İş Fikirleri: Reklamcılık

İş Fikirleri: Reklamcılık

Reklamcılık ile İlgili İş Fikirleri

İş Fikirleri: Reklamcılık

 • Reklam Ajansı Açmak: müşterilerinin iletişim alanlarında basın yoluyla ve medya araçlarının kullanımıyla onlara yardımcı olmaktır. Kendi adına ve müşterinin adına reklam verip, verdiği reklamın müşteriye geri dönüşü ve kontrolünden sorumlu olmasıdır.
 • Reklam Brokerlığı: reklam ajansı ile şirket sahiplerinin arasında arabulucu olarak para kazanmadır. Şimdilerde birçok şirket ve reklam ajansının olması, reklam brokerlarına talep artmıştır.
 • Reklamcılara Hava Fotoğrafçılığı: havadan fotoğraf çekmek, donanım gerektiren keyifli bir iş olmaktadır. Alçak ve yüksek irtifa olarak ikiye ayrılırlar. Alçak hava fotoğrafçılığı; çekilecek alanın maksimum 100 metreye kadar yükselip fotoğraflar çekilir. Ücretleri işin boyutuna göre değişir.

 İş Fikirleri: Reklamcılık

 • Tezgâh ya da Bank Reklamcılığı: bank ve benzer tezgahların üstüne yapılan reklamdır. Evde de yapılan bu iş; kapalı alanlar, eğlence merkezleri, pazarlar, alışveriş merkezi gibi alanlar kiralanıp müşterilere satılabilmektedir.
 • Reklam Panoları: kentlerde yaya ve araç trafiğinin yoğun olduğu yerlerde olurlar. Reklam sektörünün en iyi ve rekabetçi alanlarındandır. Kazancı yüksek olan reklam panoları, işi yapanlar tarafından genellikle bina veya araziyi 1 seneliğine kiralar. Bunu şirketlere haftalık ya da aylık olarak pazarlamasını yapar.
 • Asansör Reklamcılığı: alışveriş merkezleri, hastaneler, siteler gibi alanlarda yapılabilmektedir. Mülk sahibi ile yapılan anlaşma oranına ekleyeceğiniz kar tutarı ile müşteriye sunulmaktadır. Plansız ve düzensiz yapılması halinde başarısı hızla düşer.
 • İnsan Billboardlar: insanların el ya da kafasına takmış olduğu ilan panoları ile yapılır. Türkiye’de örnekleri bulunan sistem genelde günlük kiralamada kullanılır. Amaç yoldan geçen insan ve araçlara ürünü tanıtıp bilgi vermektir.

 İş Fikirleri: Reklamcılık

 • İnternet Reklamcılığı: online reklam kampanyaları düzenlemek ve takip etmek için yapılan reklamcılıktır. Günümüzde hızla yükselen iş modelidir. Şirketleri online alanda müşteriler ile buluşturmayı hedefleyen kar oranı çok yüksek bir iş modelidir.
 • Çöp Kovaları Reklamcılığı: Amerika’da yapılan reklamcılık çeşididir. Belediyelerin reklam alıp çöp kovalarından komisyon kazanmalarıdır.
 • Mobil Reklamcılık: önümüzdeki 5 sene sonra daha da yaygınlaşacak olan mobil uygulamalar, reklam yayınlamak ve kullanıcıya çabuk ulaşması sebebiyle şirketler tarafından tercih ediliyor.
 • Video Reklamcılığı: şirketlerin tanıtım ve kampanya videolarını internet siteleri üzerinden yayınlamalarıdır. Mesela Dailymotion, Youtube gibi izlenme portalları…
BUNU DA OKUDUNUZ MU?  İş Fikirleri: SPA Merkezi Nasıl Açılır?

İş Fikirleri: Reklamcılık

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ