1. Ana Sayfa
  2. İŞ FİKİRLERİ
  3. İş Fikirleri: Sermayesiz Yapılacak İşler

İş Fikirleri: Sermayesiz Yapılacak İşler

İş Fikirleri: Sermayesiz Yapılacak İşler

İş Fikirleri: Sermayesiz Yapılacak İşler

Yaz aylarında sermayesiz yapılan işler her zaman ön planda yer alır. Çünkü kazancı yüksek olur. Sadece yapmanız gereken iyi bir ürünü seçmek ve zamanını iyi ayarlamaktır. Mesela Şile’de, Şile Festivaline gidip de elma satmayın. Çok fazla alternatif fikirler bulunuyor. Okulların kapanması ile birlikte özellikle öğrenciler ya da part time çalışmak isteyenler, ek iş imkânı buluyor. Bulunduğunuz yere gelen yerli ve

yabancı misafirlere nasıl hitap etmeniz gerektiğini bildiğiniz taktirde para kazanmamak çok zor. Ayrıca yabancı diliniz de varsa sizin için rehberlik yapmak en iyisidir. El sanatları, garsonluk, güvenlik elemanı, hosteslik, hediyelik eşya satıcılığı, barmenlik gibi çok çeşitli iş fırsatları doğuyor. Yaz ayında geçlerin tatillerini yapıp yanında bir de para kazanmaları hem zevkli hem de sermayesiz işler arasındadır.

Festivaller

Ülkemizin tüm bölgelerinde Ulusal ve Uluslararası düzenlenen festivaller yaz aylarında daha fazla artmaktadır. Turistlerin yoğun olarak geldiği yaz aylarına denk geliyor. Bunun nedeni ülkemizin tanıtımlarının en mükemmel şekilde yapılmak istenmesi. Efes, Çeşme, Bergama, Assos gibi turizm bölgelerinde gerçekleştirilen festivallere gösterilen fazla ilgiden çoğu kişiye yeni iş fırsatı doğuyor.

Animatörlük

Birçok çeşitleri bulunuyor. Sihirbazlık, dans gösterileri gibi insanları eğlendirmeye yönelik alternatifleri yer almakta. Animasyon, beceri ve yetenek isteyen bir iştir. Tatil köylerinde ve otellerde animasyon çalışmaları gençlere büyük olanak tanıyor. Özellikle 18 ile 22 yaş arasındaki geçlerin tercih edildiği bu işleri tanıtım ve organizasyon firmaları tarafından yapılıyor. Genellikle çalışacak kişileri üniversite ve konservatuarlardan tercih ediyorlar. Animatörlükte günde 2 ve 4 saat arası çalışılıyor. Kalacak yer, yemek de firmalar tarafından karşılanıyor.  Eko ve ses sistemini ayarlamak için bu konuda teknik deneyimi olan kişiler seçilir.

Host ve Hosteslik

Aynı şekilde fuar ve otellerde stant hostesliği için 18-24 yaş, host için ise 18-23 yaş arası kişiler tercih edilmekte. Firmalar fiziksel özelliklerinin yanında, nasıl davranmaları gerektiği için çalışan kişilere eğitim de vermektedirler. Bu işten kazanacağınız ücret organizasyonun büyüklüğüne veya tanıtımı yapılacak olan ürünün içeriğine göre değişiyor. Stant hostesliği için günlük verilen para ile ürün tanıtımı için verilen para farklıdır.

 

 


Yorum Yap

Yorum Yap