1. Ana Sayfa
 2. İŞ FİKİRLERİ
 3. İş Fikirleri: İnovasyon Çılgınlığı

İş Fikirleri: İnovasyon Çılgınlığı

İş Fikirleri: İnovasyon Çılgınlığı

İnovasyon Çılgınlığı

 

Springwise. com’un bütün dünyadan toparladığı 67 tane yenilikçi iş fikrinden bazıları:

 • Seattle kentinde bulunan Sorrento Hotel, misafirlerine gece sohbetleri organize ediyor. Yazar, sanatçı,şefler gibi kişiler gece yarısı sempozyumlarında otel misafirlerine kültürel bilgi ve eğlence kazandırıyor.
 • İspanya’nın 11 şehrinde 40 restoran ile birlikte faaliyetlerde bulunan Fresc Co, bağımlıları için 2 restoranında günde 2 saatlik ücret talep etmeden İngilizce dersi veriyor. İngilizce dersleri genelde günlük konuşma ve iş İngilizcesi üzerine çalışılıyor.
 • Bisiklet üreticisi Calfee Design, müşterilerine elektronik ortam üzerinden karbon fiber ve bambu gövdeli tasarladığı bisikletleri takdim ediyor. Dayanıklı ve hafif olması karbon fibere seçenek olarak kullanılıyor. Gana’da yerel zanaatkarlar aracılığı ile yapılıyor. Gövdesi Gana’da 150 dolara mal edilen bir bisiklet, 2.800 ile 3200 dolar arasında satışı yapılıyor.
 • Amerika’da şubat ayından bu yana kullanılan Choose Change ATM, her işlem yaptığınız taktirde sizden 1 dolar seçmiş olduğunuz bir hayır kurumuna bağışlıyor. Bu ATM’leri işleten firma kesilen ücretlerin iyi bir yere gittiğinden emin olabilirsiniz diyor.
 • Amerika Oregon’da bulunan SoupCycle isimli firma, yerel çiftçilerin ürünleri ile yaptığı organik çorbayı, abone müşterilerine her hafta bisiklet ile dağıtım yapıyor.
 • New York’ta 3Floz isimli firma seyahat için 100 mililitrelik küçük kutularda lüks kişisel bakım ürünleri sunmaktadır.
 • Kuzey İspanya’da 3 mağaza ile faaliyette olan şarküteri zinciri Izarzugaza, Mundaka şehrinde bulunan mağazasının önüne 7/24 servis yapacak et ürünleri otomatı koydu.
 • Amerika’da GotryitOn isimli site, kıyafet konusunda kararsız kalanları online destek almasına yardım ediyor. Kıyafetinizi giyip fotoğraflarını çekiyorsunuz, hangi nedenle bu kıyafeti giydiğinizi belirtiyorsunuz ve bu siteye resminizi gönderiyorsunuz. Kullanıcılar giy y da giyme diye oy kullanıyorlar.
 • Hollandalı Peer+ adlı firma geliştirmiş olduğu özel pencere, cam ve cepheleri güneş enerji paneline dönüştürebiliyor. Sağlanan enerji hava kararınca bina içinde ışık olarak kullanılmaktadır.
 • İngiltere’de kişisel enerji üretim birimleri satışını yapan Gotwing isimli firma, içinde meydana gelen ısı ile cep telefonu şarj eden lastik çizmeler satışı yapıyor. Festivallere katılan kişiler için yapılan ürün, ısı enerjisini elektriğe çevirebiliyor.

 

 


Yorum Yap

Yorum Yap