1. Ana Sayfa
  2. İŞ FİKİRLERİ
  3. İş Fikirleri: Spor Salonu Açmak

İş Fikirleri: Spor Salonu Açmak

İş Fikirleri: Spor Salonu Açmak

Spor Salonu Açmak

 

Günümüzde insanların spor salonlarına olan ilgileri her geçen gün hızlı bir şekilde artıyor. Artık insanlar sağlıklı yaşamak için spor yapmanın önemini fazlasıyla anladı. Hem sağlıklı yaşamak hem de güzel görünebilmek için insanlar spor salonlarına akın ediyorlar. Dolayısıyla spor salonu açma fikri gelecek vaat eden meslekler arasında adını aldı.

İnsanlar yıllar geçtikçe daha çok bilinçlenerek, spor salonlarına olan ilgileri daha da artacaktır. Araştırmalar sonucunda spor yapan kişilerin sağlıklı, fit, enerjik ve pozitif olduğu kanıtlanmıştır. Bu durum da spor ve spor salonlarının önemimi bir kez daha arttırmıştır.

 

Spor Salonu için Hedef Kitle

 

Her yaş, her kesim ve her meslek grubundan kişiler spor salonlarını tercih ediyorlar. İş hayatı olan kişiler mesai bitiminde, öğrenciler ders sonunda, ev hanımları da ev işlerini bitirdiği zaman spor salonlarını tercih ediyorlar. Eskiden beri spor salonları rağbet gördüğü için yalnızca sezonluk değil 4 mevsim insanlar gitmektedir.

Spor salonunuzu açarken tüm yönlerini iyice düşünüp karar vermeniz gerekir. Çünkü mesai saatlerinin uzun sürmesi ile hafta sonlarının açık olması bu iş kolunda önemlidir. Ayrıca bu şekilde diğer spor salonlarına oranla daha fazla talep görmüş olursunuz.

Spor Salonu Mesai Saatleri

 

Müşterilerinizin spor yapmak için salona geldiği anda salonun kapalı ya da kapanmak üzere olduğunu görmeleri onları hayal kırıklığına uğratır. Kayıtlı müşterilerinizin devamlılığı salonunuz için çok önemlidir. Çünkü müşterilerinize verdiğiniz önem maddi ve manevi olmak üzere size fayda sağlayacaktır. Memnun olan her müşteri sizi çevresindeki kişilere de tavsiye eder ve müşteri sayınızın artmasına yardımcı olur. Aksi takdirde memnun olmayan her müşteri de sizin birçok müşteriyi kaybetmenize sebep olur.

Yaz aylarında genelde havaların düzelmesi ile açık alanlarda spor yapılsa da kış mevsiminde bu durum mümkün olmayabilir. Bir spor hocası ile yapacağınız spor ile sizin yapacağınız kesinlikle aynı olmaz. Çalıştırdığınız eğitmenler kaliteli, ilgi ve alakalı olan kişiler olmalıdır. Bu yüzden eğitmen seçimi yaparken dikkatli davranın. Müşteriler spordan verim almaya başlayınca her daim sizi tercih edeceklerdir.

 

Spor Salonu Çeşitleri

 

Spor salonları birçok değişik şekilde açılmakta ve yalnızca fitness ağırlıklı olanların yanında vücut geliştirme ve dövüş sanatları içinde açılıyor. Yurt dışında şimdilerde boks yapmaya yönelik olan spor salonları daha ön plandadır. Bayilik veren firmalar arasında bulunan spor salonları, birçok değişik alanda spor salonu açılabilmesine olanak sağlıyor. Mesela kadın ve erkeklere yönelik açılan spor salonları bu grupta yer alır.

 

Spor Salonu Fiyatları

 

Spor salonu fiyatları 50.000 TL’den başlayıp, 200.000 TL’ye kadar çıkabiliyor. Spor salonu açarken tabi ki de en fazla maliyetinizi spor aletlerine yatırmanız gerekir. Çünkü spor aletlerinin dayanıklı ve kaliteli olması şarttır. Aksi takdirde hemen arızalanır ve sizin ek masraf yapmanıza neden olur. Burada spor salonunuzun büyüklüğü de çok önemli çünkü alana göre spor aleti almalısınız. Eğer çok büyük ve lüks bir yer açacaksanız fiyatlar 500.000 TL ile 1 milyon TL’ye kadar çıkabilir. Bu sadece salonun büyüklüğüne ve sizin zevkinize bağlıdır.

 

 


Yorum Yap

Yorum Yap