1. Ana Sayfa
  2. İŞ FİKİRLERİ
  3. İş Fikirleri: Şemsiye Modelleri

İş Fikirleri: Şemsiye Modelleri

İş Fikirleri: Şemsiye Modelleri

İş Fikirleri: Şemsiye Modelleri     

Günümüzde aynı ürünleri üretip satmak artık pek fazla para kazandırmamaktadır. Böyle durumlarda yenilik devreye giriyor ve sonuç olarak ortaya çeşitli, farklı aynı zamanda para kazandıran ürünler ortaya çıkmış oluyor. Mesela samuray kılıcına benzetilerek yapılan yenilikçi ürünler internet sitelerinde 30 dolara kadar satılabiliyor. Japon kültüründen esinlenerek üretilen bu ürünler internette kendine yer bularak bütün dünyaya satılması sağlanıyor. Türkiye’de şemsiye alacak kişilerin çoğu fiyata bakıyor. Sadece yağmurlu havada kullanacağız, çok fazla ihtiyacımız yok, yalnızca yağmurdan korusun yeterli gibi düşünceler ile ucuz, dayanıksız, kolay bozulan şemsiyelere yöneliyorlar. Böyle durumlarda her ya da kışın çabuk kırıldığı için 2 kez şemsiye almak zorunda kalırlar.

Şemsiye üretmekle ilgili olarak büyük çaplı bir araştırmaya girmekten ise, şemsiye üreticileri ile anlaşma yaparak bu işi kolay hale getirebilirsiniz. Şemsiye üreticilerine isterseniz farklı model ve renkte de yapmasını sağlayabilirsiniz. Ama bu konuyla ilgili olarak mutlaka iyi bir sözleşme yapmalısınız. Ülkemizin tarihi ve doğal güzelliklerinin resimlerinin olduğu şemsiye modeli oluşturabilirsiniz. Yapacağınız ürünü eğer tasarımcılar ile birlikte gerçekleştirmeniz durumunda size daha fazla katkı sağlar.

Şemsiyeleri pazarlama konusunda fiyatlandırma ve kar oranına dikkat edin. Gerekirse piyasada detaylı araştırmalar yapın.

İnternette Pazarlama

Şemsiye modellerinizi satış zamanında mutlaka bir internet sitesinde satışını gerçekleştirin. Çünkü artık günümüzde çoğu kişi alışverişlerini internet ortamı üzerinden yapıyor. Geniş bir kullanıcı kitlesine sahip olan internet üzerinden bir site ile anlaşma yapabilirsiniz. Mesela gitti gidiyor, hepsi burada gibi. Bu sitelerde prosedürlere dikkat etmeli, ürününüzün sunumunu iyi şekilde yapmanız gerekli. Sadece şemsiye üzerine bir e-ticaret sitesi de size yararlı olur.

Kış mevsimi, bol yağmurlu ve soğuk geçeceği için tam zamanında piyasaya girmiş olmalısınız. Bu aşamalarda girişimcilik yeteneğinizi kullanarak daha farklı ve geniş çapta ürünler satabilirsiniz. Satış alanının geniş olması, sık kullanılan ürünler arasında yer alması nedeniyle şemsiye satılmayacak bir ürün değildir. Herkesin ihtiyacı olması nedeniyle özellikle kış mevsiminde fazla talep edilir. Bu mevsim sizin için satışların tavan yaptığı zamandır.

 


Yorum Yap

Yorum Yap