İş Fikirleri: Günlük Daire Kiralama

İş Fikirleri: Günlük Daire Kiralama

Günlük Daire Kiralama

İlk olarak bu işi yapabilmek için hali hazırda elinizin altında eşyalı bir daire olması gerekir. Şayet eşyalı daireniz bulunmuyorsa, böyle işlemlere yardımcı olan ev sahipleri ve emlakçılardan ev kiralamanız şarttır. Başlarda fazla daire kiralamak gereksiz masraftır. Fakat elinizde en az 3 daire bulunması gerekir. Müşteriler alternatiflere bayılır ama fazla da kafa karıştırıcı olmamalıdır. Ev sorununu hallettikten sonra müşteri edinebilmek için internet sitesi kurmanız gerekir. Ayrıca yalnızca internet sitesi açmak da bir işe yaramıyor. Açtığınız sitenin tasarımı da bir o kadar güzel olmalı ve ne kadar hızlı açılırsa açılsın müşteri olmazsa hiçbir şey sağlamaz. Dolayısıyla internet sitenize reklam ya da SEO yani arama motoru optimizasyonu yaptırmanız şart olabilir.

 

Hedef Kitleye Nasıl Ulaşırız?

Mesela günlük daire kiralamak istediğiniz bölge Antalya’nın Alanya ilçesi olduğunu varsayalım. Çok avantaj sağlayan bir bölge çünkü yazlık bölge olması sizin için önemlidir. Günlük daire kiralayacak kişiler internette arama motorlarına Alanya günlük daire ya da Alanya kiralık eşyalı daire gibi cümlelerdir. Dilerseniz bu kelimelerin sayısını arttırmanız mümkün. Google Adwors reklam servisini seçerek reklam yapmanız ya da SEO işlemi yaptırarak ilk sıralara çıkmanız gerekiyor. Ayrıca Adwors reklam vermeyi bıraktığınız anda size müşteri sağlamaz. Ama SEO işlemi uzun vadede ve kalıcı çözüm arıyorsanız çok uygundur.

İnternet sitesi için dikkat etmeniz geren bazı noktalar bulunuyor. Mesela mavi renk güven oluşmasını sağlar ve tatil isteklerini arttırır. Bunlar küçük ayrıntılar olarak kabul edilir asıl dikkat etmeniz gereken sitenizin anahtar kelimelerinde arama motorunda ilk sıralarda olmasıdır.

İş Fikirleri: Günlük Daire Kiralama

Günlük Daire Kiralamada Vergi

 • Kısa dönem kiraya vermek sebebi ile kiralamış olduğunuz daireler için kira stopaj vergisi ödemeniz gerekir.
 • Home ofis olarak işinizi evinizden de takibini yapabilirsiniz.
 • Vergi dairesine Bağ-kur bildiriminizi yapmalısınız.
 • Kaşe ve fatura basımı yapmanız şarttır.
 • Adresinize vergi memuru tarafından yoklama yapılır.
 • Vergi dairesine başvuru
 • İş ile defter takibinin yapılması için muhasebeci belirlenmesi
BUNU DA OKUDUNUZ MU?  Özel Kreş Açmak

 

Günlük Daire Kiralamak Yasal Mı?

İçişleri Bakanı, kiralık daire genelgesinin birkaç gün içerisinde valiliklere gönderileceğinin altını çizdi. Bu genelgede yer alan bazı şartlar şunlardır;

 

 1. Ana şart günlük daire yaptığınız binada, kat sakinlerinin oy birliği ile iznini almanız şarttır. 1 kişi bile bunu kabul etmediği takdirde ruhsat almanız mümkün değildir.
 2. Sektörün oluşturmuş olduğu kayıt dışı ekonomi ile devletin uğramış olduğu maddi zararlardır. Bu işi yapan herkes kaydını yaptırmalı ve yaptırmayanlara da büyük cezalar uygulanır.
 3. Günlük dairelerin hijyen durumu ile evlerde temizliği yapan kişilerin sağlık durumu denetlenecek.
 4. En önemli konulardan biri olan kimlik bildirme kanununa uyum gösterilecek. Maliyeye kaydını yaptırıp, daireyi her kime ya da kimlere veriyor iseniz, kimlik kaydını yapmanız zorunludur.

 

 

 

 

 

 

 

İş Fikirleri: Günlük Daire Kiralama

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ