1. Ana Sayfa
  2. İŞ FİKİRLERİ
  3. İş Fikirleri: Uçan Balon Satmak

İş Fikirleri: Uçan Balon Satmak

İş Fikirleri: Uçan Balon Satmak

Uçan Balon İşi Nasıl Yapılır?

Özel günlerde, tatillerde ve bayramlarda ister ek iş olarak isterseniz de sürekli yapabileceğiniz keyifli, karlı bir iştir. Özellikle çocuklara hitap etmesi sebebiyle gıda ve sağlık gibi hiç bitmeyecek sektörlerin başında gelmektedir. Fazla karlı olması ve nakit para kazandıran balon satma işi sanıldığı kadar sermaye gerektiren bir iş değildir. Yalnızca gereken şişireceğiniz renkli balonlar, balonun uçmasını sağlayan helyum gazı tüpü ve iptir. Tabi ki balonların satışını yapacağınız ye de önemlidir.

Tek alıcı çocuklar değil; özel günlerde sürpriz yapmak isteyen sevgililer, eşler de balon satın almak isterler. Yaratıcı fikirlerinizi kullanarak müşteri kapasitenizi arttırmak sizin elinizde. Mesela, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik Spor Bayramı etkinlikleri yapılacak bu etkinlikler için sizde Atatürk ya da Türk Bayrağı baskılı özel balonlar satabilirsiniz. Çocukların ilgisini daha çok çekmek için çizgi film kahramanlarının karakterlerini balonlara baskısını yapabilirsiniz. Bunlar sizin yaratıcı fikirlerinize kalmıştır.

Uçan Balonun Maliyeti

Balonu şişirmek amacıyla kullanılan tüpler hemen hemen 210 ile 260 TL arasındadır. (gaz parası ile tüp hariç fiyatı)

Firmalarda balonları istediğiniz tarzda, renk sayısı ve baskı sayısına göre 1000 tane bastırırsanız eğer 120 ile 150 TL fiyat olur.

Baskısız balonlarsa, 100 tanesini 5 ile 10 TL arasındadır.

Balon gazını dilerseniz günlük kiralama avantajı sunan çeşitli firmalar bulunuyor. Günlük kira bedelini ödeyerek balon gazını istediğiniz zaman kullanabilirsiniz. Bazı firmalar kiraladıkları tüpler için depozite ücreti isteyebilir. Depozito fiyatı yaklaşık 500 TL arasındadır.

Balonlar Nerede Satılacak

Luna parklarda, alışveriş merkezlerinde, sahillerde, özel günlerde balonlarınızın satışını gerçekleştirebilirsiniz. Sizin farklı fikirleriniz ile satış alanını daha çok genişletebilirsiniz. Özellikle yaz aylarında havaların ısınmasıyla birlikte park be bahçeler kalabalık oluyor. Bu alan sizler için tam bir fırsattır.

Balon satışında, balonun rengi, çeşidi de çok önemlidir. Günümüzün meşhur karakterlerini balonlarınıza mutlaka yansıtın. Kullanacağınız renkli ip ve kurdeleler de insanların ilgisini çekmeye yetecektir. Maliyeti çok yüksek olmayan uçan balon işinde keyifli vakit geçirebilirsiniz. Özellikle çocukları hem mutlu etmek hem de para kazanmak işin keyif veren yanıdır.


Yorum Yap

Yorum Yap