1. Ana Sayfa
  2. İŞ FİKİRLERİ
  3. İş Fikirleri: Site Tur Organizatörlüğü

İş Fikirleri: Site Tur Organizatörlüğü

İş Fikirleri: Site Tur Organizatörlüğü

Site Tur Organizatörlüğü

 

Eskiden mahallelerde komşuluk büyük önem arz etmekteydi. Günümüzde artık komşuluk ne yazık ki kalmamıştır. Özellikle büyük şehirlerde karşı komşusunu bile tanımayan insanlar bulunuyor.

Betonlaşmanın hızla arttığı fakat komşuluğunda hızla azaldığı bir dönemde bulunmaktayız. İnsanlara komşularından memnun olup olmadığını sorduğunuzda genelde çoğu tanımıyorum cevabını verir

İnsanların iş hayatı da komşularını tanımalarına fırsat vermemektedir. Site yöneticileri genelde para, kapıcı, fatura gibi işlemlere bakarlar. Git gide ev alma komşu al sözü anlamını yitirmeye başladı.

 

Site Tur Organizatörlüğü Nasıl Yapılır?

Sitelerin çoğunlukta olduğu yerlerde aileler için hafta sonu geziler düzenleyebilirsiniz. Mesela aşağı yukarı bir geziden gelecek gelir: 18+1 kişilik minibüs olarak 18 müşteri olarak hesaplanır. 1 kişi olan

şofördür. Gezilecek alan olarak Sakarya gölü İstanbul/Sakarya arası yakılması planlaman mazot tahmini olarak 100 TL olsun. Bu geziyi kişi başı 30 TL’ den gerçekleştirsek, 18*30= 540 TL yapar. 540-1 şoför (50) = 490 TL’dir.  %10 kadar da belli olmayan giderler 490- mazot 100 – belirsiz 49 =341 TL kar olur.

Bir hafta sonu için 4 araç kalktığını düşünürsek 341*4=1364 TL eder. 1 ay olarak hesaplanırsa 5456 TL kar elde etmiş olursunuz. Tabi ki sigorta ve bu işi yapmak için gereken evraklar için de belirli bir miktar masraf yapmanız gerekecek.

 

Site Tur ve Organizatörlüğünde Reklam

  • El ilanları
  • İnternet üzerinden gidilecek yerlerin görüntüleri
  • Randevu ile görüşmeler
  • Müşteri getir kazan yöntemi (komisyon ile)
  • Aynı bloktan gelenlere %5 indirim

 

Bu ve daha fazlası ile kendi tanıtımlarınızı yapabilir, müşterilerinizden sizlere referans vermesini isteyebilirsiniz. Sizinle ilgili müşteri memnuniyet anketine katılmalarını sağlamak size avantaj sağlar. Ön planda müşteri memnuniyetini tutmalısınız. Kendine güvenen, hoşgörülü, güler yüzlü, girişimci olmak isteyen herkes bu işi yapabilir. Gerekirse internet ortamından ”seyahat organizatörlüğü nasıl yapılır” diye araştırabilir ve tur şirketleri ile görüşebilirsiniz. Araçlarla ilgili detaylı bilgileri yetkili kişilerden öğrenin. Hem komşuluk ilişkilerine yardımda bulunmuş olursunuz hem de sizler de para kazanabilirsiniz. Yalnız ya da birkaç kişi ile de bu işi yapmak mümkündür.

 

 


Yorum Yap

Yorum Yap