İş fikriniz için bilinmesi gerekilen 5 not

İş fikriniz için bilinmesi gerekilen 5 not

ÇALIŞAN BİR FİKİR

Kendi işinizi başlatmak gibi bir arzunuz varsa işe yarayacak fikirlere ihtiyacınız var.En önemlisi girişimcilik konusunda tutkunuz olmalıdır, başarmayı istemelisiniz. Fikirlerinizi uygulanabilir bir işletmeye dönüştürmeyi becerebil’melisiniz 

İŞİNİZDE YETERİNCE TUTKUNUZ VARMI

İşletmeniz zamanınızın büyük bir bölümünü alacaktır. Dolayısıyla işinizde başarılı olabilmek için büyük bir tutku içinde olmanız gerekecektir. Hedeflerinizi belirlemeli. İşletmenizde sabırlı ve enerjik olmalısınız. Zorluklara karşı dirayetli olmalı dönem içinde yaşayacağınız sıkıntıları çözebilme yeteneğinizi geliştirmelisiniz.

TAVSİYELERE UYMALISINIZ

Fikrinizi değiştirmeye müşterilerin isteyecekleri şeylere açık değilseniz iş fikrinizi bence askıya alın. İyi bir girişimci her zaman tavsiyelere uymalıdır. Müşterilerinizin ve çevrenizdeki insanların tavsiyelerine uymalısınız.

İŞİNİZİ PAZARLAMA

Girişimcinin işletmesindeki problemleri düşünmesi gerekir hedef müşterilere hizmetini pazarlaması gerekir. Bundan dolayı pazarlama stratejinizi oluşturmanız gerekir. Pazarlama stratejinizi mümkün olduğunca erken düşünmelisiniz.

HEDEF VE GERÇEKÇİLİK
Yeni iş fikirlerinizde heyecanlısınız. Heyecanlı olduğunuz gibi gerçekçi olmalısınız. Fikrinize inanmalısınız, mantıklı kararlar vermelisiniz

İş fikriniz için bilinmesi gerekilen 5 not

BUNU DA OKUDUNUZ MU?  Mobilya Atölyesi Açmak 
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ