1. Ana Sayfa
  2. İŞ FİKİRLERİ
  3. İş Fikirleri: Koltuk Yıkama

İş Fikirleri: Koltuk Yıkama

İş Fikirleri: Koltuk Yıkama

İş Fikirleri: Koltuk Yıkama

Niye koltuk yıkama diye soracak olursanız, temizlik şirketleri genel olarak çok çeşitli alternatifleri olmakla beraber yalnızca koltuk yıkama ile ilgili bir iş alanını da seçebilirsiniz. Bu iş için gereken ayrıntıları işi gerçekleştiren firmalardan, koltuk üreticilerin yıkama talimatlarından ve internetten detaylı olarak öğrenme şansınız bulunmaktadır. Genellikle koltuk yıkamak için halı yıkayan süpürgeler kullanılmakta. Fakat sadece koltuk yıkayan süpürgede bulunmaktadır.

İlgili İş Alanları Evler

Günümüzde çiftlerin genelde ikisi birden çalışması nedeniyle sizlere iyi bir müşteri olurlar.

Bürolar: her çeşit bürolarda bu işi yapabilmek mümkündür. Özellikle sağlık sektörü dişçi, psikolog, jinekolog gibi yerlerde insanlar toplu alanları sık kullanır. Piyasa fiyatı temizlenecek alana ve şirketlere göre farklılık gösterebilir. Maliyeti ise sadece sizin işçiliğiniz olmaktadır. Dolayısıyla kar oranı yüksek bir iştir. Ek iş yapmak için iş fikirleri düşünenler için cumartesi ve pazar günleri iş alabilirseniz, hafta sonu olması nedeniyle iyi ücretler kazanabilirsiniz. Kazanacağınız bu para ev ekonominizde kira, yiyecek gibi harcamalarınıza yardımcıdır. Sadece bu işi yapmak isteyenler de pazarlama konusuna daha fazla ağırlık vermelidirler. İşi müşteriye tanıtırken hijyen konusuna dikkat çekmelisiniz. Mesela ilk 3 ay içinde 10 müşteri bulsanız fiyat olarak 50 TL deseniz 500 TL yapar. Sonrasında bastıracağınız çeşitli el ilanları sayesinde müşteri sayınızı 40’a ya da daha fazlasına 6 ay gibi bir sürede çıkarabilirsiniz. 50 müşteri 50*50=2500 TL demektir. Bu da kendi Bağ Kur ve şirketinizi oluşturmanız için fırsat olur.

Dikkat Edilmesi Gerekli Bilgiler

  1. Müşterinin ayağınıza gelmesini beklemeyin, siz onu bulun.
  2. Her zaman kaliteye önem verin.
  3. Sözünüzün arkasında durun, zamanında iyi bir hizmet vermeye özen gösterin.
  4. İşi yaparken işinize uygun bir kıyafet kullanın.
  5. Tanıtımlarınızı yapın.
  6. Referans gösterin.
  7. İşinizin sosyal medyada reklamını yapın.

Mevcut Müşterilere Daha Fazla Hizmet Sağlamak

Yeni müşteri bulmak ya da mevcut müşterilerinize kendinizi hatırlatmak amacıyla internetin gücünü kullanın. İleteceğiniz doru bir mesaj sizin en iyi reklamınız olur. Ürünlerinizi müşterilere satmaya çalışın. Mesela bir temizlik ürününü kullanan müşterinize bununla birlikte başka ürünü de kullanır ise daha iyi sonuçlar vereceğini söyleyin. İkna kabiliyetiniz yüksek olmalı gerekirse arada hediyeler verin. Müşterilere özel ürün ve ödeme paketleri oluşturun.


Yorum Yap

Yorum Yap