1. Ana Sayfa
 2. İŞ FİKİRLERİ
 3. İş Fikirleri: Hamburgerci Dükkanı Açmak

İş Fikirleri: Hamburgerci Dükkanı Açmak

İş Fikirleri: Hamburgerci Dükkanı Açmak

Hamburgerci Dükkanı Açmak

Fast food ürünlerinin tüketimi, tüm dünyada her geçen gün artarak hızla devam ediyor. Artık insanlar kendi kültürlerinin yiyeceklerinden hızla uzaklaşarak fast food yemek zincirlerini tercih ediyorlar. Çünkü insanların iş yoğunluğu sebebi ile yemek yapmak için fazla vakitleri bulunmuyor. Burada bir sorun ortaya çıkıyor ve büyük fast food zincirleri ürün sunma konusunda yetersiz kalıyorlar. İşte tam da bu esnada fazla talebi karşılayabilmek için ‘’hamburgerciler’’ giriyor.

İşyerini açmak için tek yapmanız gereken bir dükkân kiralamak ya da satın almak. İş yeri açma ruhsatı, gerekli belgeler, iş yeri için gerekli olan pişirme ekipmanlarının yerleştirilmesini sağlamak. İş yerini açmak için gereken belgeler şu şekildedir;

 • Vergi dairesinin arz ettiği belgeler
 • BAĞ-KUR’un istediği belgeler
 • Esnaf ve sanatkâr sicil müdürlüğünün istemiş olduğu evraklar
 • İlgili belediyeden istenen belgeler
 • İş ile ilgili konuda meslek odasının talep ettiği belgeler

Bütün bu belirtilen belgeler için uygun olan kurumlara başvuru yapmanız ve güncel bilgiler almanız gerekir.

Hamburgerci Dükkânı Açmak için Püf Noktalar

 1. Hamburgerinizde Yerel Kültürünüzden Parçalar Olmalı

Mesela her yörenin kendine özgü turşusu, acı biberi, bölgede yetişen sebzeler, Türk usulü köfte gibi ürünler bulundurun. Açıkçası o bölgede yaşayan insanların damak tadına uygun hamburgerler yapın.

 1. Müşterilerinize Hijyen Konusunda Garanti Verin

Hijyen her şeyden önce gelmelidir çünkü, söz konusu yemek olunca insanlar bu konuda hassas davranırlar. Bunun için iş yerinizin önüne, sağlık kuruluşlarının güvencesini gösteren belgeler asmak size avantaj sağlar. Dahası iş yerinizin ortam ve havası ne kadar iyi olursa müşterilerinizin temiz olduğunu anlamalarına faydası olur.

 1. Dükkanda Hamburger Haricinde Ürünler de Olmalı

Ürünlerin neler olması gerektiğini, müşteri isteklerine göre belirleyebilirsiniz. Misafirlerinizin talepleri doğrultusunda menünüze alkollü veya alkolsüz içecekleri, soğuk meşrubatları daima hazır halde bulundurmalısınız. Ayrıca tatlı stoku yapmanız da gerekir.

 1. En İyisini Yaptığınızı İddia Edin

İş hayatında eğer zirveyi hedeflemez iseniz, fazla kazanmanız mümkün olmayabilir. Planlarınız her zaman en üst seviyede ve en iyisi olmak olmalıdır. Hamburgerci piyasasında çok fazla rakibiniz bulunuyor ve sizi aşağı çekmeye çalışan çok olacaktır.

 1. Fiyat Konusunda Gerçekçi Olun

Çevremizde bulunan çoğu fast food işletmesi aynı hataya düşüyor. Düşünceleri hep aynı fiyat konusunda orta yol olmadığıdır. Ancak bir hamburgerin fiyatı 5 TL ya da 30 TL olmak gibi bir zorunluluğu yoktur. Fiyatı mesela orta olarak 10 ile 20 arasında olursa ne çok yukarı ne de çok aşağı olmuş olur. Her zaman ortada olması müşteri kazanmanıza neden olur.


Yorum Yap

Yorum Yap