKİRLERİ
  3. İş Fikirleri-Girişimcilik

İş Fikirleri-Girişimcilik

İş Fikirleri-Girişimcilik

İş Fikirleri-Girişimcilik

Bulunduğunuz sektör sizleri rakamsal olarak tatmin etmiyor olabilir ya da farklı bir bakış açısı ile yaklaşacak olursak, elde ettiğiniz kazancın yüksek rakamlara ulaşması da yine farklı sektörlere yönelmenize yardımcı olacak ve ufkunuzu genişletecektir. Özetle, elinizde güçlü bir sermaye varsa kapılar her şekilde açılıyor ve doğru bir tercih ile birlikte elinizdeki rakamı arttırabiliyorsunuz. Peki iş fikirleri-girişimcilik başlığı altında sizinle paylaşacağımız sektörler ya da meslek kolları bu konuda neler vaat ediyor? Dilerseniz hep birlikte göz atalım ve yeni dönemde neler yapabileceğinize de birlikte bakalım.

Korku Evi Açmak

İlk duyduğunuzda bunun mantıksız ya da gelir getirmeyecek olan bir fikir olduğunu düşünebilirsiniz ancak sosyal medyada yapılan paylaşımları incelerseniz ve yine internet ortamındaki yorumlara göz atarsanız bu sektörün ne kadar değerli olduğunu ve insanların bu tür evlere ne kadar çok ilgi gösterdiğini sizler de göreceksiniz. Yeni dönemin popüler iş kollarından bir tanesi olan korku evi, özellikle küçük şehirlerde çok daha fazla ilgi görüyor. Etkinlik alanlarının az olması, insanları bu tür ilginç şeylere yönlendiriyor ve kısa süre içerisinde geniş kitlelere ulaşabiliyorsunuz. Korku evi ve evden kaçış oyunu için küçük şehirler önceliğiniz olmalıdır ve ilk adımı attıktan sonra işletmenizi büyütmeniz çok daha kolay olacaktır.

İş Fikirleri-Girişimcilik

Solucan Gübresi Üretimi

İş fikirleri-girişimcilik başlığı atında birçok kaynakta karşınıza çıkacak olan meslek kollarından bir tanesini sizinle paylaşıyoruz… Solucan gübresi üretimi de yine son dönemde popüler hale gelen mesleklerden bir tanesidir. Her ne kadar zahmetli bir iş gibi görünse de elde edeceğiniz rakamlar sizleri fazlasıyla tatmin edecektir. Kırmızı Kaliforniya Solucanı, sık sık duyduğumuz türlerden biri ve gübre üretimi için ihtiyacınız olan canlıdır. Büyük bir üretim tesisine ve gerçekten güçlü bir sermayeye ihtiyacınız var. Solucan sayısının 3 aylık periyotlarla ikiye katlandığını da belirtmek istiyoruz ve üreme hızının yüksek olması da gübre miktarını yine kısa süre içerisinde arttıracaktır. Karlı iş fikirlerinden bir tanesi olduğunu söyleyebiliriz ve ülkemizde bu işi yapan insanların sayısı da her geçen gün biraz daha artıyor.

Yarasa Gübresi Üretimi ve Satışı

İş fikirleri-girişimcilik listesinde ilginç bir başlığa daha imza atmak istiyoruz. Yarasa gübresi üretimi ve satışı, ilk duyduğunuzda sizlere de garip gelebilir ve hatta aklınıza yatmayabilir ancak bu tür gizli kalmış iş kollarının ne kadar değerli olduğunu öğrenmeniz gerekiyor. Yarasa gübre üretim tesislerinin sayısı her geçen gün artıyor ve yalnızca ülkemiz için değil, birçok Avrupa ülkesi için de değerli bir gübre olduğunu söyleyebiliriz. Ülke içi satışın yanı sıra ihraç edebilir ve kazancınızı kısa sürede katlayabilirsiniz. Üretim tesisi açmak elbette maliyetli ancak kar oranı ve getirisine baktığınızda emin olun bu rakamlar sizi çok fazla üzmeyecektir.

İş Fikirleri-Girişimcilik

Catering

Her dönem popüler olan iş fikirlerinden bir tanesi ile karşınızdayız. Öncelikli olarak küçük dükkanlara yemek hizmeti sunarak adımlarınızı atabilir ve sonrasında yemek kalitenizin ve personel sayınızın artması ile birlikte daha büyük işletmelere de ulaşma fırsatı elde edeceksiniz. Dilerseniz düğün, sünnet, davet, toplantı ve benzeri organizasyonları da değerlendirebilirsiniz ve bu sayede reklamınızı organik olarak yapmanız da mümkün hale gelecektir. Catering firmalarının sayısı çok fazla ve bu sektörde inanılmaz bir rekabet ortamı söz konusu. İşinizi iyi yaptığınız takdirde ve iletişim konusunda problemler yaşamadığınızda emin olun kısa süre içerisinde büyüme kaydedecek ve adınızı daha fazla işletmeye duyurmuş olacaksınız. Elinizdeki sermayeye bağlı olarak atacağınız ilk adım da önem kazanıyor.


Yorum Yap

Yorum Yap