İş Fikirleri: Kahvaltı Salonu Açmak

Kahvaltı Salonu Açmak

 

Kahvaltı salonu açmak birçok iş kurmak isteyenlerin aklından geçen bir düşüncedir. Tabi ki iş yerinizin işletmeciliğinde başarılı olmak istiyorsanız izlemeniz gereken bazı noktalar bulunuyor. Sizce kahvaltı salonu açmak iyi bir fikir mi? Çünkü gıda sektörü ağır bir iştir ve eğlenceli gibi gözükse bile, disiplin ile çalışmayı gerektirmektedir. Gıda sektöründe zamanında doğru malı dükkâna getirilmesini sağlamak ve tedarik işi çok büyük önem arz eder. Dikkat etmeniz gereken hususlar şöyledir;

 

Dükkânın Konseptine doğru karar verin: örneğin nasıl bir konsept ile ürünleriniz sergilemeyi düşünüyorsunuz. Ürünleriniz ambalajından dükkânda duruşuna kadar bir bütün oluşturmalı. Birçok kişiler bayilik sistemi ile alakadar olur. Böylece bu süre zarfında dekorasyon yükünüzü en aza indirmiş olabilirsiniz. Çünkü oturmuş olan sistem ile devam etmektesinizdir.

Dükkân için Yer Seçimi Yapın: iş yerinizi nerede açacağınıza karar verin. Özellikle işlek caddelerde ve trafiği yoğun lan bölgelerde açmanız önem teşkil eder. Dolayısıyla bu süreçte ürünü hemen alıp çıkmak gibi hızlı alışveriş konseptinde olacaksınız. Yaya trafiğinin yoğun olduğu yerler cironuzun yüksek olmasını sağlar. Bu süreçte kira bedelini iyi araştırmalı ve kiralayacağınız dükkân, senelik cironuz ile orantılı olmalıdır.

 

İş Planınızı Hazırlayın: bankalar ile görüşmelerinizi ayarlarken diğer taraftan da iş planınızı mutlaka oluşturmalısınız. İş planı iş yerinizin nasıl kazanç sağlayacağını gösterir. Böylece kredi verecek olan kişiye, işinizin ne kadar ciddiye aldığınızı kanıtlamış olabilirsiniz. Dahası bankanın sizden talep ettiği şahsi gelir hesabı, vergi beyannamesi gibi gereken bütün evrakları bankaya mutlaka ulaştırın.

 

İşletmenize İsim Bulun: eğer ki isim hakkı alabiliyorsanız, zaten işiniz kolaydır. Fakat isim hakkı almıyorsanız uygun bir isim bulmanız gerekir. İsim bulmada ilk adımınız müşterinizin akılda kalan bir isim olmasına özen gösterin. Bulduğunuz ismin başkası tarafından alınıp alınmadığına dikkat edin. Çünkü daha sonrasında yasal süreçler ile uğraşmak zorunda kalmazsınız.

Kahvaltı salonu açmak için yukarıda yer alan prosedürleri eksiksiz yerine yerin getirmeniz gerekiyor. Diğer türlü işinizi düzgün bir şekilde yapmamış olursunuz ve sonuç olarak girişiminiz üzücü bir şekilde sonuçlanır.

Kahvaltı Salonu Açmak için Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

  • Kahvaltı salonunuzu geçlerin ve öğrencilerin bulunduğu yerlerin yakınına açmanız size fayda sağlar. Çünkü öğrenciler kahvaltı hazırlama zahmeti çekmeyecekleri için iş yerinize gelecektir.

 

  • İş yerinizin rahat, konforlu ve kaliteli dizayn etmelisiniz. Çünkü müşterileriniz kalite ve konfor bekledikleri için buna ayrı bir özen göstermelisiniz.

 

  • Kahvaltı menünüzde bulunan ürünlerin bol çeşitli olmasına özen gösterin. İnsanlar kahvaltıda fazla yemek yemezler ancak çeşit ararlar. Dolayısıyla ne kadar çok çeşit o kadar iyi olur. Bu yüzden menünüze kaliteli ürünler olmasına dikkat edin.

 

Kahvaltı Salonu Açmak Karlı mı?

 

Örneğin siz kahvaltı salonunuzu Eskişehir merkezinde kahvaltıcılar sokağına açarsanız, kazanmanız için çok çaba göstermeniz gerekir. Ancak böyle durumda dahi para kazanmayı düşünüyorsanız, kaliteli hizmet vermekten asla kaçınmayın.

 

 

 

 

 

 

1 yorum
  1. umiqoolo diyor

    Elinize sağlık gayet güzel bir yazı olmuş

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.