1. Ana Sayfa
  2. İŞ FİKİRLERİ
  3. İş Fikirleri – Tobacco Shop Açmak

İş Fikirleri – Tobacco Shop Açmak

İş Fikirleri – Tobacco Shop Açmak

TOBACCO SHOP AÇMAK 

Evet arkadaşlar yeni bir iş fikri ile daha aranızdayız. Sizde bu sektöre girmek isterseniz hangi adımları atmanız gerekir bunları paylaşacağız.

Dükkan bulmak: Bu sektörde iyi para kazanmak istiyorsanız dükkanın konumu çok önemli genelde bu tarz iş yerleri  merkezi yerler ya da Avm’lerde olur. İş yerinizin görselliği dekorasyonu çok önemlidir. Müşteriniz içeri girdiğinde her istediği ürünü bulmalıdır 

Neler satılır: Tobacco shop’larda  satılan ürünler; sigara, tekel tütünleri, tekel bandrolü purolar, çakmak çeşitleri, küllük, kişisel aksesuarlar, sigara aksesuarları, çakmak gazları, çakmak için benzinler, pipolar, pipo tütünleri, dekorasyon objeleri

 

Ruhsat işyeri açılış işlemleri: Bu tür iş yerleri için büfe ruhsatı almak gerekir. Bunun için zabıta ve belediyeden evraklar hazırlanır. Bir muhasebeciyle anlaşırsanız sizin adınıza o da işlemleri yürütebilir. En önemli konu, tütün mamulleri satabilmek için TAPDK belgeniz olması gerekir o konuda size kayıt olduğunuz oda sekreteri yardımcı olacaktır.

Sektörün gelişmesi: Evet arkadaşlar sektör çok iyi yerlere gelecektir. İlerleyen zamanlarda bandrollü olarak yurt dışından gelen sigara sarma kağıtları ve ünlü tütünler piyasaya gelecektir. Tabi bunlar vergilendirilmiş devlet kontrolünde olacaktır. Bence iyi bir dekor ve görsellik ile çok iyi müşteriler kazanacaksınız .

Araştırma: Günümüzde arama motorlarının yardımıyla istediğiniz bilgiye erişebilirsiniz. Bence bu işi yurt dışında çok profesyonel yapan iş yerleri var ve onlardan örnekler alabilirsiniz .Ya da alışveriş merkezlerinde bu konseptte, iş yerlerini inceleyebilirsiniz. Bence en iyisini ben nasıl yapabilirim düşüncesinde olmalısınız.

Maliyet hesaplaması: Bu olay kişiden kişiye değişir. Burada da size tavsiyem sigara firmaları ile görüşmeniz ve onlara düşüncelerinizi iletmenizdir. Bir çok firma, bu tarz iş yerleri için sizlere stant ve mobilya desteğinde yardımcı olacaklardır. Ürünler için nakit paranız olmalıdır. Daha önceden bu mallar veresiye veriliyordu fakat firmaların iyi niyetliliği bazı suistimalleri ortaya çıkardığı için peşin çalışmaya başladılar.

Personel eleman temini: Çok önemli konulardan biridir. Bu işler genellikle tek başına yapılmaz. Uzun saatler duracağınız için tek başına yapılması gayet zordur. Ondan dolayı kasanızı emanet edebileceğiniz güvenebileceğiniz birisine ihtiyacınız var. Kardeşiniz, akrabanız ya da çok güvendiğiniz bir arkadaşınız olabilir. 

Evet arkadaşlar ben net bir şekilde eminim bu işlerde dürüst saygılı bir şekilde müşterilerinize hizmet verirseniz bu sektör size iyi paralar kazandıracaktır ve firmalar sizler büyüdükçe sizleri daha iyi yerlere getirmek için mücadele edecektir. 

 


Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. 8 ay önce

    Sakarya karapürçek ilcesinde tobacco acmak istiyorum bana yardimci olurmusunuz