1. Ana Sayfa
  2. İŞ FİKİRLERİ
  3. İş Fikirleri: Telefon Teknik Servis Dükkanı Açmak

İş Fikirleri: Telefon Teknik Servis Dükkanı Açmak

İş Fikirleri: Telefon Teknik Servis Dükkanı Açmak

Telefon Teknik Servis Dükkanı Açmak

Son yıllarda dünya genelinde akıllı telefon ve tablet kullananların sayısı her geçen gün giderek artıyor. Etrafınıza baktığınız zaman herkesin bir telefonu bulunuyor ve artık kullanma yaşı en aşağılara kadar indi. Küçük çocuklarda hatta bebeklerin elinde bile telefon var. Türkiye’de akıllı telefonlara bu kadar fazla ilgi gösterilmesini avantaj haline getirip, para kazanmanız mümkün. Dolayısıyla bu iş kolunu seçerek sizde iyi kazançlar elde edebilirsiniz. Üstelik dünyaca meşhur bir marka olan Digital Doc, Türkiye’de bayilik vermeyi planladığını açıkladı.

Telefon Teknik Servis Dükkanı Nasıl Açılır?

İlk olarak bu işe başlamadan önce belli bir sermayeniz olması gerekir. Mesela iş yerinizin kirası hariç, 25.000 TL finansal destek ile iş yerinizi açabilirsiniz. Ayrıca iş yerinizin dekorasyonu da müşteriler tarafından ilgi çeker. Dolayısıyla burada sizin hayal gücünüz devreye giriyor. Örneğin, duvar şekilleri, müşterilerinizin beklediği esnada sıkılmamaları için dergi, gazete gibi ürünlere de ağırlık verebilirsiniz. Müşteri memnuniyetini her zaman ilk planda tutmanız önemlidir.

Tecrübeli Personel

Eğer ki son çıkan teknolojiyi takip etmeyen, yeni çıkan telefonların tamirinden anlamayan, tecrübesiz bir personel ile bu işe girmeyin. Aksi takdirde girişimcilik serüveniniz çok kısa sürer. Daha önceden bu iş ile uğraştıysanız ya da bu konuda deneyimli tanıdıklarınız varsa onlarla birlikte iş yapmanız size yarar sağlar. Çünkü garantisi olmayan telefonlar size emanet edilecek ve müşteri sizin hizmetlerinizden memnun kalması gerekir. Böylece çevresine sizden bahsederek hem daha çok müşteri kazanmanızı hem de bedava reklam yapmanızı sağlar.

Kısa Zamanda Teslimat

Müşterileriniz en fazla dikkate aldığı şey ürünlerinin erken teslim edilmesidir. Bu konuda sizde dikkatli olmalısınız ve gelen müşterilere en fazla verilen cevaplar ‘’5 gün sonra hazır olur’’ şeklindedir. Müşterilerinizin sizi çevresine tavsiye edebilmesi için mümkün olduğunca kısa bir zamanda teslim etmeye çalışın. Böylece müşterilerinizin gönlünü ve güvenini de sağlamış olursunuz.

İnternetten Çevrimiçi Destek

İş yerinizin adını taşıyan bir internet sitesi yaparak, müşterilerinize buradan destek sağlayabilirsiniz. Bazı kullanıcılar aldıkları telefon konusunda deneyimli olmadıkları zaman, bozulmuş gibi davranabiliyorlar. Bu yüzden tamirciye götürüp yardım istiyorlar ama bunu engellemek ve çalışma saatlerinin içinde ya da dışında çevrimiçi destek sağlarsanız, müşterileriniz sizi daha fazla tercih eder. Ayrıca bu şekilde markanız daha çok akıllarda kalır. Günümüzde çok ihtiyaç haline gelen telefon teknik servis hizmeti artık vazgeçilmezlerimiz arasına girdi. İş yerinizi işlek cadde üzerinde, insanların yoğun olduğu bölgelerde açmanız dahilinde iyi kazanç sağlayabilirsiniz. İşlerinizi büyüttüğünüz an diğer girişimcilere bayilik dahi vermeniz mümkün.

Bu yüzden işinizi başarı ile yapmanız, müşteri memnuniyeti sağlamanız sizin için olmazsa olmazlardandır. Ayrıca dükkanınızda telefon ve tablet aksesuarları da bulundurarak, kazancınızı daha da arttırabilirsiniz. Resmi kurumlardan gereken izin ve belgeleri aldıktan sonra iş yerinizi açmaya hazırsınız.


Yorum Yap

Yorum Yap