TOBACCO SHOP AÇMAK 

Evet arkadaşlar yeni bir iş fikri ile daha aranızdayız. Sizde bu sektöre girmek isterseniz hangi adımları atmanız gerekir bunları paylaşacağız.

Dükkan bulmak: Bu sektörde iyi para kazanmak istiyorsanız dükkanın konumu çok önemli genelde bu tarz işyerleri  merkezi yerler, yada Avm lerde olur işyerinizin görselliği dekorasyonu çok önemlidir müşteriniz içeri girdiğinde her istediği ürünü bulmalıdır 

Neler satılır : Tobacco shop larda  satılan ürünler. Sigara, tekel tütünleri, tekel bandrolü purolar, çakmak çeşitleri, küllük. kişisel aksesuarlar, sigara aksesuarları, çakmak gazları, çakmak için benzinler,pipolar,pipo tütünleri, dekorasyon objeleri. 

 

Ruhsat işyeri açılış işlemleri: Bu tür iş yerleri için büfe ruhsatı almak gerekir bunun için zabıta ve belediyeden evraklar hazırlanır bir muhasebeciyle anlaşırsanız sizin adınıza o da işlemleri yürütebilir en önemli konu tütün mamulleri satabilmek için tapdk belgeniz olması gerekir o konuda size kayıt olduğunuz oda sekreteri yardımcı olacaktır.

Sektörün gelişmesi: Evet arkadaşlar sektör çok iyi yerlere gelecektir ilerleyen zamanlarda bandrolü olarak yurt dışından gelen sigara sarma kağıtları ünlü tütünler piyasaya gelecektir tabi bunlar vergilen dirilmiş devlet kontrolünde olacaktır. Bence iyi bir dekor ve görsellik ile  çok iyi müşteriler kazanacaksınız .

Araştırma: Günümüzde arama motorlarının yardımıyla istediğiniz bilgiye erişebilirsiniz bence bu işi yurt dışında çok profesyonel yapan işyerleri var onlardan örnekler alabilirsiniz .Yada alış veriş merkezlerinde bu konsepte işyerlerini inceleyebilirsiniz bence en iyisini ben nasıl yapabilirim düşüncesinde olmalısınız.

Maliyet hesaplaması: Bu olay kişiden kişiye değişir burdada size tavsiyem sigara firmaları ile görüşmeniz ve onlara düşüncelerinizi iletmeniz bir çok firma bu tarz işyerleri için sizlere stand ve mobilya desteğinde yardımcı olacaklardır. Ürünler için nakit paranız olmalıdır. Daha önceden bu mallar veresiye veriliyordu fakat firmaların iyi niyetliliği bazı suistimaller ortaya çıkardığı için peşin çalışırlar.

Personel eleman temini:Çok önemli konulardan biridir bu işler genellikle tek başına yapılmaz. Uzun saatler duracağınız için tek başına yapılması gayet zordur. Ondan dolayı kasanızı emanet edebileceğiniz güvenebileceğiniz birisine ihtiyacınız var kardeşiniz, akrabanız ,çok güvendiğiniz bir arkadaşınız olabilir. Evet arkadaşlar ben net bir şekilde eminim bu işlerde dürüst saygılı bir şekilde müşterilerinize hizmet verirseniz bu sektör size iyi paralar kazandıracaktır ve firmalar sizler büyüdükçe sizleri daha iyi yerlere getirmek için mücadele edecektir.